COSME KÜMELENME ÇAĞRISI

KOSGEB tarafından Odamıza intikal eden yazıda; KOSGEB Başkanlığı’nın Avrupa Birliği İşletmelerin ve KOBİ’lerin Rekabet Edebilirliği Programının (EU Programme fort he Competitiveness of Enterprises and Small and Medium-sized Enterprises-COSME) ulusal koordinasyonundan sorumlu kurum olarak yetkilendirildiği bildirilmiş olup; ulusal katkı payının ödenmesi ve programın izleme ve değerlendirmesinden sorumlu olduğu ifade edilmiştir.

Devamını Oku
2. EİT KAMU VE ÖZEL SEKTÖR ENERJİ VE PETROKİMYA KONSORSİYUMU

İlgide kayıtlı yazımızda, 2. EİT Kamu ve Özel Sektör Enerji – Petrokimya Konsorsiyumu etkinliğinin, İran Ticaret Sanayiler Madenler ve Tarım Odası tarafından, 02 – 03 Aralık 2018 tarihlerinde, Tahran’da düzenleneceği bildirilmiş idi.

Devamını Oku
TÜRKİYE - MALTA İŞ KONSEYİ TOPLANTISI

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) Odamıza intikal eden yazıda; Malta Cumhurbaşkanı Sn. Marie Louise Coleiro Preca’nın ülkemize gerçekleştireceği resmi ziyareti vesilesiyle DEİK/Türkiye-Malta İş Konseyi tarafından, Malta Ticaret Odası’nın iş birliği ile 23 Ocak 2019 Çarşamba günü İstanbul’da saat 12:00’de “Türkiye-Malta İş Konseyi Toplantısı” gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
KÜBA

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Türkiye-Küba Teknik İzleme 4. Dönem Toplantısı’nın Ticaret Bakan Yardımcımız Sn. Gonca Yılmaz Batur ve Küba Dış Ticaret ve Yatırım Bakan Yardımcısı Ileana Nunez Mordoche eşbaşkanlıklarında 26 – 27 Şubat 2019 tarihlerinde Küba’nın başkenti Havana’da düzenlenmesinin öngörüldüğü bildirilmiş olup; bahse konu toplantı ile eş zamanlı olarak bir özel sektör heyetinin de Havana’da temaslarda bulunmasının planlandığı belirtilmiştir.

Devamını Oku
AMBARLI LİMANINDA YAŞANAN SORUNLAR

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Ambarlı Limanında yaşanan sorunlar ve bunların çözüm önerilerine dair tüm Ticaret Bakanlığı Birimlerinin katılımıyla yürütülen bir çalışma için görüş ve değerlendirmeler talep edilmiştir.

Devamını Oku
KÜRESEL GİRİŞİMCİLİK ZİRVESİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Hollanda ve ABD hükümetleri ortaklığında 04 – 05 Haziran 2019 tarihlerinde Lahey’de düzenlenecek Küresel Girişimcilik Zirvesi (GES) 2019 için kayıtlara başlandığı belirtilmiştir.

Devamını Oku
ARAP - AFRİKA KONFERANSI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; ‘2. Arap-Afrika Konferansı ve İş Kadınları Fuarının, “Kadın Girişimcileri Destekleyerek Sürdürülebilir Gelişme Hedeflerine Ulaşmak” temasıyla, 13-15 Şubat 2019 tarihlerinde, Fas Kralı Altıncı Mohammed’in himayesinde, Sanayi İhracatı Gelişimi için Arap Birliği tarafından, Birleşmiş Milletler Sınai Kalkınma Teşkilatı (UNIDO) işbirliğinde Fas’ın başkenti Marakeş’te düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
ROMANYA - TÜRKİYE İŞ FORUMU

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) Odamıza intikal eden yazıda; T.C. Ticaret Bakanımız Sayın Ruhsar Pekcan’ın 08 Şubat 2019 tarihinde Bükreş’e gerçekleştireceği resmi ziyaret kapsamında Romanya Ticaret ve Sanayi Odası’nda (CCIR) Romanya - Türkiye İş Forumu gerçekleştirileceği bildirilmiştir

Devamını Oku
BMGK IRAK YAPTIRIMLAR LİSTESİNİN GÜNCELLENMESİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin (BMGK) 1518 (2003) sayılı kararı uyarınca faaliyet gösteren Irak Yaptırımlar Komitesi'nin 08 Ocak 2019 tarihli bildiriminde özetle, 1843 (2003) sayılı BMGK kararının 19. ve 23. paragrafları çerçevesinde malvarlıkları dondurulan şahıslar ve kuruluşlar listesinden aşağıda kayıtlı kuruluşların çıkarıldığı belirtilmiştir;

Devamını Oku
TÜRKİYE - PAKİSTAN YÜKSEK DÜZEYLİ STRATEJİK İŞBİRLİĞİ KONSEYİ TOPLANTISI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; Türkiye - Pakistan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi (YDSK) 6.Toplantısı'nın 2019 yılı içerisinde İslamabad'da düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
13. TÜRK ARAP EKONOMİ ZİRVESİ

Türk Arap Ülkeleri İşbirliği Derneği’nden (TÜRAP) Odamıza intikal eden yazıda; 24-26 Nisan 2019  tarihleri arasında Pullman İstanbul Airport Convention Center'da 13. Türk - Arap Zirvesi'nin gerçekleşeceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
GÜRCİSTAN PROJELERİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; Qvesheti - Kobi yolunun 22.7 km'lik kısmının inşaatinin ihalesi hakkında bilgi verilmiştir.

Devamını Oku
AFGANİSTAN PROJELERİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; Afganistan Maliye Bakanlığı ve Tarım Bakanlığı'nın ortak ortak projesi olan 30 milyon ABD Doları değerindeki 5 mezbaha tesisinin inşa edilerek kullanıma hazır hale getirildiği ifade edilmiştir.

Devamını Oku
COSME KÜMELENME ÇAĞRISI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; ulusal koordinasyonunun ülkemizde KOSGEB'in sorumlu olduğu COSME programı kapsamında Avrupa Küme Mükemmeliyet Programı proje teklif çağrısının yayımlandığı belirtilmiştir.

Devamını Oku
TİCARİ İŞBİRLİĞİ VE TEKNOLOJİ TRANSFER DUYURULARI

Erciyes Teknopark Teknoloji Transfer Ofisi’nden Odamıza intikal eden yazıda, Avrupa İşletmeler Ağı (EEN) tarafından dünyanın 54 ülkesinde yayınlanan haftanın güncel ticari işbirliği ve teknoloji transferi duyuruları bildirilmiştir.

Devamını Oku
Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler