TİCARET MÜŞAVİRLERİMİZLE ELEKTRONİK SOHBETLER-KOLOMBİYA

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 1 Aralık 2020 Salı günü 16.30-18.00 saatleri arasında Kolombiya Cumhuriyeti'nde görev yapmakta olan Ticaret Müşavirimiz ile bu ülkede iş yapmakta olan iş insanlarımızın konuşmacı olarak katılarak tecrübelerini paylaşacağı e-sohbet toplantısı gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
REINVEST 2020

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Hindistan Yenilenebilir Enerji Bakanlığı (MNRE) tarafından 26-28 Kasım 2020 tarihleri arasında 3. Global REInvest etkinliğinin düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
DUBAİ WEBINAR ETKİNLİĞİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Dubai'de yerleşik iş insanlarımızın üyesi oldukları ve ikili ticaretin artırılması amacıyla faaliyet gösteren Türk İş Konseyi tarafından 9 Aralık 2020 günü Türkiye saatiyle 10:00-11:00 saatleri arasında "Yurtdışı Alacakların Yerel Mahkemeler (BAE) Yoluyla Tahsili" konulu bir webinar düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
WESTPAC IMPORTS AND EXPORT

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; "Leura, New South Wales 2780 Australia" adresinde faaliyet gösterdiği iddiası ile "Westpac Imports and Export" firma ismi ve annamartine910@gmai1.com e-posta adresi kullanılarak Anna Martine adlı kişi tarafından bazı firmalarımıza e-posta gönderildiği bildirilmiştir.

Devamını Oku
UFUK 2020 YEŞİL MUTABAKAT ÇAĞRILARI WEBINARI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Avrupa Birliğinin KOBİ'lere, sanayicilere, üniversitelere, araştırma merkezlerine ve STK'lara yönelik olarak toplamda 1 Milyar Avro bütçeli hibe programı olan Ufuk2020 Yeşil Mutabakat çağrıları hakkında 26-27 Kasım 2020 tarihlerinde saat 10:00'da internet üzerinden bilgilendirme seminerleri gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
BREXIT

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Avrupa Birliği (AB) ile İngiltere arasındaki Brexit müzakerelerinin 14 Kasım 2018 tarihinde neticelendiği ve Geri Çekilme Anlaşması üzerinde mutabakata varılarak, Brexit'in 31 Ocak 2020 tarihinde gerçekleştiği belirtilmiştir.

Devamını Oku
TİCARET MÜŞAVİRLERİMİZLE ELEKTRONİK SOHBETLER - GÜNEY AFRİKA CUMHURİYETİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 26 Kasım 2020 Perşembe günü 14.30-16.00 saatleri arasında Güney Afrika Cumhuriyeti'nde görev yapmakta olan Ticaret Müşavirimiz ve bu ülkelerde iş yapmakta olan iş insanlarımızın konuşmacı olarak katılacağı e-sohbet toplantıları gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE AB İŞ DÜNYASI DİYALOĞU PROJESİ KADIN GİRİŞİMCİLER FORUMU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Avrupa Birliği'nin sağladığı mali destekle TOBB ve "Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği" (EUROCHAMBRES) işbirliğinde yürütülmekte olan "Türkiye-AB İş Dünyası Diyaloğu (TEBD)" projesi kapsamında, 23-25 Kasım 2020 tarihleri arasında, "Kadın Girişimciler Forumu" etkinliği, online toplantı platformunda gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
15 SORUDA ABD'NİN İRAN'A YÖNELİK YAPTIRIMLARINA İLİŞKİN SIKÇA SORULAN SORULAR REHBERİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; ABD’nin İran'a yönelik yaptırımlarını, 2018 yılında yeniden başlattığı ifade edilmiştir.

Devamını Oku
KENYA SOHBET TOPLANTISI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 24 Kasım 2020 Salı günü 14.30-16.00 saatleri arasında Kenya'da görev yapmakta olan Ticaret Müşavir Yardımcımız ile bu ülkede iş yapmakta olan iş insanlarımızın konuşmacı olarak katılacağı bir e-sohbet toplantısı gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
LİBYA MUTABAKAT ZAPTINA İLİŞKİN TABLO

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Türkiye ile Libya arasında, müteahhitlik alanında 13.08.2020 tarihinde imzalanan Mutabakat Zaptı'nın (MoU) her iki imzacı taraf açısından da iç onay sürecinin tamamlandığı bildirilmiştir.

Devamını Oku
NANOTEKNOLOJİDE YENİ GELİŞMELER VE YAKIN GELECEKTEKİ ETKİLERİ

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) alınan yazıda; 20 Kasım 2020 Cuma günü saat 11.00'de zoom üzerinden Nanoteknolojide Yeni Gelişmeler Ve Yakın Gelecekteki Etkileri konulu webinarın gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
CUSTOMS UNION: A BUSINESS PERSPECTIVE

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası (ARK) koordinasyonunda ülkemizdeki Avrupa kökenli firmaların üyesi olduğu Ticaret Dernekleri, Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki Gümrük Birliği'nin güncellenmesi konusuna destek vermek üzere "Customs Union: A Business Perspective" konulu ortak bir rapor hazırlandığı ifade edilmiştir.

Devamını Oku
AB' NİN ACİL İHTİYAÇ KAPSAMINDA MEDİKAL ÜRÜN İTHALATINA İLİŞKİN KARARI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Korona ile mücadele kapsamında ithal edilecek olan maske, dezenfeksiyon maddesi, ilaç, solunum cihazları gibi ürünlerin Avrupa Birliği'ne (AB) ithalinde vergisinin alınmaması ve gümrük işlemlerinde kolaylık sağlanmasına ilişkin uygulamanın, AB Komisyonu'nun 28 Ekim 2020 tarihli ve 2020/1573 sayılı Kararına göre 30 Nisan 2021 tarihine kadar uzatıldığının bildirilmiştir.

Devamını Oku
TİCARET MÜŞAVİRLERİMİZLE ELEKTRONİK SOHBETLER - NİJERYA

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 19 Kasım 2020 Perşembe günü 14.30-16.00 saatleri arasında Nijerya Federal Cumhuriyeti'nde görev yapmakta olan Ticaret Müşavirimiz ile bu ülkelerde iş yapmakta olan iş insanlarımızın konuşmacı olarak katılacağı bir e-sohbet toplantısı gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler