BANGLADEŞ İŞBİRLİĞİ TALEBİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Bangladeş'te çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren büyük gruplardan biri olan RFL Group firmasının, Bangladeş ordusunun ihtiyaçları için Türk firmaları ile işbirliği yapmak istediği belirtilmiştir.

Devamını Oku
15. ULUSAL MOBİLYA TASARIM YARIŞMASI

Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri’nden Odamıza intikal eden yazıda; mobilya sektörünün gelişimine katkıda bulunmak ve tasarımın sektör için önemini vurgulamak amacıyla “İhracatçı Birlikleri-15. Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması”nın düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
BAZI ÜRÜNLERDE GÜMRÜK VERGİSİ ORAN DEĞİŞİKLİĞİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Meksika Genel İthalat ve İhracat Vergileri Kanunu kapsamında yürürlüğe giren Kararname ile ek yazıda detayları verilen ürün gruplarını içeren 544 gümrük tarife kodunda sınıflandırılan eşyanın ithalatında, gümrük vergilerinin %5 ila %50 arasında değişen oranlarda yeniden tesis edildiği belirtilmiştir.

Devamını Oku
İSPANYA - TÜRKİYE İŞ FORUMU

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan Odamıza intikal eden yazıda; Türkiye-İspanya 8. Hükümetlerarası Zirvesi’nin Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın teşrifleriyle 13 Haziran tarihinde İspanya’da gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE-ÇEKYA JETCO II. DÖNEM TOPLANTISI

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan Odamıza intikal eden yazıda; 21 Mayıs 2024 tarihinde Çekya'da Türkiye-Çekya Ekonomi ve Ticaret Ortak Komitesi (JETCO) II. Dönem Toplantısı Sayın Bakanımız Prof. Dr. Ömer BOLAT ile mevkidaşı Sanayi ve Ticaret Bakanı Sayın Jozef Sikela'nın eş başkanlıklarında gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKMENİSTAN İNDİRİMLİ TARİFE LİSTELERİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Türkmenistan Denizcilik ve Nehir Taşımacılığı Ajansının (Türkmendenizderyayollary) açıklamasına ilişkin haberde, Türkmenbaşı Uluslararası Limanı'ndan her türlü transit kargoda %50 indirim uygulanacağının kaydedildiği belirtilmiştir.

Devamını Oku
MAYIS 2024 ELEKTRONİK SOHBET TOPLANTILARI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Ticaret Bakanlığı tarafından ''Ticaret Müşavirleri Elektronik Sohbetler'' toplantılarının düzenlendiği belirtilmiştir.

Devamını Oku
MADAGASKAR TİCARİ BİLGİ PORTALI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 01 Mayıs 2024 tarihinden itibaren Madagaskar Ticari Bilgi Portalı'nın (PCIM) https://www.pic.commerce.mg/ link adresinde hizmet vermeye başladığı bildirilmiştir.

Devamını Oku
AZERBAYCAN`DA YERLEŞİK BİR FİRMA ADINA DOLANDIRICILIK YAPILMASI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Azerbaycan'da yerleşik "TECHCOLOR MMC" (Vergi No: 1202802951) şirketinin ismi kullanılarak Türkiye'deki şirketlere yönelik dolandırıcılık faaliyetleri yapıldığı ifade edilmiştir.

Devamını Oku
TİCARET MÜŞAVİRLERİ VE YURT DIŞI İHALELERİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Ticaret Bakanlığı'nın web sitesinde "Dış Ticaret" başlığı altında bulunan "Ticaret Müşavirlikleri ve Pazar Bilgileri" bölümüne (https://ticaret.gov.tr/ticaret-musavirlikleri-ve-pazar-bilgileri) birden fazla temsilciliğimizin bulunduğu ülkelerdeki Ticaret müşavirliklerinin ve Ataşeliklerinin görev alanları bakımından hangi şehirlerden sorumlu olduklarını gösteren listelerin eklendiği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TİCARET BAKANLIĞI İHRACAT SÜREÇLERİ VE DEVLET DESTEKLERİ EĞİTİM

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 4-5-6 Haziran 2024 tarihlerinde Ticaret Bakanlığı tarafından "İhracat Süreçleri ve Devlet Destekleri Eğitim Programı"nın çevrimiçi olarak gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
A.TR DOLAŞIM BELGELERİNE ISLAK İMZA TATBİK EDİLMESİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 1 Mayıs 2024 tarihi itibarıyla A.TR Dolaşım Belgelerinin onay ve vize aşamasının mevcut durumda olduğu gibi elektronik olarak gerçekleştirileceği; bununla birlikte belgenin ihracatçı tarafından MEDOS sistemi üzerinden çıktısının alınmasının ardından "gümrük vizesi" kutusunun gümrük memurlarınca imzalanacağı bildirilmiştir.

Devamını Oku
SRİ LANKA SRİLANKAN CATERİNG LTD TARAFINDAN YAYIMLANAN İHALE DUYURUSU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; SriLankan Catering Ltd.’nin 2024 – 2025 yılı için “Piknik Tereyağı, Tuzsuz 10g” tedarikine ilişkin ihale duyurusu hakkında bilgi verilmiştir.

Devamını Oku
IORA İŞ TOPLANTISI 2024

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Sri Lanka'nın Kolombo şehrinde 28-29 Mayıs 2024 tarihleri arasında 2024 IORA İş Toplantısı (IORA Business Conclave 2024) "Büyümeyi Sürdürmek - Ufuklar Arasında Köprü Kurmak" temasıyla düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
MERSİN E-İHRACAT ZİRVESİ

Akdeniz İhracatçı Birlikleri’nden (AKİB) Odamıza intikal eden yazıda; 24 Mayıs Cuma günü saat 09:00 – 17:00 saatleri arasında Mersin’de AKİB toplantı salonunda “Mersin E-İhracat Zirvesi” düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler