SEKTÖREL ELEKTRONİK SOHBETLER - TAYLAND

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 22 Mart 2022 Salı günü 10.00-13.00 saatleri arasında "Tayland: Gıda Ürünleri, İlaç Sanayi" isimli sektörel e-sohbet toplantısının gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
DEİK/ TÜRKİYE-ROMANYA İŞ FORUMU

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) Odamıza intikal eden yazıda; Türkiye-Romanya Hükümetlerarası Karma Ekonomik Komisyon (KEK) 27. Toplantısı kapsamında, KEK Eşbaşkanı T.C. Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay ve Romanya Başbakan Yardımcısı Sayın Mihai Grindeanu'nun teşrifleriyle 31 Mart 2022, Perşembe günü Hilton Bomonti Otel İstanbul'da "Türkiye-Romanya İş Forumu" gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
MISIR GÖNDERİ ÖN BİLGİLENDİRME (ACID) SİSTEMİNE İLİŞKİN NOTA

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; T.C. Ticaret Bakanlığı’nın yazısına atıfta bulunularak, Mısır'ın 1 Ekim 2021 tarihi itibarıyla uygulamaya başladığı Gönderi Ön Bilgilendirme (ACID) sistemine ilişkin muhtelif tarihlerde bilgilendirmelerin yapıldığı belirtilmiştir.

Devamını Oku
PAKİSTAN YATIRIM ZİRVESİ 2022 HK.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Dışişleri Bakanlığı'ndan alınan bir yazıya atfen, Pakistan'ın önde gelen yatırım teşvik ajansı olan Pakistan Yatırım Kurulu'nun (The Board of Investment – BOI), diğer faaliyetlerinin yanı sıra, Özel Ekonomik Bölgeler kurulmasını kolaylaştırarak ve yerli/yabancı yatırımları teşvik ederek Pakistan'ı gerçek anlamda sanayileşmiş bir ülkeye dönüştürmek amacıyla yüksek marjinal etkiye sahip faaliyetler yürüttüğü bildirilmiştir.

Devamını Oku
POS CİHAZI İLE TAHSİLAT

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; T.C. Ticaret Bakanlığı’nın ekteki yazısına atıfta bulunularak, 15 Mart 2022 tarihinden itibaren, kara sınır kapılarında yolcu ve TIR çıkış tescil peronlarında kullanılmakta olan programlarda, plakaya bağlı olarak trafik cezası ve köprü/otoyol geçiş ücretine ilişkin sorgu yapılarak ödenmemiş ceza/ücret bulunması halinde, söz konusu tahsilatın POS cihazları aracılığıyla gerçekleştirileceği belirtilmiştir.

Devamını Oku
HAFİF SANAYİ ALANINDA TÜRK VE TACİK ŞİRKETLERİ ARASINDA ORTAKLIK TOPLANTISI

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) Odamıza intikal eden yazıda; Tacikistan Büyükelçiliği ev sahipliğinde ‘‘Hafif Sanayi Alanında Türk ve Tacik Şirketleri Arasında Ortaklık Toplantısı''nın 17 Mart 2022 Perşembe günü, 14:00-16:00 saatleri arasında webinar düzeninde gerçekleştirilmesinin öngörüldüğü bildirilmiştir.

Devamını Oku
YURT İÇİNDE FUAR DÜZENLENMESİNE DAİR USUL VE ESASLAR

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Yurt İçinde Fuar Düzenlenmesine Dair Usul ve Esaslar hakkında bilgi verilmiştir.

Devamını Oku
BÜYÜK FAW LİMANI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Basra Üniversitesi ve Limanlar Genel Müdürlüğü işbirliği ile 15 Aralık 2021 tarihinde Basra'da düzenlenen "Büyük Faw Limanı Hakkında Birinci Bilimsel Konferans" düzenlenmiştir.

Devamını Oku
YETKİLENDİRİLMİŞ YÜKÜMLÜ STATÜSÜ YYS SORU FORMU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü (YYS) Soru Formunda çift imza sorununun giderilmesi amacıyla Ticaret Bakanlığı tarafından güncelleme yapıldığı bildirilmiştir.

Devamını Oku
YETKİLENDİRİLMİŞ YÜKÜMLÜ SERTİFİKASI SEMİNERİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 17 Mart 2022 Perşembe günü saat 14.00’da “Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikası Semineri” düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE - GANA 5. DÖNEM KEK TOPLANTISI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Türkiye – Gana Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) 5. Dönem Toplantısının, 5-6 Nisan 2022 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE - GAMBİYA 2. DÖNEM KEK TOPLANTISI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Türkiye – Gambiya Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) 2. Dönem Toplantısının, 18-19 Nisan 2022 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TİCARET MÜŞAVİRLERİMİZLE ELEKTRONİK SOHBETLER- KANADA

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 15 Mart 2022 Salı günü saat 17:30’da Kanada’da görev yapmakta olan Ticaret Başmüşavirimiz ve Ataşelerimizle bu ülkede iş yapmakta olan iş insanlarımızın konuşmacı olarak katılarak tecrübelerini paylaşacağı e-sohbet toplantısının gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
İZİNLİ GÖNDERİCİ UYGULAMASI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Gümrük İşlemlerinin Kolaylaştırılması Yönetmeliğinde yapılan değişiklikle birlikte, TIR Karnesi hamillerinin işlemlerini kolaylaştırmak adına uygulanmaya başlanan izinli gönderici uygulaması kapsamında, TIR Karnelerinin, gerekli tescil işlemlerini yaptırılması amacıyla fiziki olarak gümrük idaresine gönderilmesi gerekliliği uygulamasına son verildiği belirtilmiştir.

Devamını Oku
ARJANTİN ÜLKE GÜNÜ & TİCARET VE YATIRIM FIRSATLARI SEMİNERİ

İstanbul Sanayi Odası’ndan Odamıza intikal eden yazıda; Arjantin pazarı hakkında firmalarımızı bilgilendirmek amacıyla, 15 Mart 2022 Salı günü 16:00-17:45 saatleri arasında online olarak "Arjantin Ülke Günü & Ticaret ve Yatırım Fırsatları" konulu bir seminer düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler
Üye Firmalarımız