İHRACAT KREDİ BANKASI GENEL MÜDÜRLÜK TAŞINMA DUYURUSU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Türkiye İhracat Kredi Bankası A.Ş. Genel Müdürlük Hizmet Binası'nın 12 Şubat 2024 itibariyle, İnkılap Mahallesi, Dr. Adnan Büyükdeniz Caddesi, No:7/B 34768 Ümraniye/İstanbul adresinde hizmet vermeye devam edeceği iletilmiştir.

Devamını Oku
SRİ LANKA SAVUNMA BAKANLIĞI İHALE DAVETİ

Sri Lanka Büyükelçiliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Sri Lanka Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanmış olan ihale daveti iletilmiştir.

Devamını Oku
HİNDİSTAN'IN PUNJAB EYALETİ'NİN YATIRIM VE İŞ ORTAMINA DAİR BİLGİLENDİRME GİRİŞİMLERİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Hindistan Punjab Eyaleti Başbakanı ile Yeni Delhi Büyükelçimiz arasında 17 Ocak 2024 tarihinde gerçekleştirilen görüşmede, Türk iş dünyasının da Punjab eyaletindeki yatırım ve iş fırsatlarını değerlendirmesinden memnuniyet duyulacağı ve yazıda detayları verilen konularda tecrübe paylaşımı yapılabileceğinin gündeme geldiği iletilmiştir.

Devamını Oku
RUSYA - TEKNİK DÜZENLEMELER, UYGUNLUK DEĞERLENDİRMESİ, STANDARDİZASYON VE METROLOJİ ALT ÇALIŞMA GRUBU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Türk-Rus 16. Dönem Karma Ekonomik Komisyonu toplantısı sonucunda kurulan "Teknik Düzenlemeler, Uygunluk Değerlendirmesi, Standardizasyon ve Metroloji Alt Çalışma Grubu" üçüncü toplantısının 2024 yılının ilk yarısında Rusya Federasyonu'nda düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
İHRAKİYE TESLİMLERİ KONULU 2024-3 SAYILI GENELGE

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; hava ve deniz taşıtlarına ihrakiye teslimlerine ilişkin Genelge iletilmiş olup, bahse konu Genelge; https://ticaret.gov.tr/gumruk-islemleri/mevzuat/genelge/2024 link adresinde yer almaktadır.

Devamını Oku
HIRVATİSTAN İHRACATÇI TAHSİLAT PROBLEMLERİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Lübliyana Ticaret Müşavirliğimiz tarafından, bazı ihracatçı firmalarımızca iletilen şikayetler doğrultusunda Sloven "Sevinch d.o.o." ünvanlı firma tarafından değişik tarihlerde farklı Türk firmaları ile yapılan mal alımları kapsamında ticarete konu olan malları teslim etmesine rağmen alacaklarının tahsil edilmediği bildirilmiştir.

Devamını Oku
ELEKTRONİK SOHBET TOPLANTILARI 2024

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Ticaret Bakanlığı tarafınca Şubat ve Mart aylarında gerçekleştirilecek olan "Ticaret Müşavirlerimizle Elektronik Sohbetler" toplantılarının ilgili tarih ve kayıt bağlantıları iletilmiştir.

Devamını Oku
BULGAR - TÜRK İŞ FORUMU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 8 Mart 2024 tarihinde Burgaz'da Bulgar - Türk İş Forumu'nun düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
UMMAN - SUHAR YATIRIM FORUMU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 26 – 27 Şubat 2024 tarihleri arasında Umman Radisson Blu Otel’de Suhar Yatırım Forumu düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
IRAK MERKEZ BANKASI KARARI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Irak Merkez Bankası’nın 20.07.2023 tarihli ve 9/2/414 sayılı kararına atıfla, muhtelif Bankaların bankacılık hizmetlerinde ABD dolarını kullanmalarının yasaklandığı açıklanmıştır.

Devamını Oku
MISIR ÖDEME SORUNU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Türkiye ve Mısır arasındaki ticaret hakkında yazıda detayları verildiği şekliyle alacak tahsilatı sorunu yaşandığı belirtilerek, bahse konu soruna ilişkin Ticaret Bakanlığı Müşavirliğince gerekli girişim, yardım ve yönlendirmelerin yapılmakta olduğu bildirilmiştir.

Devamını Oku
KOSOVA 1. DÖNEM KEK TOPLANTISI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Türkiye-Kosova 1. Dönem Karma Ekonomik Komisyon (KEK) Toplantısı’nın 28-29 Şubat 2024 tarihlerinde ülkemizde düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
GÜMRÜK VERGİ VE CEZA BORCU SORGULAMA

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Ticaret Bakanlığı tarafından e-devlet uygulaması “Gümrük Vergi ve Ceza Borcu Sorgulama” üzerinden “Borç Durum Belgesi 7 Borcu Yoktur Yazısı” temin edilebileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE - SLOVAKYA EKONOMİ VE TİCARET ORTAK KOMİTESİ 1. DÖNEM TOPLANTISI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Türkiye-Slovakya Ekonomi ve Ticaret Ortak Komitesi 1. Dönem Toplantısının Ticaret Bakanı Sayın Prof. Dr. Ömer Bolat ile Slovakya Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Sayın Dr. Denisa Sakova eşbaşkanlıklarında 21 Şubat 2024 tarihinde Bratislava (Slovakya)’da gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
SARAYBOSNA İŞ FORUMU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da 21 - 23 Mayıs 2024 tarihleri arasında “13. Uluslararası Yatırım Konferansı – Saraybosna İş Forumu” gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler