DÜNYA TİCARET MERKEZİ

KAYSERİ DÜNYA TİCARET MERKEZİ

Yap-işlet-devret modeli ile Kayseri Sanayi Odası, Kayseri Ticaret Odası, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Dünya Ticaret Merkezi ortaklığı ile yapılan Kayseri Dünya Ticaret Merkezi, bölgenin ve ülkemizin sanayi ve tarım ürünleri, madenler, el sanatları, turizm, taşımacılık ve dış ilişkiler gibi hizmet sektöründe ihtiyacı olan bir fuar merkezidir. Bu merkez bilgi ve tecrübeleriyle konferanslar ve seminerlerin de içinde olduğu milli ve uluslar arası ihtisas fuarları yapmaktadır.
 

Kayseri Büyükşehir Belediyesi % 22
İstanbul Dünya Ticaret Merkezi % 45
Kayseri Sanayi Odası % 16
Kayseri Ticaret Odası % 16
CNR Uluslararası Fuarcılık ve Ticaret A.Ş. % 1

Kayseri Dünya Ticaret Merkezi  Kayseri Havalimanı yolu üzerindeki Kayseri Kültür Parkı içinde Havalimanına 2 km. uzaklıktadır. Toplam inşaat alanı 13.500 m2 olan Kayseri Dünya Ticaret Merkezi çağdaş fuarcılığın gereksinim duyduğu tüm teknik donanımlara sahiptir. 1.600 KWA trafo, 1030 KVA jeneratör, 750 kw 2 Adet Chiller soğutma grubu ile tüm stand kutularında temiz su, atık su, telefon, elektrik, hava tesisatları mevcuttur. Tüm fuar alanı dış hava şartlarına uygun ısıtma ve soğutma klima sistemleriyle Klimize edilmiştir. Fuar alanı içinde yaygın ihbar sistemleri ve seslendirme sistemleri tüm kapalı alanlarda mevcuttur.
 

  • Fuar alanı girişinde 500m2 olan bir fuaye mevcuttur.
  • Zemin kat fuar alanı 6.000m2
  • Asma kat fuar alanı2.400m2


- 250m2 taban oturumlu 4 ayrı blokta Yönetim Kurulu, İdari Ofisler, Fuar Yönetim ve Konferans Salonları bulunmaktadır.
- 6000m2 lik alanda uluslar arası fuar alt yapısını veren 113 adet stand kutusu mevcuttur.
- Fuar için Catering hizmeti verilecek 60m2 mutfak ile 2 (iki) ayrı dinlenme ve fast food mekanı mevcuttur.
- 2 ayrı mekanda 12 erkek wc, 16 pisuar, 12 lavabo, bayan 12 wc, 10 lavabo, ayrıca 2 özürlü wc mevcuttur.
- Otomasyon odası ve polis kontrol odaları ile küçük bir mescit mevcuttur. Ayrıca 450m2 lik depo yeri bulunmaktadır.
- + 6.00 kotundaki 2300m2 lik teras katında yapılacak fuarlar için telefon ve elektrik ihtiyaçlarını karşılayacak standlar mevcuttur.A BLOK: Zemin kat bay ve bayan wc ler ile birlikte +3.00 kotu personel yemek ve dinlenme salonu ile soyunma dolabı ve duşlar mevcuttur. +6.00 kotunda muhasebe, teknik ofis, sekreterya ile müdür odaları mobilyalarıyla birlikte tefriş edilmiştir.

B BLOK:  Zemin katında elektrik tesisat odaları 1.600 KVA trafo merkezi giriş ve çıkış panoları ile birlikte 1030 KVA jeneratör mevcuttur. +6.00 kotu K.D.T.M. Yönetim Kurulu olarak kullanılacak toplantı salonu, müdür odası, dinlenme salonu, sekreteryası ile ofis mobilyaları tefriş edilerek VİP hizmetinde kullanılacak bir mekan oluşturulmuştur.

C BLOK:  Zemin katında mekanik tesisat odaları mevcuttur. 45 ton su tankı, 30m3 yakıt tankı ile ısıtma ve soğutma pompaları mevcuttur. +6.00 kotunda kokteyli ve konferans amacıyla kullanabilecek 200m2 büyüklüğünde ofis katı mevcuttur.

D BLOK: Fuarlar için +6 kotunda yer kaplaması, parke, asma tavan olan 200m2 lik ofis katı ile bay ve bayan wc ler mevcuttur. +6.00 kotunda ise 181 kişilik ofis mobilyaları yerleştirilmiş bir konferans salonu mevcuttur.

Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler