KIRGIZİSTAN BÜYÜKELÇİLİĞİ KİRALAMA TALEBİ

Kırgızistan Büyükelçiliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Kırgızistan Cumhuriyeti Ulaştırma ve Karayolları Bakanlığının, yol onarım çalışmalarında kullanmak üzere, yol yapım makinesi ve ekipmanları kiralama hizmetine ihtiyaç duyduğu bildirilmiştir.

Devamını Oku
MÜŞAVİRE DANIŞIN UYGULAMASI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Bakanlığa bağlı olarak dünyanın dört bir yanında görev yapmakta olan Ticaret Müşavirlerimiz ve Ataşelerimizin, ihracatımızın ve ülke ekonomimizin daha da gelişmesi için tüm iş insanlarımızın yurtdışındaki ilk temas noktası, en temel bilgi kaynağı ve her zaman başvurabilecekleri temsilciler olduğu belirtilmiştir.

Devamını Oku
ÜRDÜN İHALE DUYURUSU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Ürdün Ticaret Odası'nın Akabe'de yapılması öngörülen soğutma projesi hakkında açılan ihale mektubu ilettiği belirtilmiştir.

Devamını Oku
14. ASYA FİNANS FORUMU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Hong Kong'da 18-19 Ocak 2021 tarihleri arasında sanal platform üzerinden 14. Asya Finans Forumu düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TMALL GLOBAL SANAL ZİRVESİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Çin pazarının en büyük ve dünyanın en önemli e-ticaret platformlarından biri olan Tmall Global'ın 19-21 Ocak 2021 tarihleri arasında "2021 Tmall Global New Seller Virtual Summit - Gateway to China on Jan 19 to 21" adlı bir online etkinlik gerçekleştireceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TİCARET MÜŞAVİRLERİ İLE ELEKTRONİK SOHBETLER- MOZAMBİK VE SUDAN

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Türk Ticaret Müşavir ve Ataşeleri ile Türk iş dünyasını bir araya getirmek üzere 19 Ocak 2021 Salı günü 14:00-15:30 saatleri arasında Mozambik ve 21 Ocak 2021 Perşembe günü 14:00-15:30 saatleri arasında Sudan ülkelerine yönelik olarak Ticaret Müşavirlerimizle Elektronik Sohbet Toplantıları gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
KUZEY MAKEDONYA İSMİNİN MEDOS'A EKLENMESİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Yunanistan ile Makedonya arasında imzalanan Prespa Anlaşması'nın 12 Şubat 2019 tarihinde yürürlüğe girdiği hatırlatılarak, bahse konu anlaşmaya istinaden Makedonya Cumhuriyeti'nin resmi adının "Kuzey Makedonya Cumhuriyeti" (Republic of North Macedonia), kısaltılmış adının "Kuzey Makedonya" (North Macedonia) olarak değiştirildiği bildirilmiştir.

Devamını Oku
DESTEK YÖNETİM SİSTEMİ

Ticaret Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan Dahilde İşleme Rejimi, Hariçte İşleme Rejimi, Vergi Resim Harç istisnai Belgeleri ve Belgesiz ihracat Kredileri ile mal ve hizmet ihracatına yönelik devlet yardımlarına ilişkin başvuru, değerlendirme ve sonuçlandırma süreçlerinin Destek Yönetim Sistemi (DYS) üzerinden yürütülmesi usulüne geçilmişti.

Devamını Oku
DIGIKAMP- DİJİTAL DÖNÜŞÜM YARIŞMASI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Bakanlığımızın ülkemizde dijitalleşme ve inovasyonun geliştirilmesi adına attığı adımlardan biri olan DigiKamp Dijital Dönüşüm Yarışması 30 Aralık 2020 tarihinde tanıtılarak, başvuruları almaya başladığı bildirilmiştir.

Devamını Oku
ARNAVUTLUK LLOGARA TÜNELİ İHALE DUYURUSU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Vlora Uluslararası Havaalanı ve iyon Yolu Koridorunda bulunan diğer altyapı çalışmalarıyla yakından ilgili olan ve Arnavutluk'un Güney sahil şeridinde turizmin gelişmesi açısından büyük önem taşıyan Llogara Tüneli'nin uluslararası ihalesi 23 Şubat 2021 tarihinde gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
DİJİTALLEŞME SANAL FUARI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; KOBİ ve girişimcilerimizin dijitalleşen yeni dünyaya uyum sağlamaları amacıyla 26-27 Ocak 2021 tarihleri arasında "TOBB Dijitalleşme Sanal Fuarı" gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
İNGİLTERE TEKNOLOJİ KONFERANSI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; İngiltere Teknoloji Konferansı'nın, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa VARANK ve İngiltere Uluslararası Ticaret Bakanı Liz TRUSS'ın katılımlarıyla 16-18 Şubat 2021 tarihlerinde çevrimiçi olarak gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
IRAK SAĞLIK VE ÇEVRE BAKANLIĞI İLAÇ ALIM İHALESİ DUYURUSU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Irak Sağlık ve Çevre Bakanlığı İlaç ve Tıbbi Malzemeler Pazarlama Genel Şirketi (KİMADİA)'nin ilaç tedarik sözleşmelerine ilişkin MED14-2020 sayılı davetinin 21/12/2020 tarihinde anılan şirketin internet sitesinde (www.kimadia.iq) yayınlandığı ve söz konusu ihale daveti için teklif verme süresinin 19/01/2021 tarihinde sona ereceği belirtilmiştir.

Devamını Oku
AB COSME PROGRAMI ÇAĞRI DUYURUSU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; KOSGEB'in Avrupa Birliği İşletmelerin ve KOBİ'lerin Rekabet Edebilirliği Programının (COSME) ulusal koordinasyonundan sorumlu kurum olarak yetkilendirildiği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE-YENİ ZELLANDA 10. KEK TOPLANTISI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; eşbaşkanlığı Tarım ve Orman Bakanı Sayın Bekir Pakdemirli ile Yeni Zelanda Tarım, Biyogüvenlik, Gıda Güvenliği ve Kırsal Topluluklar Bakanı Sayın Hon Damien O'Connor's tarafından yürütülen Türkiye-Yeni Zelanda KEK 10. Dönem Toplantısının 24-25 Şubat 2021 tarihlerinde video konferans yoluyla gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler