BREZİLYA WEBİNARI

Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) Türkiye Milli Komitesinden Odamıza intikal eden yazıda; ICC Brezilya tarafından, 17 Ağustos 2020 Pazartesi günü 15.00 – 16.00 saatleri arasında, ICC Onursal Başkanı Paul Polman ve Brezilyalı üç CEO’nun katılımıyla, “ekonomik büyüme ve sürdürülebilirlik” konulu bir webinar düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
MEDOS - ISLAK İMZA - MISIR

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Mısır'a yönelik ihracatta düzenlenen EUR.l/EUR.MED Dolaşım Belgelerine Gümrük İdareleri tarafından ıslak imza atılması uygulamasına 6 Ağustos 2020 tarihinden itibaren son verileceği belirtilmiştir.

Devamını Oku
ONLİNE EXPORT AKADEMİ PROGRAMI

T.C. Kayseri Valiliği Ticaret İl Müdürlüğü’nden Odamıza intikal eden yazıda; kadın ve genç girişimcilerimize ihracat desteklerini daha iyi anlatabilmek, onların bu desteklerimizden daha fazla yararlanmalarını sağlayabilmek adına UPS Hızlı Kargo Taşımacılığı A.Ş. (UPS) ile işbirliği içinde "Export Akademi - Kadın ve Genç Girişimci İhracatçı Yetiştirme Programı" oluşturulduğu bildirilmiştir.

Devamını Oku
KAZAKİSTAN'DA SANAYİ PROJELERİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Türk Konseyi (TK) 7. Zirvesinde TK üye/gözlemci devletler arasında yatırımların daha da artırılması ve ortak yatırımların teşviki için yeni mekanizmaların kurulması yönünde çağrıda bulunulduğu belirtilmiştir.

Devamını Oku
DİJİTAL PAZARLAMA 2641 SAYILI KARAR

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle hizmet sektöründe faaliyet gösteren firma, kurum ve kuruluşlar üzerindeki oluşan olumsuz etkilerin azaltılması ve mevcut ihraç pazarlarımızın korunması için ticari faaliyetlerde dijital pazarlama yöntemlerinin önem taşıdığı vurgulanmıştır.

Devamını Oku
TÜRKMENİSTAN YATIRIMLAR WEB SİTESİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Türkmenistan'da başta petrolgaz ve enerji kaynaklarının işlenmesi alanlarında olmak üzere hayata geçirilmesi planlanmış olan projeler ile ilgili olarak yatırımcıların ihtiyaç duyabileceği tüm bilgilerin çevrimiçi derlendiği internet sitesinin faaliyete geçtiği bildirilmiştir.

Devamını Oku
EKVATOR GİNESİ İLE TİCARET

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Malabo Büyükelçiliğimiz ile Ekvator Ginesi Adalar Bölgesi Ticaret, Tarım ve Orman Odası yetkilileri arasında bir görüşme gerçekleştiği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TİCARET MÜŞAVİRLERİMİZLE ELEKTRONİK SOHBETLER SUNUMLARI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 7 Temmuz 2020 tarihinde Cezayir, 8 Temmuz 2020 tarihinde Fas, 14 Temmuz 2020 tarihinde Suudi Arabistan, 16 Temmuz 2020 tarihinde ise Birleşik Arap Emirlikleri'nde görev yapmakta olan Ticaret Müşavirlerimiz ve anılan ülkelerde yerleşik iş insanlarımızın konuşmacı olarak katılmış olduğu e-sohbet toplantılarının sunumları yazımız ekinde yer almaktadır.

Devamını Oku
DIŞİŞLERİ BAKANIMIZIN DOMİNİK CUMHURİYETİ, HAİTİ VE VENEZUELA ZİYARETLERİ GÖRÜŞ TALEBİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu'nun 5-17 Ağustos 2020 tarihleri arasında Dominik Cumhuriyeti, Haiti ve Venezuela'ya resmi ziyaretlerde bulunacağı bildirilmiştir.

Devamını Oku
YOLCU BERABERİ NUMUNE, SERGİ VE FUAR EŞYASI BEYAN FORMU KAPSAMINDAKİ İŞLEMLER

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 01 Nisan 2020 tarihli ve 31086 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Gümrük Yönetmeliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile Türkiye Gümrük Bölgesine yolcu beraberinde getirilen numune, sergi ve fuar eşyalarının veya Türkiye Gümrük Bölgesinden çıkarılan söz konusu numune eşyaların "Yolcu Beraberi Numune, Sergi ve Fuar Eşyası Beyan Formu" ile yapılabilmesine ilişkin usul ve esaslar hakkında bilgi verilmiştir.

Devamını Oku
2020-17 SAYILI GENELGE

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Gümrük İşlemlerinin Kolaylaştırılması Yönetmeliği'nin 11. maddesi kapsamında yetkilendirilmiş yükümlü sertifikasına ilişkin e-devlet arayıcılığıyla yapılacak başvuru işlemlerini daha detaylı açıklamak üzere "YYS Elektronik Başvuru İşlemleri" konulu 2020/17 sayılı Genelge'nin hazırlandığı belirtilmiştir.

Devamını Oku
ISLAMIC FOOD PROCESSING ASSOCIATION

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Islamic Food Processing Association (IFPA) isimli girişimin lansman etkinliği için, İslam Ticaret, Sanayi ve Tarım Odası (ICCIA) Genel Sekreterliği ile lslamic Organization for Food Security isimli kuruluşun işbirliği yaptığı bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE - İTALYA JETCO TOPLANTISI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 29 Temmuz 2020 tarihinde Ticaret Bakanımız Sn. Ruhsar Pekcan ve İtalya Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakam Sn. Luigi Di Maio'nun katılımlarıyla Türkiye İtalya JETCO Toplantısı gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
FAS'A GERÇEKLEŞTİRİLECEK İHRACATLARDA UYGUNLUK KONTROLLERİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Fas'a ithal edilen sanayi ürünlerinin kontrollerinin yapılacağı ve ürünlere yönelik uygunluk sertifikalarının zorunlu olduğu belirtilmiştir.

Devamını Oku
AVRUPA BİRLİĞİ İŞLETMELERİN VE KOBİ'LERİN REKABET EDEBİLİRLİĞİ (COSME) PROGRAMI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Avrupa Birliğinin, "İşletmelerin ve KOBİ'lerin Rekabet Edebilirliği Programı (COSME)" kapsamında, Avrupa KOBİ'lerinin AB dışındaki kamu alımlarına ulaşmasını amaçlayan "KOBİ'lerin AB Dışındaki Kamu Alımlarına Katılmalarının Desteklenmesi" başlıklı bir proje teklif çağrısı yayınlandığı bildirilmiştir.

Devamını Oku
Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler
Üye Firmalarımız