UFUK2020 PROGRAMI ENERJİ ALANI ORTAK ARAMA DUYURUSU

Erciyes Teknopark A.Ş.’den Odamıza intikal eden yazıda; LC-SC3-RES-7-2019: Solar Energy in Industrial Processes” başlığı kapsamında üniversitelerden, araştırma ve sanayi kuruluşlarından ortaklar arandığı belirtilmiştir.

Devamını Oku
ÖZEL EĞİTİM HİZMETLERİNİN KALİTESİNİN ARTTIRILMASI HİBE PROGRAMI

T.C. Kayseri Valiliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; "Bütünleştirici Eğitim için Özel Eğitim Hizmetlerinin Kalitesini Artırılması" operasyonu altında öngörülen hibe programının, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından onaylandığı belirtilmiştir.

Devamını Oku
BREXİT SÜRECİ

ürkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Birleşik Krallık'ın Avrupa Birliğinden ayrılması nedeni ile halihazırda yaşanan Brexit sürecinin araç, aksam, sistem ve ayrı teknik ünitelere yönelik AT tipi onaylarını ve / veya AB-27 ülkelerine ürün satan firmalarımızın olası bir anlaşmazlık çıkış senaryosunun içerdiği riskleri dikkate alması gerektiği açıklanmıştır.

Devamını Oku
TİCARİ İŞBİRLİĞİ VE TEKNOLOJİ TRANSFER DUYURULARI

Erciyes Teknopark Teknoloji Transfer Ofisi’nden Odamıza intikal eden yazıda, Avrupa İşletmeler Ağı (EEN) tarafından dünyanın 54 ülkesinde yayınlanan haftanın güncel ticari işbirliği ve teknoloji transferi duyuruları bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE-ÇİN TİCARET VE YATIRIM SEMİNERİ

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) Odamıza intikal eden yazıda; 28 Mart 2019 Perşembe Günü Grand Hyatt Hotel’de “Türkiye-Çin Ticaret ve Yatırım Semineri” düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TORONTO COLLUSION YÜKSEK TEKNOLOJİ KONFERANSI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 20 - 23 Mayıs 2019 tarihleri arasında Toronto'da "Collusion" isimli yüksek teknoloji konferansı düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TAYLAND KAĞIT DOLANDIRICILIĞI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; son zamanlarda Tayland'dan kağıt ve kağıt ürünleri yapmak isteyen ülkemiz firmalarının dolandırıldıklarına ilişkin şikayetler olduğuna dikkat çekilmiştir.

Devamını Oku
YURT DIŞI İŞ GEZİSİ DESTEĞİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; KOBİ’lerimizin yurtdışı pazarlara açılmalarını sağlayabilmeleri, bu çerçevede yurt dışı iş gezilerini yaygınlaştırarak bu gezileri daha nitelikli hale getirip ihracat kapasitelerini artırabilmeleri adına KOSGEB’le yeni bir destek modeli konusunda işbirliği gerçekleştirildiği ifade edilmiştir.

Devamını Oku
G20 TIWG ÇALIŞMALARI İYİ UYGULAMALARIN PAYLAŞILMASI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; G20 Ticaret ve Yatırım Grubu'nun (Trade and Investment Working Group - TIWG) ilk toplantısının 15-16 Ocak 2019 tarihleri arasında Japonya'da yapıldığı belirtilmiştir.

Devamını Oku
CEZAYİR PAZARINA GİRİŞ HAKKINDA

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Cezayir hükümetinin uygulamakta olduğu ilave gümrük vergilerinin yüksekliğine ilişkin olarak görüşmelerin gerçekleştirildiği belirtilmiştir.

Devamını Oku
TİCARİ İŞBİRLİĞİ VE TEKNOLOJİ TRANSFER DUYURULARI

Erciyes Teknopark Teknoloji Transfer Ofisi’nden Odamıza intikal eden yazıda, Avrupa İşletmeler Ağı (EEN) tarafından dünyanın 54 ülkesinde yayınlanan haftanın güncel ticari işbirliği ve teknoloji transferi duyuruları bildirilmiştir.

Devamını Oku
CERN İHALE DUYURUSU

Avrupa Nükleer Araştırma Örgütü (CERN) Türkiye Sanayi İrtibat Ofisinden Odamıza intikal eden yazıda; ekte detayları verilen ihale bilgileri iletilmiştir.

Devamını Oku
ICC DIŞ TİCARET EĞİTİMİ

Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) Türkiye Milli Komitesinden Odamıza intikal eden yazıda; 20 - 21 Nisan 2019 tarihleri arasında  TOBB İstanbul Hizmet Binasında Dış Ticaretin Finansmanı, Prensipleri, Tedarik Zinciri, Risk Yönetimi Ve Yeni Teknolojiler hakkında bir eğitim düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
ÇAD ULUSLARARASI YATIRIM FORUMU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 24 - 26 Nisan 2019 tarihleri arasında Çad Cumhurbaşkanı'nın himayesinde Çad Hükümetinin kamu ve özel sektörlere yönelik Yatırım Forumlarının düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
FİLİPİNLER TİCARET VE SANAYİ BAKAN YARDIMCISI İLE ÇALIŞMA TOPLANTISI

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) Odamıza intikal eden yazıda; 04 Nisan 2019 Perşembe günü 16.00-17.30 saatleri arasında DEİK Ofisi’nde (River Plaza, İstanbul), Filipinler Ticaret ve Sanayi Bakan Yardımcısı Sayın Dr. Ceferine S. Rodolfo ile Çalışma Toplantısı gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler