IRAK ULUSAL KALKINMA PLANI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; Irak'ta yatırım ve ticaret fırsatlarının yer aldığı "Irak Cumhuriyeti Ulusal Kalkınma Planı 2018-2022"nin yayımlandığı bildirilmiştir.

Devamını Oku
TİCARİ İŞBİRLİĞİ VE TEKNOLOJİ TRANSFER DUYURULARI

Erciyes Teknopark Teknoloji Transfer Ofisi’nden Odamıza intikal eden yazıda, Avrupa İşletmeler Ağı (EEN) tarafından dünyanın 54 ülkesinde yayınlanan haftanın güncel ticari işbirliği ve teknoloji transferi duyuruları bildirilmiştir.

Devamını Oku
ADR ÇALIŞMA GRUBU GÖRÜŞ TALEBİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; Ülkemizin Tehlikeli Malların Karayolu ile Uluslararası taşımacılığına ilişkin Avrupa Anlaşması’na (ADR) 22 Mart 2010 itibariyle, Uluslararası demiryolu taşımacılığına ilişkin sözleşme (COTIF) ve C Eki olan  Uluslararası demiryolu taşımacılığına ilişkin Yönetmelik (RID)’e ise 01 Haziran 1985 itibariyle taraf olduğu ve söz konusu anlaşmalara ilişkin mevzuat çalışmalarının tamamlandığı bildirilmiştir.

Devamını Oku
ÇAD'DA YATIRIM İMKANLARI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; Encemine Büyükelçiliğimizin Çad Ekonomi ve Planlama Bakanı Sayın Issa Doubragne ile bir görüşme gerçekleştirdiği, adı geçen Bakan tarafından ülkemizde miktarda susam ithal edildiği belirtilmiştir.

Devamını Oku
SRİ LANKA'DA SERBEST BÖLGE PROJESİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; Sri Lanka Yatırım Kurulunun Sri Lanka Kalkınma Stratejileri ve Uluslararası Ticaret Bakanlığı ile birlikte Sri Lanka'nın Bingiriya bölgesinde, Serbest Üretim Bölgesi / Organize Sanayi Bölgesi kurulmasına ilişkin proje için teklif çağrısı yaptığı belirtilmiştir.

Devamını Oku
BELARUS FİRMALARI HAKKINDA

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; Tüyap İstanbul Kongre Merkezi'nde 28 Şubat - 02 Mart 2019 tarihleri arasında düzenlenecek olan 16. Uluslararası İplik Fuarı'na, elyaf ve iplik üreticisi beş Belarus Firmasının katılacağı bildirilmiştir.

Devamını Oku
HİNDİSTAN ÜLKE GÜNÜ

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) Odamıza intikal eden yazıda; 28 Şubat 2019 Perşembe günü 10.00-11.30 saatleri arasında Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nda, 01 Mart 2019 Cuma günü saat 16:00’da Adana Sanayi Odası’nda Hindistan Ülke Günü toplantısı gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
SUUDİ ARABİSTAN 5. ULUSLARARASI GAYRİMENKUL KONFERANSI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; 06 - 07 Mart 2019 tarihleri arasında Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da "5. Uluslararası Gayrimenkul Konferansı" düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE - ROMANYA 1. DÖNEM JETCO TOPLANTISI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; 28 Mart 2019 tarihinde İstanbul'da Türkiye - Romanya Ortak Ekonomi ve Ticaret Komitesi (JETCO) Birinci Dönem Toplantısının düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
ALMANYA EKONOMİ TOPLANTISI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; 06 Mart 2019 tarihinde TOBB İkiz Kulelerde "meslek Eğitiminde Önemli Fırsat : Dijitalleşme" temalı Ekonomi Toplantısı gerçekleşeceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
ŞİLİ PAZARI & İNŞAAT VE MÜTEAHHİTLİK SEKTÖRÜ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) Odamıza intikal eden yazıda; 08 Mart 2019 tarihinde, 09.00 – 11.00 saatleri arasında İstanbul Swissotel The Bosphorus’da Şili Pazarı & İnşaat ve Müteahhitlik Sektörü hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TİCARİ İŞBİRLİĞİ VE TEKNOLOJİ TRANSFER DUYURULARI

Erciyes Teknopark Teknoloji Transfer Ofisi’nden Odamıza intikal eden yazıda, Avrupa İşletmeler Ağı (EEN) tarafından dünyanın 54 ülkesinde yayınlanan haftanın güncel ticari işbirliği ve teknoloji transferi duyuruları bildirilmiştir.

Devamını Oku
GUATEMALA EKONOMİ BAKANI SN. ACİSKLO VALLADARES URRUELA'NIN ÜLKEMİZİ ZİYARETİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; Guatemala Ekonomi Bakanı Sn. Acisklo Valladares Urruela'nın 2019 yılının Mayıs ayında Ülkemizi ziyaret edeceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
RUSYA FEDERASYONU TANITIM TOPLANTISI VE İKİLİ İŞ GÖRÜŞMELERİ

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) Odamıza intikal eden yazıda; 14 Mart 2019 Perşembe günü 14:30-18:00 saatleri arasında River Plaza'da "Sverdlovsk Bölgesi Tanıtım Toplantısı ve İkili İş Görüşmeleri" gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
YUNANİSTAN İŞ KONSEYİ RESEPSİYONU

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) Odamıza intikal eden yazıda; 21 Mart 2019 Perşembe günü Selanik'te saat 18:30'da "Türkiye-Yunanistan İş Konseyi Resepsiyonu" gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler