COVID-19 TEDBİRLERİ (TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI BİLİM KURULU KOMİSYONU)

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; canlı hayvan ve hayvansal ürünlerin ithalatında alınacak tedbirlerle ilgili yeni kararlar alındığı bildirilmiştir.

Devamını Oku
UFUK AVRUPA PROGRAMI GENEL BİLGİ GÜNÜ ETKİNLİĞİ

Türkiye Bilimsel Ve Teknolojik Araştırma Kurumu’ndan Odamıza intikal eden yazıda; Avrupa Birliği (AB) ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından ortak finanse edilen ve yürütücüsünün T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, ana yararlanıcısının TÜBİTAK olduğu ve Rekabetçi Sektörler Programı altında desteklenen "Ufuk 2020'de Türkiye Faz-II" teknik destek projesi ev sahipliğinde 18 Ocak 2022 tarihinde Kayseri Wyndham Oteli'nde “Ufuk Avrupa Bilgi Günü” etkinliği gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
KARADAĞ YATIRIM VE İŞ OLANAKLARI ETKİNLİĞİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Karadağ Dışişleri Bakanlığı'nın "Karadağ Yatırım ve İş Olanakları" başlıklı kitabın beşinci baskısının tanıtımı için 20 Aralık 2021 Pazartesi günü saat 09.00’da hibrit formatta bir etkinlik düzenleyeceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE-KOSOVA İŞ VE YATIRIM FORUMU

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan Odamıza intikal eden yazıda; DEİK/Türkiye-Kosova İş Konseyi tarafından, Kosova-Türkiye Ticaret Odası (KTTO) iş birliğiyle, 20 Aralık 2021 Pazartesi günü 10.00-13.30 saatleri arasında Wyndham Grand Levent Hotel’de “Türkiye-Kosova İş ve Yatırım Forumu” düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
FAZLA MESAİ PROGRAMI - PİLOT UYGULAMAYA GEÇİŞ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; gümrük idarelerinde fazla mesai işlemlerinin elektronik ortamda yürütülebilmesini teminen hazırlanan elektronik sistemin pilot uygulamasında, bir takım yeni düzenlemeler ve iyileştirmeler yapıldığı bildirilmiştir.

Devamını Oku
SOURCE INDIA B2B GÖRÜŞMELERİ

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan Odamıza intikal eden yazıda; DEİK/Türkiye-Hindistan İş Konseyi organizasyonunda ve MÜSİAD Konya iş birliğinde 14-17 Aralık 2021 tarihleri arasında İstanbul ve Konya'ya iş insanları heyeti düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
MOZAMBİK PETROL VE DOĞALGAZ ARAMA VE ÜRETİM ALANLARI İÇİN 6. LİSANSLAMA TURU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Mozambik Ulusal Petrol Enstitüsü (Instituto Nacional de Petróleo-INP)'nün, ülkedeki 16 adet bloktan oluşan petrol ve gaz arama ve üretim alanlarının imtiyazı için 6. Lisans Turunu 25.11.2021 tarihi itibarı ile ihale başlattığı bildirilmiştir.

Devamını Oku
GUDAURİ-KOBİ YOLUNUN KAR NEDENİYLE KAPANMASI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Gürcistan transit karayolu taşımacılığına ait koridorda önem taşıyan Rusya istikametindeki tek güzergahın Gudauri-Kobi bölümünün, kar ve buzlanma nedeniyle trafiğe kapatıldığı ve ulaşımın doğrudan devriye polisinin kontrolünde sağlanacağı ifade edilmiştir.

Devamını Oku
GENÇLİK VE YENİLİKÇİ GİRİŞİMCİLİK WEBINARI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 16 Aralık 2021 Perşembe günü 13:00-16:00 saatleri arasında Birleşmiş Milletler Batı Asya Ekonomik ve Sosyal Komisyonu (ESCWA) ve D-8 Ekonomik İşbirliği Teşkilatı işbirliğinde çevrimiçi "Tek ulus ve çeşitli gençlik deneyimleri" konulu gençlik ve yenilikçi girişimcilik webinarı düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
Tataristan Ülke Temsilcileri İle İkili Görüşmeler

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Tataristan Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Marat Ahmatov'un başkanlığında iş insanlarından oluşan ve ekte listesi sunulan heyetin Türkiye ziyareti kapsamında 9 Aralık 2021 Perşembe günü 11:00-13:30 saatleri arasında TOBB İstanbul Hizmet Binasında Tataristanlı firmaları ile toplantı ve ikili görüşmeler gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE, GÜRCİSTAN VE AZERBAYCAN TİCARET VE EKONOMİ BAKANLARININ KATILIMIYLA TÜRKİYE-AZERBAYCAN-GÜRCİSTAN 6. İŞ FORUMU

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) Odamıza intikal eden yazıda; 2012 yılından itibaren Türkiye, Gürcistan ve Azerbaycan’ın çeşitli şehirlerinde gerçekleştirilen Türkiye-Azerbaycan-Gürcistan İş Forumunun (TAG İF) altıncısının 14 Aralık 2021 tarihinde Bakü’de yapılacağı bildirilmiştir.

Devamını Oku
IRAK - EK VERGİLERE SON VERİLMESİ & KORUMA SÜRESİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda, IKBY (Irak) gümrük yetkilileri ile yapılan görüşmelerden ve vergi değişiklikleri hakkında bilgi verilmiştir.

Devamını Oku
GÜMRÜK BEYANNAMESİ TESCİL SIRA SAYISI FORMAT DEĞİŞİKLİĞİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; BİLGE sisteminde yer alan gümrük beyannamesi tescil sıra numarasının 8 haneli olarak yeniden düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TİCARET MÜŞAVİRLERİMİZLE ELEKTRONİK SOHBETLER - KONGO DEMOKRATİK CUMHURİYETİ

Sayın Üyemiz, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 02 Aralık 2021 Perşembe günü 14.00-15.30 saatleri arasında Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde görev yapmakta olan Ticaret Müşavirimiz ile bu ülkede iş yapmakta olan iş insanlarımızın konuşmacı olarak katılarak tecrübelerini paylaşacağı e-sohbet toplantısının gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
DIŞ TİCARET BİLGİLENDİRME SEMİNERİ

Sayın Üyemiz, Ticaret Bakanlığı ile TOBB koordinasyonunda ve Odamız ev sahipliğinde düzenlenmekte olan “Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri” programının 2021 yılında da gerçekleştirilmesi için gerekli ön çalışmalar başlatılmıştır.

Devamını Oku
Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler
Üye Firmalarımız