SINIR ÖTESİ ELEKTRONİK TİCARET DOKÜMANLARI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Sınır Ötesi Elektronik Ticaret İstatistiklerinin kalitesinin arttırılması amacıyla söz konusu işlemlerin daha sağlıklı olarak beyan edilebilmesini teminen, Sınır Ötesi Elektronik Ticaret Rehberi ve Sınır Ötesi Elektronik Ticaret Tanıtım Videosu hazırlandığı belirtilmiştir.

Devamını Oku
İŞBİRLİĞİ TALEBİ - BANGLADEŞ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Bangladeş'te faal "M/S AB International" firmasının temsilcisi Mossaddique Ahsan'ın, Bangladesh Directorate General Defence Purchase (DGDP) tarafından düzenlenen ve firmaları tarafından kazanılan vinç ihalesi çerçevesinde yazı ekinde gönderilen dokümanda belirtilen özelliklerdeki vinçleri, Türk üretici firmalardan temin etme talebini ilettiği bildirilmiştir.

Devamını Oku
ONLINE EXPORT AKADEMİ EĞİTİMİ

Kayseri Valiliği Ticaret İl Müdürlüğü’nden Odamıza intikal eden yazıda; kadın ve genç girişimcilerimize ihracat desteklerini daha iyi anlatabilmek, onların bu desteklerimizden daha fazla yararlanmalarını sağlayabilmek, ihracat destekleri anlamında yeni ihtiyaçlar ile kadın ve genç girişimcilerimizin rekabet avantajı sağlayabilecekleri sektörleri tespit etmek, misyonu ile "Kadın ve ve Genç Girişimci İhracatçı Yetiştirme Programı" oluşturulduğu bildirilmiştir.

Devamını Oku
MORİTYUS İHALE

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Morityus'ta birtakım yatırım fırsatları bulunduğu ve bazı ihale ilanlarının olduğu belirtilmiştir.

Devamını Oku
TEBLİĞLER HAKKINDA GÖRÜŞ BİLDİRİMİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Gümrük Birliği kapsamında ülkemizin uyumlaştırmayı ve uygulamayı taahhüt ettiği Avrupa Birliği (AB) müktesebatına uyum çerçevesinde, elektrik elektronik sektöründe yer alan ürünlerin enerji etiketlemesi ve çevreye duyarlı tasarım gereklilikleri ile ilgili Tebliğlerin 25/3/2021 tarihli ve 31434 (Mükerrer) sayılı Resmî Gazete'de yayımlandığı bildirilmiştir.

Devamını Oku
VERİ HIRSIZLIĞI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; son dönemlerde ABD'de veri hırsızlığının çok yaygınlaştığı, özellikle alıcı ya da satıcı firmaların elektronik posta kutularına sızılarak, iki taraf arasındaki yazışma geçmişinin de kopyalandığı ve son e-postanın sanki önceki yazışmaların devamıymış gibi gösterildiği, elektronik posta adreslerinde de firma isimlerinin çok küçük farklarla kopyalanarak e-posta adreslerinin oluşturulduğu bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE -AB İŞ DÜNYASI DİYALOĞU PROJESİ - TARIMSAL GIDA AĞ OLUŞTURMA ETKİNLİĞİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Avrupa Birliği'nin sağladığı mali destekle, TOBB ve "Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği" (EUROCHAMBRES) işbirliğinde yürütülmekte olan "Türkiye-AB İş Dünyası Diyaloğu (TEBD)" projesi kapsamında, 27-28 Ocak 2022 tarihlerinde, çevrim içi olarak, "TEBD Tarımsal Gıda Ağ Oluşturma" etkinliği gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TD-IHK ONLINE BUSINESS KAHVALTISI

Türk Alman Ticaret ve Sanayi Odası’ndan Odamıza intikal eden yazıda; 31 Ocak 2022 Pazartesi günü 11:30’da TD-IHK Online Business Kahvaltısı düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
UKRAYNA FİRMA SORUNLARI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Türkiye-Ukrayna Yüksek Düzeyli Stratejik Konseyi (YDSK) 10. Toplantısı'nın, 3 Şubat 2022 tarihinde Kiev'de düzenlenmesinin ihtimal dahilinde bulunduğu belirtilmiş olup, gerçekleştirilebilecek görüşmelerde gündeme getirilmek üzere Ukrayna ile iş yapan firmalarımızın karşılaştığı sorunlar ve varsa taleplere dair bilgi notuna ihtiyaç duyulduğu ifade edilmiştir.

Devamını Oku
SÜRDÜRÜLEBİLİR TÜKETİM VE ÜRETİM EYLEM PLANI - KONUT VE İNŞAAT SEKTÖRÜ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; "Sürdürülebilir Tüketim ve Üretimin Konut ve İnşaat Sektörüne Entegre Edilmesine Yönelik Bir Yol Haritasının Geliştirilmesi Projesi" kapsamında final raporu hazırlandığı bildirilmiş olup, rapora ilişkin görüş talep edildiği belirtilmiştir.

Devamını Oku
RUSYA FEDERASYONU PSKOV BÖLGESİ ZİYARETİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Rusya Federasyonu Pskov Bölgesi Ekonomik Kalkınma ve Yatırım Politikası Komitesi Başkanı Andrey Miheev ile Pskov Bölgesi Özel Ekonomik Bölgesi Moglino'nun Yatırım Projeleri Başkanı Ekaterina Pıhtina'nın, 24 Ocak 2022 tarihinde Ankara'yı ziyaret edeceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
İŞ BİRLİĞİ TALEBİ

Türk Alman Ticaret ve Sanayi Odası’ndan Odamıza intikal eden yazıda; çocuk aktivite ürünleri alanında ticaret yapan bir Alman firmasının Türkiye'den tedarikçi aradığı bildirilmiştir.

Devamını Oku
AB - AFRİKA İŞ FORUMU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nun Başkan vekilliğini yürüttüğü Avrupa Ticaret Odaları Birliği (EUROCHAMBRES) tarafından 14-18 Şubat 2022 tarihlerinde AB-Afrika İş Forumu düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TIR İŞLERİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Denizcilik Genel Müdürlüğü’nden alınan 31.12.2021 tarihli yazıya atfen, “Yeniden Değerleme Oranının Uygulanması” konulu 2021/7 sayılı Genelgede para cezaları, belge ücretleri ve denetim ödemelerine ait 2022 yılında uygulanacak miktarlara ilişkin bilgi alındığı ifade edilmiştir.

Devamını Oku
DİJİTAL İŞYERLERİNDE ÇALIŞAN VERİMLİLİĞİNİ ARTIRMA ÇALIŞTAYI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Asya Verimlilik Teşkilatı (AVT) tarafından 23-25 Şubat 2022 tarihlerinde çevrimiçi olarak "Dijital İşyerlerinde Çalışan Verimliliğini Artırma" konulu çalıştay düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler
Üye Firmalarımız