AZERBAYCAN GÜMRÜK KAPILARINDA YAŞANILAN SORUNLAR

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; son dönemlerde Azerbaycan gümrük kapılarında yasal haklarından fazla miktarda sigara getirdikleri iddiasıyla alıkonulan TIR şoförlerimizin yaşadıkları sorunlara ilişkin Bakü Ticaret Müşavirliğinin değerlendirmesi iletilmektedir.

Devamını Oku
ROMANYA'DA FİRMA SATIŞI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Portekizli bir firma olan MARTIFER Grup'un, Romanya'da inşaat sektörü için metal yapılar üreten bir firmasını satışa çıkardığı ve Türk firmalarının Romanya pazarında güçlü bir varlık sergilemeleri nedeniyle firmayı bir Türk firmasına satma arzusunda oldukları belirtilmiştir.

Devamını Oku
PAKİSTAN İHALE İLANI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Pakistan Ulusal Elektrik İletim ve Sevk Şirketi tarafından, "Enerji İletimini Geliştirme İkinci Yatırım Programı-Kısım 4" kapsamında teçhizat alım ihalesine çıkıldığı bilgisi verilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE PAKİSTAN MAL TİCARET ANLAŞMASI (MTA)BİLGİLENDİRME SEMİNERİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Pakistan İslam Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Mal Ticareti Anlaşması'nın 01 Mayıs 2023 tarihinde yürürlüğe girdiği belirtilerek, mezkur Anlaşmaya ilişkin Ticaret Bakanlığına çok sayıda soru ulaştığı açıklanmıştır.

Devamını Oku
IRAK MERKEZ BANKASI KARARI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Irak Merkez Bankası'nın 20.07.2023 tarihli ve 9/2/414 sayılı kararı uyarınca, ekte bilgileri verilmiş olan Irak'taki 14 bankanın bankacılık hizmetlerinde 20.07.2023 tarihinden itibaren ABD Doları kullanmayacakları belirtilmiştir.

Devamını Oku
MADAGASKAR / FİRMA TALEBİ HK.

Devamını Oku
RAKAMLARLA BULGARİSTAN 2023

Devamını Oku
FUARCILIK BİLGİ SİSTEMİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; fuarcılık faaliyetleri ile ilgili tüm başvuru süreçlerinin yapılabileceği ve takip edilebileceği Fuarcılık Bilgi Sistemi'nin kurulum çalışmalarının tamamlandığı bildirilmiştir.

Devamını Oku
SUUDİ ARABİSTAN, KATAR, BAE - TÜRKİYE İŞ FORUMU

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) Odamıza intikal eden yazıda; T.C. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve beraberinde T.C. Ticaret Bakanımız Sayın Prof. Dr. Ömer BOLAT ile diğer Bakanlarımızın Körfez Bölgesine gerçekleştireceği resmi ziyaret kapsamında, Türkiye-Suudi Arabistan-Katar-BAE İş Forumları düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
İRAN’A İHRACAT YAPAN ÜYELERİNİZ İÇİN DUYURU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; İran'ın tüm illerinde hologram güvenlik etiketlerinin yerine karekod uygulamasının başladığı belirtilmiştir.

Devamını Oku
İHRACAT BEDELLERİNİN YURDA GETİRİLMESİ

Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri’nden Odamıza intikal eden yazıda; 13 Temmuz 2023 Perşembe günü saat 14.00’te “İhracat Bedellerinin Yurda Getirilmesi” konulu bir webinar düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
ANGOLA GÜNCEL GELİŞMELER

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 2022 yılında Dünyada ABD Doları karşısında en çok değer kazanan para birimlerinden biri olan Angola Kwanzası'nın, 11 Mayıs 2023 tarihinden bu yana ciddi değer kaybına uğradığı belirtilmiş, yaşanan süreçteki siyasi ve ekonomik gelişmeler hakkında ayrıntılı bilgi verilmiştir.

Devamını Oku
ZAKARPATYA OBLASTI İHRACAT POTANSİYELİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Ukrayna Büyükelçiliği'nden alınan Ukrayna'nın Zakarpatya Oblastı İhracat Kataloğu gönderilmiştir.

Devamını Oku
İHRACAT KONTROLLERİ KONUSUNDA ONLİNE EĞİTİM

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; TOBB ve ABD Ankara Büyükelçiliği işbirliğinde, 19 Temmuz 2023 Çarşamba günü 16.00-18.00 saatleri arasında, zoom platformu üzerinden, "İhracat Kontrolleri Konusunda Online Eğitim" düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
AB EĞİTİM ÇALIŞTAYI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Avrupa Birliği tarafından, Uluslararası Bilim ve Teknoloji Merkezi'nin (ISTC) desteğiyle, 13-14 Temmuz 2023 tarihlerinde-Sofitel İstanbul Taksim Otel'de, "AB Yaptırımları" konulu, taslak programı ekte yer alan bir eğitim çalıştayının düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler