TİCARET BAKANLIĞI EĞİTİM PLANLARI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 19 Ekim-27 Kasım 2023 tarihleri arasında Ticaret Bakanlığı tarafından "Avrupa Birliği, Türkiye'nin Avrupa Birliği ve Serbest Ticaret Anlaşması Ortaklarıyla Dış Ticareti Eğitim Programı'nın gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE - ETİYOPYA KAYSERİ İŞ FORUMU

Kayseri Sanayi Odası ve Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği işbirliğinde 5 Ekim 2023 Perşembe günü saat 14.00’de “Kayseri İş Forumu” düzenlenecektir.

Devamını Oku
TÜRK RUS 18. DÖNEM KEK TOPLANTISI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Türk-Rus 18. Dönem Karma Ekonomik Komisyon (KEK) Toplantısı'nın bu yılın Kasım ayı içerisinde Ankara'da düzenleneceği belirtilmiştir.

Devamını Oku
İHRACAT SÜREÇLERİ VE YENİ NESİL DEVLET DESTEKLERİ EĞİTİM PROGRAMI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 3-4-5 Ekim 2023 tarihlerinde Ticaret Bakanlığı tarafından İhracat Süreçleri ve Yeni Nesil Devlet Destekleri Eğitim Programının 1000 kişilik kontenjan sınırı ile çevrimiçi olarak gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
SRİ LANKA DİJİTAL YATIRIM ZİRVESİ 2023

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Sri Lanka Dijital Yatırım Zirvesi'nin, 13 Ekim 2023 tarihinde, Sri Lanka'nın başkenti Colombo'da düzenleneceği belirtilmiştir.

Devamını Oku
ARJANTİN´DE GERÇEKLEŞTİRİLEN İHALELER

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; yakın tarihte Arjantin'de gerçekleştirilecek ihaleler hakkında bilgi verilmiş ve ilgili internet siteleri iletilmiştir.

Devamını Oku
BURKİNA FASO´DAKİ YATIRIM İMKANLARINA İLİŞKİN E-FOCUS BURKİNA TEMALI ÇEVRİMİÇİ TOPLANTI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Burkina Faso Kalkınma Ajansı'nın 28 Eylül 2023 Perşembe günü Türkiye saati ile 14.00'de Burkina Faso'daki yatırım imkânlarına ilişkin "E-focus Burkina" temalı çevrimiçi bir toplantı düzenleyeceği belirtilmiştir.

Devamını Oku
14.TÜRK-ARAP EKONOMİ FORUMU (TAF14)

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 14. Türk-Arap Ekonomi Forumu (TAFI4), Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın destek ve himayelerinde, Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Mehmet Şimşek'in ev sahipliğinde, T.C. Dışişleri Bakanlığı, T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı, T.C. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi (CYO) resmi destekleri ve TOBB işbirliğiyle, 8 Kasım 2023 Çarşamba günü, İstanbul'da Çırağan Sarayı'nda düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
İLAÇ SEKTÖRÜNDE KULLANILAN HAMMADDELERE UYGULANACAK GÜMRÜK VERGİSİ ORANI IRAK

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Irak Bakanlar Kurulu'nun 12.09.2023 tarihli toplantısında; ulusal ilaç sanayinin güçlendirilmesi amacıyla, ilaç sektöründe kullanılan hammaddelere uygulanan gümrük vergisi oranlarında değişikliğe gidildiği belirtilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKMENİSTAN GİRİŞİLERİNDE DORSE DEĞİŞİMİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Türk plakalı araçların İran'ın Türkmenistan'a yakın sınırları içerisinde Türkmen şoförlere dorse teslim ettikleri, dorsenin sınır terminaline dönüşüne kadar sınır sahasında günlerce konakladıkları, bu durumun Lüftabad, Serakhs ve İnceburun Sınır Terminallerinde yığılmalara yol açtığı belirtilmiştir.

Devamını Oku
KULLANILMIŞ VEYA YENİLEŞTİRİLMİŞ EŞYA İTHALATINA İLİŞKİN TEBLİĞ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 2024 yılına yönelik İthalat Rejimi hazırlık çalışmaları kapsamında, 31.12.2022 tarihli ve 32060 (3. mükerrer) sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan (https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2022/12/20221231M3-13.pdf)2023/9 sayılı Kullanılmış veya Yenileştirilmiş Eşya İthalatına İlişkin Tebliğ'in güncellenmesine dair görüş talep edilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE - BAHREYN 8.DÖNEM KEK TOPLANTISI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Eş başkanlıkları Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Mehmet Şimşek ve Bahreyn Finans ve Milli Ekonomi Bakanı Sheikh Salman bin Khalifa Al Khalifa tarafından yürütülen Türkiye-Bahreyn 8. Dönem Karma Ekonomik Komisyon (KEK) Toplantısının, 17-18 Ekim 2023 tarihinde, İstanbul'da gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
PAKİSTAN EKONOMİSİNİN ANA SEKTÖRLERİNDE YATIRIM FIRSATLARI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Pakistan Hükümeti tarafından tarım, bilgi teknolojisi, madenler & mineraller ve enerji olarak belirlenen ana sektörlere yatırım yapmaya ilgi duyan yatırımcılarla aktif olarak iletişim kurmayı amaçlayan Özel Yatırım Kolaylaştırma Konseyi (SIFC) kurulduğu bildirilmiştir.

Devamını Oku
PANAMA KANALI GEÇİŞ KISITLAMASI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Panama Kanalından gemi geçişlerinde 1 yıl süreyle uygulanacak kısıtlamalar hakkında bilgi verilmiş ve ürün ve hammadde tedariki için Panama Kanalını kullanan, lojistik ve yük taşımacılığı yapan firmalarımızın ilave bilgi için Panama Ticaret Müşavirliğimiz (panama@ticaret.gov.tr) ile iletişime geçebileceği belirtilmiştir.

Devamını Oku
ÜRDÜN RESMİ YATIRIM PLATFORMU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Ürdün’de yabancı yatırımcılara yönelik yatırım ortamı ve teşviklerle ilgili tüm bilgilerin yer aldığı resmi bir platform “Ürdün Resmi Yatırım Platformu” oluşturulmuş olduğu bilgisi bildirilmiştir.

Devamını Oku
Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler