KIRGIZ CUMHURİYETİ PETROL RAFİNERİ TESİSİ PROJESİ İÇİN YATIRIMCI ARAYIŞI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Kyrgyz Petroleum Company (LLC)"nin Kırgız Cumhuriyeti Celal-Abad ilinde 409 milyon ABD Doları tutarında petrol rafineri tesisi modernizasyonu ve yeniden inşası projesinin hayata geçirilmesinin planlandığı ve bu kapsamda potansiyel yatırımcıları aradıkları belirtilmiştir.

Devamını Oku
TİCARET MÜŞAVİRLERİMİZLE ELEKTRONİK SOHBETLER - ABD

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Ticaret Bakanlığı tarafından düzenlenen "Ticaret Müşavirlerimizle Sektörel Elektronik Sohbetler" etkinlikleri kapsamında, 17 Ekim 2023 Salı günü saat 16:30'da Amerika Birleşik Devletleri'nde görev yapmakta olan Ticaret Müşavirimizle "Hazır Giyim Sektörüne" ilişkin e-sohbet toplantısı gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE - TÜRKMENİSTAN İŞ FORUMU

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan Odamıza intikal eden yazıda; Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Serdar Berdimuhammedov’un ülkemize gerçekleştireceği resmi ziyareti kapsamında 26 Ekim 2023, Perşembe günü Türkiye-Türkmenistan İş Forumu’nun Ankara’da düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
SLOVAK INDUSTRY VISION DAY 2023

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Slovakya Ekonomi Bakanlığı nezdinde, Slovak Yatırım ve Ticareti Geliştirme Ajansı (SARlO) organizasyonuyla, 23 Kasım 2023 tarihinde Slovakya/X-BIONIC Sphere'de sürdürülebilir sanayi ve şirketler, tedarikçiler için yeni zorluklar konusuyla "Slovak Industry Vision Day" düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TİCARET BAKANI KUVEYT ZİYARETİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Ticaret Bakanı Ömer Bolat'ın önümüzdeki dönemde Kuveyt'e bir ziyaret gerçekleştireceği belirtilmiştir.

Devamını Oku
TESPİT VE TAHAKKUK KAĞIDI A.TR DOLAŞIM BELGESİ ONAY İŞLEMLERİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; serbest bölgeden veya antrepodan Avrupa Birliği'ne A.TR Dolaşım Belgesi kapsamında ihraç edilecek eşyanın üretiminde kullanılan ve gümrük vergisine tabi olmayan üçüncü ülke menşeli girdiler için Tespit ve Tahakkuk Kâğıdının gümrük idarelerince düzenlenmediği durumlarda, A.TR Dolaşım Belgesi'nin onaylanıp onaylanmayacağı ile ilgili Ticaret Bakanlığı’ndan bilgilendirme yapıldığı iletilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE BELARUS 11. DÖNEM KEK TOPLANTISI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Türkiye-Belarus lL. Dönem Karma Ekonomik Komisyon (KEK) Toplantısı'nın 7 - 8 Kasım 2023 tarihleri arasında Ankara'da düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
JEAN MONNET BURS PROGRAMI 2024-2025 AKADEMİK YILI DUYURUSU

T.C. Dışişleri Bakanlığı’ndan Odamıza intikal eden yazıda; Ülkemizin Avrupa Birliği (AB) üyeliği hedefi çerçevesinde, AB alanında uzmanlaşmış nitelikli insan kaynağının güçlendirilmesi ve AB müktesebatının etkin bir şekilde uygulanabilmesi için ihtiyaç duyulan idari kapasitenin geliştirilmesi amacıyla Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından yürütülen ve AB tarafından finanse edilen Jean Monnet Burs Programının 2024-2025 akademik yılı duyurusu 7 Eylül 2023 tarihinde yayımlandığı bildirilmiştir.

Devamını Oku
SRİ LANKA DEVLET İLAÇ KURUMU TARAFINDAN YAYIMLANAN İHALE DUYURULARI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Sri Lanka İlaç Kurumunun tıbbi malzeme temini için yayımladığı ve örnekleri ekte yer alan ihale duyuruları hakkında bilgi verilmiştir.

Devamını Oku
YUNANİSTAN GÜMRÜK İDARESİ BAŞKANLARI TOPLANTISI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; ülkemiz ile Yunanistan arasında gümrük alanındaki konuların üst düzeyde ele alınacağı Gümrük İdaresi Başkanları Toplantısı'nın, 14 Kasım 2023 tarihinde gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
PERNAS İŞBİRLİĞİ İMKANLARI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; yiyecek, içecek ve tekstil sektörleri olmak üzere Malezya pazarına girmek isteyen Türk markaları için Malezya Maliye Bakanlığına bağlı bir şirket olan Perbadanan Nasional Berhad (Pernas) tarafından sunulan hizmetler hakkında bilgi verilmiştir.

Devamını Oku
MORİTYUS İHALE İMKANLARI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Ticaret Bakanlığı'nın Antananarivo Ticaret Müşavirliği tarafından Morityus'ta bazı yatırım fırsatlarının bulunduğu iletilmiştir.

Devamını Oku
ÖNCELİKLİ ÜRÜN LİSTESİ

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Odamıza intikal eden yazıda; "Öncelikli Ürün Listesi Taslağı" ile ilgili bilgilendirme yapılmıştır.

Devamını Oku
26. TÜRKİYE JAPONYA İŞ KONSEYİ ORTAK TOPLANTISI

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) Odamıza intikal eden yazıda; 10 Ekim 2023 Salı günü 26. Türkiye-Japonya İş Konseyi Toplantısının İzmir Hyatt Regency İstinye Park Oteli'nde düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRK-İRAN 29.DÖNEM KEK TOPLANTISI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Türkiye-İran 29. Dönem Karma Ekonomik Komisyon (KEK) Toplantısı'nın 6-7 Kasım 2023 tarihlerinde Tahran'da düzenleneceği belirtilmiştir.

Devamını Oku
Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler