UMMAN - SUHAR YATIRIM FORUMU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 26 – 27 Şubat 2024 tarihleri arasında Umman Radisson Blu Otel’de Suhar Yatırım Forumu düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
IRAK MERKEZ BANKASI KARARI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Irak Merkez Bankası’nın 20.07.2023 tarihli ve 9/2/414 sayılı kararına atıfla, muhtelif Bankaların bankacılık hizmetlerinde ABD dolarını kullanmalarının yasaklandığı açıklanmıştır.

Devamını Oku
MISIR ÖDEME SORUNU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Türkiye ve Mısır arasındaki ticaret hakkında yazıda detayları verildiği şekliyle alacak tahsilatı sorunu yaşandığı belirtilerek, bahse konu soruna ilişkin Ticaret Bakanlığı Müşavirliğince gerekli girişim, yardım ve yönlendirmelerin yapılmakta olduğu bildirilmiştir.

Devamını Oku
KOSOVA 1. DÖNEM KEK TOPLANTISI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Türkiye-Kosova 1. Dönem Karma Ekonomik Komisyon (KEK) Toplantısı’nın 28-29 Şubat 2024 tarihlerinde ülkemizde düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
GÜMRÜK VERGİ VE CEZA BORCU SORGULAMA

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Ticaret Bakanlığı tarafından e-devlet uygulaması “Gümrük Vergi ve Ceza Borcu Sorgulama” üzerinden “Borç Durum Belgesi 7 Borcu Yoktur Yazısı” temin edilebileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE - SLOVAKYA EKONOMİ VE TİCARET ORTAK KOMİTESİ 1. DÖNEM TOPLANTISI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Türkiye-Slovakya Ekonomi ve Ticaret Ortak Komitesi 1. Dönem Toplantısının Ticaret Bakanı Sayın Prof. Dr. Ömer Bolat ile Slovakya Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Sayın Dr. Denisa Sakova eşbaşkanlıklarında 21 Şubat 2024 tarihinde Bratislava (Slovakya)’da gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
SARAYBOSNA İŞ FORUMU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da 21 - 23 Mayıs 2024 tarihleri arasında “13. Uluslararası Yatırım Konferansı – Saraybosna İş Forumu” gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
MORITYUS İHALE DUYURULARI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Morityus’ta yatırım fırsatlarının bulunduğundan bahisle bazı ihale ilanlarına ilişkin bilgiler gönderilmiştir.

Devamını Oku
RUSYA FEDERASYONU ZORUNLU ETİKETLEME UYGULAMASI BİLGİ NOTU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Rusya Federasyonu (RF) tarafından ithal edilen muhtelif ürünlerin zorunlu etiketlemeye tabi tutulması kapsamında bilgi verilmekte olup, RF'de zorunlu etiketleme uygulamasında meydana gelen gelişmelerin Ticaret Bakanlığının internet sayfasında yer alan RF Müşavirlik Raporlan sayfasında düzenli olarak güncelleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
KÜBA BİOHABANA 2024 BİLİM VE İŞ ETKİNLİĞİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 1-5 Nisan 2024 tarihleri arasında Küba’nın başkenti Havana’da Biohabana 2024 bilim ve iş etkinliğinin düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE-SUUDİ ARABİSTAN YATIRIM, TURİZM VE İŞ FORUMU

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan (DEİK) Odamıza intikal eden yazıda; 16 Şubat 2024, Cuma günü 09.00-18.00 saatleri arasında İstanbul Mandarin Oriental Bosphorus Otelde Türkiye-Suudi Arabistan Yatırım, Turizm ve İş Forumu gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
SLOVAKYA - TÜRKİYE İŞ FORUMU

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan (DEİK) Odamıza intikal eden yazıda; 21 Şubat 2024 tarihinde Ticaret Bakanımız Prof. Dr. Ömer Bolat’ın Bratislava’ya yapacağı ziyaretinde Slovakya-Türkiye JETCO 1. Dönem Toplantısı kapsamında DEİK/Türkiye-Slovakya İş Konseyi ve Slovak Yatırım ve Ticareti Geliştirme Ajansı (SARIO) tarafından Bakanımız ve Slovakya Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Denisa Saková’nın teşrifleriyle “Slovakya-Türkiye İş Forumu” düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE - ARNAVUTLUK 13. DÖNEM KEK TOPLANTISI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 15 Şubat 2024 tarihinde Türkiye - Arnavutluk 13. Donem Karma Ekonomik Komisyon (KEK) Toplantısının ülkemizde düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
DAHİLDE İŞLEME İZNİ KAPSAMINDA KIYMETLİ MADEN İTHALATI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Dahilde İşleme İzni Kapsamı Kıymetli Maden İthali Hakkındaki 27/12/2023 tarihli 2023/16 sayılı Genelgede değişiklik yapan 25/1/2024 tarihli 2024/2 sayılı Genelgenin https://ticaret.gov.tr/gumruk-islemleri/mevzuat/genelge/2024 link adresinde yer aldığı bilgisi verilmiştir.

Devamını Oku
TİCARET BAKANLIĞI VE EBRD PROJESİ KAPSAMINDA ANKET

Milletlerarası Ticaret Odası’ndan (ICC) Odamıza intikal eden yazıda; Ticaret Bakanlığı ile Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) işbirliğinde “Dijital Ticaretin Desteklenmesi için Yasal Reform” projesi başlatıldığı bildirilmiştir.

Devamını Oku
Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler