RUSYA FEDERASYONU TULA BÖLGESİ TEMSİLCİLERİNİN ZİYARETİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Rusya Federasyonu Tula Bölgesi Ekonomik Kalkınma Bakanı Pavel Tatarenko ile Sanayi ve Ticaret Bakanı Vyacheslav Romanov'un, 21 Ekim 2021 Perşembe günü Ankara'ya bir ziyaret düzenleyeceği belirtilmiştir.

Devamını Oku
PORT SUDAN LİMANI'NIN VE HARTUM'A BAĞLANAN KARAYOLUNUN KAPANMASI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Doğu Sudan'ın Beja Kabileleri üyelerinin, bölgedeki siyasal otorite boşluğu ve kötü ekonomik koşulları protesto etmek için Port Sudan Limanı'ndaki faaliyetlerin durmasına sebebiyet verecek şekilde bir isyan başlattıkları bildirilmiştir.

Devamını Oku
PAPERWORLD 2021 FUARI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 29 Ocak - 1 Şubat 2022 tarihleri arasında Almanya'nın Frankfurt şehrinde düzenlenecek olan dünyanın en önemli kırtasiye fuarlarından Paperworld Fuarı'nın Türkiye milli iştirak organizasyonunun İstanbul Ticaret Odası tarafından düzenleneceği belirtilmiştir.

Devamını Oku
KAMERUN 8. ULUSLARARASI İŞLETMELER, KOBİ'LER VE ORTAKLIKLAR FUARI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Kamerun Hükümetinin Cumhurbaşkanı Paul Biya'nın himayesinde 19-27 Şubat 2022 tarihleri arasında Yaounde'de 8. Uluslararası Yaounde İşletmeler, KOBİ'ler ve Ortaklıklar Fuarı "PROMOTE"un düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
BANGLADEŞ INTERNATIONAL INVESTMENT SUMMIT 2021

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Bangladeş Yatırım Geliştirme İdaresi (Bangladesh Investment Development Authority - BIDA) tarafından, 28-29 Kasım 2021 tarihlerinde "International Investment Summit 2021" adlı etkinliğin gerçekleştirilmesinin planlandığı ve Bangladeş Başbakanı Şeyh Hasina Vecid'in söz konusu etkinliğe onur konuğu olması beklendiği ifade edilmiştir.

Devamını Oku
İHRACATTA DOLANDIRICILIK

Kayseri Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nden Odamıza intikal eden yazıda, ihracat İşlemlerinde Fishing (oltalama) yöntemi ile ödeme yapacak tarafa farklı IBAN numarası bildirildiği ve bu şeklide dolandırıcılık işleminin gerçekleştiğinin tespit edildiği bildirilmiştir.

Devamını Oku
İRAN'A AİT EYALET TANITIM KARTLARI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; İran'da bulunan 31 eyaletin (Ostan) tamamı için Tebriz ve Urumiye Ticaret Ataşeliklerimizin de katkılarıyla, Ostan (İran Eyaleti) Tanıtım Kartları oluşturulduğu ifade edilmiştir.

Devamını Oku
CITYSCAPE GLOBAL DUBAI 2021 FUARI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Birleşik Arap Emirlikleri'nin Dubai Emirliği'nde her yıl düzenlenen "Cityscape Global Dubai" Fuarı'na İstanbul Ticaret Odasınca Türkiye Milli Katılım organizasyonu düzenlenmesinin planlandığı bildirilmiştir.

Devamını Oku
BREXIT SÜRECİNDE BİRLEŞİK KRALLIK İLE AVRUPA BİrLİĞİ ARASINDA TAŞIMALAR HAKKINDA GÜNCELLEME

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Uluslararası Karayolu Taşımacılığı Birliğinden (IRU) alınan 22 Eylül 2021 tarih ve CAD/GE7739/ELB sayılı yazı ile TIR Karnesi Hamillerinin dikkatine sunulmak üzere, Brexit süreci ile Avrupa Birliği'nden ayrılan Birleşik Krallık (İngiltere) gümrük prosedürlerindeki güncellemeler paylaşılmıştır.

Devamını Oku
ASYA KALKINMA BANKASI İŞ FIRSATLARI SEMİNERİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Asya Kalkınma Bankası (ADB) temsilcileri tarafından yenilebilir enerji ve uygun fiyatlı konut proje imkanları ile Bankanın iş yapma ve tedarik süreçleri hakkında bilgi vermek amacıyla 20 Ekim 2021 Çarşamba günü 10:00- 11:45 saatleri arasında çevrimiçi olarak 2. Asya Kalkınma Bankası İş Fırsatları Seminerinin düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
ALMANYA'DA ŞİRKET KURULUŞU VE VERGİSEL YÜKÜMLÜLÜKLER SEMİNER DAVETİ

Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası’ndan Odamıza intikal eden yazıda; 14 Ekim 2021 Perşembe günü saati 16:00’da, L.W.P. Lüders Warneboldt Avukatlık Bürosunun Türkiye Masasında görev alan Av. Nilüfer Toprak ve Av. Betül Gencer’in (https://turkishdesk.lueders-warneboldt.de/tr/) konuşmacı olarak yer alacağı “Almanya'da şirket kuruluşu ve vergisel yükümlülükler” konulu online seminer gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
ICC ORTA ASYA İNSİYATİFİ WEBINARI

Milletlerarası Ticaret Odası’nda Odamıza intikal eden yazıda; 18 Ekim 2021 Pazartesi günü saat 14.30’da “ICC Orta Asya İnisiyatifi Webinarı” düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE MACARİSTAN 5. DÖNEM YDSK TOPLANTISI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Türkiye-Macaristan 5. Dönem Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi (YDSK) Toplantısının, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Macaristan Başbakanı Sayın Viktor Orban eşbaşkanlıklarında 11 Kasım 2021 tarihinde ülkemizde gerçekleştirilmesi planlandığı ve söz konusu toplantıya Ticaret Bakanımız Sayın Mehmet Muş'un da iştirak etmesi öngörüldüğü belirtilmiştir.

Devamını Oku
ABD İRAN YAPTIRIMLARI GÜNCEL BİLGİ NOTU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Amerika Birleşik Devletleri Ankara Büyükelçiliğince hazırlanan, ABD’nin İran'a uyguladığı yaptırımları konu alan Güncel Bilgi Notu'nun ilgili bölümleri iletilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE AFRİKA 3. EKONOMİ VE İŞ FORUMU

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan Odamıza intikal eden yazıda; T.C. Ticaret Bakanlığı ev sahipliğinde ve Afrika Birliği Komisyonu iş birliğinde; Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) organizasyonunda, 21-22 Ekim 2021 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde “Derinleşen Türkiye-Afrika Ortaklığı: Ticaret, Yatırım, Teknoloji ve Lojistik” temasıyla, "Türkiye-Afrika III. Ekonomi ve İş Forumu" gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler
Üye Firmalarımız