BAŞKANIN MESAJI

Tüm dünyada ve ülkemizde son yüzyılın en büyük felaketlerinde biri olarak tanımlanan Covid-19 salgınıyla karşı karşıyayız. Ülke olarak Mart ayından beri bu salgınla mücadele ediyoruz.

Hepimizin bildiği gibi 1 Haziran’dan itibaren bir takım kısıtlamaların kalkmasıyla yeni normale döndük. Birçok sektörde toparlanma başladı, ekonominin çarkları yeniden dönmeye başladı. Ancak pandeminin etkisi bir süre daha devam edeceğe benziyor. Tedbiri elden bırakmadan yeni normalle yaşamaya ve üretmeye devam edeceğiz.

Maalesef son günlerde vaka sayılarında bir artış söz konusu. Maske, mesafe ve hijyen kurallarına hem özel hayatımızda hem de işletmelerimizde dikkat etmemiz gerekiyor.

Bizde bu süreci en az hasarla atlatmak adına bir takım çalışmalar yaptık. Oda olarak girişimlerimiz sonuç verdi ve geçen hafta itibari ile maliyetinin çok altında sanayide antikor testlerini başlattık.

Üretimin devamlılığı açısından bu testleri çok önemli buluyoruz. Üyelerimizden gelen talepler doğrultusunda sağlık ekipleri işyerlerine giderek örnekler alıyor.

Bu testler hem erken teşhis ile hastalığın diğer çalışanlara yayılması önlenmiş olacak hem de çalışanların hastalık sürecini hafif şekilde atlatmalarına yardımcı olacak. Bu sayede hiçbir işletmede üretim aksamamış olacak.

Ben desteklerinden dolayı, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank ve Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca başta olmak üzere, İl Sağlık Müdürümüz Dr. Ali Ramazan Benli ve Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. İsmail Kılıç’a teşekkür ediyorum.

Ayrıca salgınla mücadele konusunda cansiparane çalışarak, evlerinden, ailelerinden ve çocuklarından ayrı kalarak büyük başarıya imza atan tüm sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.

Salgında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, hastalarımıza acil şifalar diliyorum.

 

Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler
Üye Firmalarımız