PROJE TEKLİF ÇAĞRISI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Merkezi Amsterdam'da bulunan, Birleşmiş Milletler Ticaret ve Kalkınma Konferansı (UNCTAD) sürecinden doğan uluslararası bir finans kuruluşu olan Ortak Emtia Fonu (CFCIFCPB)'nun 24. Proje çağrısını (AMI) başlattığından bahisle, Madagaskar da dâhil olmak üzere üye ülkelere yönelik proje tekliflerinin başta Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri (KOBİ), kooperatifleri ve kurumları kapsayacak şekilde hazırlandığı belirtilmiştir.

Devamını Oku
SRİ LANKA DOĞU KONTEYNER TERMİNALİ İHALE DUYURUSU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Sri Lanka Doğu Konteyner Terminali için Sri Lanka Limanlar, Denizcilik ve Havacılık Bakanlığı tarafından yayınlanan ihale ilanı duyurusu iletilmiş ve söz konusu ihalenin kapanış tarihinin 19 Nisan 2024 olduğu ifade edilmiştir.

Devamını Oku
EKONOMİK TARİFE SORUNLARI GRUBU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; gümrük vergisi askıya alınmış olan ve ekte yer alan eşya listesinde olup, elektronik postada kriterleri sunulan ürünler özelinde, 2025 yılından sonra da askıya alma uygulamasının devam etmesi ile ilgili Ticaret Bakanlığına en geç 10.04.2024 tarihine kadar uzatma başvurusu yapılması gerektiği belirtilmiştir.

Devamını Oku
CONSENSUS FİNANS FUARINA TÜRK DELEGASYONUNUN GÖTÜRÜLMESİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; ABD Ankara Büyükelçiliği Ticaret Müsteşarlığı tarafından, 29-31 Mayıs 2024 tarihleri arasında ABD'nin Texas - Austin bölgesinde düzenlenecek Consensus Finans Fuarı'na (https://consensus2024.coindesk.com/) Türkiye'den götürülmek üzere Türk iş insanlarından oluşan bir heyet organize edildiği ifade edilmiştir.

Devamını Oku
ABD ÜÇLÜ UYUM NOTU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; ABD Ticaret Bakanlığı, Hazine Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı'nın, üçlü ortaklık ile hazırladığı ve "yabancı kişiler için ihracat kuralları uygulamaları"na ilişkin not iletilmiştir.

Devamını Oku
DÜNYA GİRİŞİMCİLER YATIRIM FORUMU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Dünya Girişimciler Yatırım Forumu'nun (WEIF), 14-16 Mayıs 2024 tarihlerinde Bahreyn'in başkenti Manama'da düzenleneceği bildirilmiş olup Foruma ilişkin Kavram Kağıdı ve katılım formu yazımız ekinde yer almaktadır.

Devamını Oku
IORA İŞ ZİRVESİ 2024

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Hint Okyanusu bölgesinde iş birliği ve sürdürülebilir kalkınmayı sağlamak amacıyla 1997 yılında kurulan Hint Okyanusuna Kıyıdaş Ülkeler Birliği (IORA) ile ilişkilerimizin 2018 yılından bu yana diyalog ortaklığı statüsünde sürdürüldüğü belirtilmiştir.

Devamını Oku
MORİTYUS İHALE DUYURULARI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Ticaret Bakanlığı tarafından Morityus’ta yatırım fırsatları ve ihale ilanlarının paylaşılmıştır.

Devamını Oku
SRİ LANKA İHALE DUYURUSU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Sri Lanka Devlet İlaç Kurumu'nun cerrahi malzeme tedarikine ilişkin yayımladığı, bir örneği ekli ihale duyurusu iletilmiş ve söz konusu ihalenin kapanış tarihinin 25 Nisan 2024 olduğu bildirilmiştir.

Devamını Oku
RUSYA FEDERASYONU PETROL İHRACAT YASAĞI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Rusya Federasyonu Başbakanı tarafından imzalanan bir Kararname uyarınca 1 Mart 2024 tarihinden itibaren yazıda bahsi geçen taraflar dışında altı ay süreyle Rusya'dan benzin ihracatının yasaklandığı belirtilmiştir.

Devamını Oku
ÜÇ DENİZ GİRİŞİMİ - VİLNİUS ZİRVESİ İŞ FORUMU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 11 Nisan 2024 tarihinde Vilnius'ta düzenlenecek Üç Deniz Girişimi (ÜDG) Dokuzuncu Zirvesi çerçevesinde, kamu-özel sektör işbirliğinin artırılması, özel teşebbüslerin teşvik edilmesi ve ÜDG bölgesinin yatırım ve yenilikçilik potansiyelinin ortaya çıkarılması amacıyla aynı gün içinde ÜDG İş Forumu düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE - CEZAYİR 12. DÖNEM KEK TOPLANTISI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Türkiye-Cezayir 12. Dönem Karma Ekonomik Komisyon (KEK) Toplantısı'nın önümüzdeki dönemde düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
ÇİN HALK CUMHURİYETİ ARALIK AYI İTHALAT BİRİM FİYATLARI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) Gümrük İdaresi (GACC) verileri esas alınarak Pekin Ticaret Müşavirliğince hazırlanan "Aylık Birim Fiyat Tablosu" hakkında bilgi verilmiştir.

Devamını Oku
DIŞ TALEPLER BÜLTENİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Ticaret Ticaret Müşavirliklerine gelen ithalat taleplerinin tüm ihracatçılarımıza duyurulması imkanını sağlayan Dış Talepler Bülteni üzerinden yapılan bir duyuruda, bazı aracı firmaların anılan bültenleri takip ederek yetkin olmadıkları halde sektördeki önemli firmalarla iletişime geçtikleri ve firmaları yanlış yönlendirdikleri ifade edilmiştir.

Devamını Oku
MORİTYUS İHALE DUYURULARI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Madagaskar'da kaim Morityus Cumhuriyeti Büyükelçiliği'nden alınan 15 Ocak 2024 tarihli nota ile Morityus'ta yatırım fırsatları hakkında bilgi verilerek bazı ihale ilanlarının nota ekinde sunulduğu ifade edilmiştir.

Devamını Oku
Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler