ÇİN'İN APOSTİL SÖZLEŞMESİNE KATILMASI

T.C. Kayseri Valiliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Çin Halk Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı tarafından Pekin Büyükelçiliğimize iletilen Nota'da, Çin’in "Yabancı Resmi Belgelerin Tasdiki Mecburiyetinin Kaldırılması Sözleşmesine" (Apostil Sözleşmesi) taraf olduğu ve Sözleşmenin Çin için 07 Kasım 2023 tarihinde yürürlüğe gireceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
SWCC BORU HATTI PROJESİ İHALESİ

Devamını Oku
PERU'DA YATIRIM İMKANLARI HK.

Devamını Oku
UKRAYNA'DAKİ ÖZELLEŞTİRME İLANLARI HK.

Devamını Oku
PANAMA KANALI GEÇİŞ KISITLAMASI HK

Devamını Oku
COĞRAFİ İŞARETLERİN KAPSAMININ ZANAAT VE SANAYİ ÜRÜNLERİNE GENİŞLETİLMESİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Avrupa Komisyonu tarafından 13 Nisan 2022 tarihinde sunulan ve hâlihazırda tarım ürünleri ve alkollü içecekleri kapsayan coğrafi işaret korumasının, zanaat ve sanayi ürünlerine genişletilmesini öngören Tüzük Teklifinin 12 Eylül 2023 tarihinde Avrupa Parlamentosu Genel Kurulu'nda kabul edildiği belirtilmiştir.

Devamını Oku
TİCARET MÜŞAVİRLERİMİZLE ELEKTRONİK SOHBETLER-ARNAVUTLUK

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Ticaret Bakanlığı tarafınca düzenlenmekte olan "Ticaret Müşavirlerimizle Sektörel Elektronik Sohbetler: Arnavutluk Pazarına Giriş" e-sohbet etkinliğinin 07 Kasım 2023 Salı günü saat 14.00'da düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
IRAK STANDARDİZASYON VE KALİTE KONTROL İDARESİ BAŞKANI İLE GERÇEKLEŞTİRİLEN TOPLANTI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Irak Standardizasyon ve Kalite Kontrol İdaresi Başkanlığı (COSQC) İle bir toplantı gerçekleştirildiği ve söz konusu toplantıda, Sevk Öncesi İnceleme (SÖİ) işlemlerinde Irak Merkezi Yönetimi (IMH) ve Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) tarafından farklı firmaların yetkilendirilmesi nedeniyle Irak’a ihracat yapan Türk firmalarının geçişlerde yaşadıkları sorunlara ve çözüm önerilerine ilişkin görüşler hakkında bilgi verilmiştir.

Devamını Oku
Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler