TÜRKİYE - SENEGAL 5. DÖNEM KEK TOPLANTISI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Senegal Dışişleri Bakanı Sayın Amadou Ba'nın 21 Ekim 2020 tarihinde ülkemize yapacağı ziyareti vesilesiyle 5. Dönem KEK Toplantısının 20-21 Ekim 2020 tarihlerinde Ankara'da gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
RANDEVULU SANAL SIRA (RSS) SİSTEMİ

Ticaret Bakanlığı’ndan Odamıza intikal eden yazıda; sınır kapılarımızda kurulmuş olan Randevulu Sanal Sıra (RSS) Sistemi Projesi'nde yapılan değişiklikler hakkında bilgi verilmiştir.

Devamını Oku
RUSYA FEDERASYONU ÇADIR KUMAŞI TEDARİKİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Rusya Federasyonu'nun Rostov şehrinde faaliyet gösteren bir firmanın ihtiyacına binaen çadır kumaşı tedarik edebilecek Türk şirketlerine ilişkin bilgi talep ettiği belirtilmiştir.

Devamını Oku
MISIR VE TUNUS -TİCARET MÜŞAVİRLERİMİZLE ELEKTRONİK SOHBETLER

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Ticaret Müşaviri ve Ataşelerimizle Türk iş dünyasını bir araya getirmek üzere "Ticaret Müşavirlerimizle Elektronik Sohbetler" adıyla online toplantılar düzenlendiği bildirilmiştir.

Devamını Oku
KOSGEB - İŞLETME GELİŞTİRME DESTEK PROGRAMI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından İşletme Geliştirme Destek Programının, 17 Eylül 2020 tarihinde düzenlenerek, yeniden yayınlandığı bildirilmiştir.

Devamını Oku
RUSYA'DA COVID-19 PANDEMİSİYLE MÜCADELEDE ALINAN TEDBİRLER

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Rusya Federasyonu'nda 5 Ekim 2020 tarihindeki 11.615'lik günlük vaka sayısının pandemi sürecinde ulaşılan en yüksek ikinci seviye olduğu, gerek federal gerekse yerel bazda kısmi karantina tedbirlerinin tekrar uygulamaya geçirilmeye başlandığı belirtilmiştir.

Devamını Oku
İLAVE GÜMRÜK VERGİSİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile yapılacak olan çalışmada kullanılmak üzere ilave gümrük vergisi getirilen ara mamüllere ilişkin veriler Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'na iletildiği bildirilmiştir.

Devamını Oku
BOSNA HERSEK TREBINJE SERBEST BÖLGESİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Trebinje Serbest Bölgesinin kuruluş çalışmalarına başlandığından bahisle, anılan serbest bölgede yatırım yapma koşulları ve sunulan imkanlar hakkında bilgi verilmiştir.

Devamını Oku
MEKSİKA YATIRIM PLANI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Meksika Hükümeti tarafından 05.10.2020 tarihinde özel sektörü temsilen İş Koordinasyon Konseyi (CCE) ile "Ekonominin Yeniden Canlandırılması Anlaşması"nın imzalandığı bildirilmiştir.

Devamını Oku
IORA SÜRDÜRÜLEBİLİR KRUVAZİYER TURİZMİ WEB SEMİNERİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; ülkemizin Diyalog Ortağı olarak katıldığı Hint Okyanusuna Kıyıdaş Ülkeler Birliği (IORA) tarafından, 21 Ekim 2020 tarihinde İtalya Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanlığının ev sahipliğinde, "IORA Sürdürülebilir Kruvaziyer Turizmi Web Semineri"nin düzenleneceği belirtilmiştir.

Devamını Oku
UKRAINEINVEST GUIDE 2020

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 2016 yılında kurulmuş olan ve Ukrayna Hükümeti'nin yatırım teşvik ofisi olarak görev yapan UkraineInvest tarafından 2020 yılı Eylül ayında "UkraineInvest Guide 2020" yatırım rehberin yayınlandığı bildirilmiştir.

Devamını Oku
İNŞAAT UYUŞMAZLIKLARINDA MALİYET YÖNETİMİ - ERKEN ÇÖZÜM VE ÜÇÜNCÜ TARAF FİNANSMANI WEBINARI

Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) Türkiye Milli Komitesinden Odamıza intikal eden yazıda; ICCBAE ve ADGM Tahkim Merkezi tarafından, 15 Ekim 2020 tarihinde saat 17.00'de "İnşaat Uyuşmazlıklarında Maliyet Yönetimi -Erken Çözüm ve Üçüncü Taraf Finansmanı" konulu bir webinar düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
MEKSİKA 2021-2024 DÖNEMİ İLAÇ VE İYİLEŞTİRİCİ MALZEME ALIMI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel LGPEZ OBRADOR 5 Ağustos 2020 tarihinde, kongre tarafından onaylanan İhale Yasası Reformu uyarınca Federal Hükümetin yurt dışından ilaç, aşı, medikal ekipman ve diğer sağlık malzemelerinin satın alınacağını açıkladığı bildirilmiştir.

Devamını Oku
ÇİN HALK CUMHURİYETİ TMALL WEBINAR

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Guangzhou Ticaret Ataşeliğimiz tarafından 15 Ekim 2020 Perşembe günü Türkiye saati ile 10:00'da "Lifestyle/Digital Products" başlığı altında Çin pazarına sınır ötesi e-ticaret yoluyla nasıl girileceği hususunda bir webinar düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE - PAKİSTAN İŞ KONSEYİ

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) alınan yazıda, 14 Ekim 2020 tarihinde 10:00-12:00 saatleri arasında "Interconnected Business Series: Türkiye-Pakistan" etkinliğinin gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler