NAZOVNİ ULUSLARARASI EKONOMİ DİPLOMASİ PLATFORMU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Ukrayna'nın mal ve hizmet ihracatının artırılması adına Ukrayna ile yabancı ülkelerin iş çevreleri arasında doğrudan iletişimin dijital ortamda kurulması amacıyla çalışma yürüten Nazovni Uluslararası Ekonomi Diplomasi Platformu'nun hayata geçirildiği ifade edilmiştir.

Devamını Oku
KONGO CUMHURİYETİ TÜRKİYE HAFTASI ETKİNLİKLERİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Kongo Cumhuriyeti (KC) Cumhurbaşkanı'nın Refikaları Antoinette Sassou N'Guesso'nun başkanlığını yürüttüğü Kongo Yardım Vakfı'nın (FCA - Fondation Congo Assistance) kuruluşunun 40. yıldönümü kutlamaları kapsamında KC'nin başkenti Brazavil'deki Kintele Konferans Merkezi'nde ülkemizin kültürel ve tarihi özelliklerini tanıtmaya yönelik bir "Türkiye Haftası" düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
UKRAYNA İŞ FORUMU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 31 Mayıs 2024 tarihinde, Ukrayna'nın Chernivtsi şehrinde, Ukrayna-Türkiye İş Forumu düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
SRİ LANKA`DAKİ İHALE

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Sri Lanka Litro Gas Lanka LTD. tarafından yayınlanan ihale hakkında bilgi verilmiştir.

Devamını Oku
E-TİCARETTE UZMANLIK EĞİTİMİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; TOBB koordinasyonunda; başta Amazon Türkiye, Trendyol ve Yemeksepeti olmak üzere, Askon Design Center, Hipotenüs, Ideasoft, Ticimax ve TOBB ETÜ Sürekli Eğitim Merkezi (SEM) işbirliği ve katkılarıyla 20 Mayıs 2024 tarihine "E-Ticarette Uzmanlık Eğitimi" düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
A.TR DOLAŞIM BELGELERİNE ISLAK İMZA TATBİK EDİLMESİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 1 Mayıs 2024 tarihinden itibaren (bu tarih dâhil olmak üzere) MEDOS'ta düzenlenen A.TR Dolaşım Belgelerinin 12 no.lu gümrük vizesi hanesine, gümrük memurları tarafından ıslak imza tatbik edilmesi gerektiğine dair Avrupa Komisyonu'nun kararına ilişkin bilgi verilmektedir.

Devamını Oku
TÜRKİYE - AZERBAYCAN İŞ FORUMU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Türkiye-Azerbaycan Hükümetlerarası Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) 11. Dönem Toplantısı münasebetiyle 8 Mayıs 2024 Çarşamba günü öğleden sonra TOBB ve DEİK işbirliğinde Ankara'da Türkiye-Azerbaycan İş Forumu düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
GÜMRÜK VERGİLERİNİN ASKIYA ALINMASI UYGULAMASI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; AB ya da Türk firmaları tarafından 01/01/2025 tarihinden itibaren gümrük vergilerinin askıya alınması veya tarife kontenjanı uygulanması talep edilen eşyaya ilişkin bilgi verilmiştir.

Devamını Oku
KOLOMBO ULUSLARARASI ÇAY KONGRESİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Kolombo Uluslararası çay Kongresi'nin 24-26 Temmuz 2024 tarihleri arasında Cinnamon Grand Otel, Kolombo, Sri Lanka'da gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
SRİ LANKA DEVLET İLAÇ KURUMU TARAFINDAN YAYIMLANAN İHALE DUYURUSU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Sri Lanka İlaç Kurumunun malzeme tedarikine ilişkin yayımladığı ve örneği ekte yer alan ihale duyurusu hakkında bilgi verilmiştir.

Devamını Oku
İTHALAT KONTROL SİSTEMİ 2 (ICS') SÜRÜM 3 SUNUMU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Avrupa Birliği (AB) İthalat Kontrol Sistemi-2'nin (Import Control SystemICS2) üçüncü aşamasına ilişkin olarak kamu kurumları ile iş dünyası temsilcilerine yönelik gerçekleştirilmiş olan webinarın sunumu paylaşılmıştır.

Devamını Oku
39. AMERİKAN TÜRK KONFERANSI

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan Odamıza intikal eden yazıda; T.C. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın resmi ABD ziyareti vesilesiyle, Amerikan Ticaret Odası ve American Turkish Business Roundtable (ATBR) iş birliğinde, 39. Amerikan Türk Konferansı'nın (ATC), 9 – 10 Mayıs 2024 tarihlerinde, Waldorf Astoria Hotel, Washington D.C.'de gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
OECD SORUMLU İŞ İDARESİ İŞBİRLİĞİ PROJESİ - TEKSTİL SEKTÖRÜ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; OECD Türkiye Ulusal Temas Noktası tarafından hazır giyim ve ayakkabı sektöründe sorumlu işletme davranışının geliştirilmesi amacıyla sektördeki firmaların kurumsal kapasitesinin artırılmasına yönelik çevrimiçi bir eğitim programı düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
FAS KRALLIĞI YATIRIM ANKETİ

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan (DEİK) Odamıza intikal eden yazıda; iki ülke arasındaki ekonomik ilişkileri geliştirmek amacıyla, 2024 yılı Haziran ayının başında yatırıma odaklı bir özel sektör heyet programı düzenlenmesi planlandığı iletilmiştir.

Devamını Oku
AZERBAYCAN DOLANDIRICILIK HAKKINDA

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Bakü Ticaret Müşavirliğimizden alınan yazıya atfen, Azerbaycan'da kaim "GEO ENGINEERING" (Vergi No: 1600855111) şirketinin ismi kullanılarak Türkiye'de yerleşik şirketlere yönelik dolandırıcılık faaliyetleri yapıldığı ve ilave bilgi için Ticaret Müşavirliğimiz (baku@ticaret.gov.tr) ile temasa geçilmesinin faydalı olacağı ifade edilmiştir.

Devamını Oku
Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler