GÜMRÜK İŞLEMLERİNİN KOLAYLAŞTIRILMASI YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASI HAKKINDA YÖNETMELİK

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Gümrük İşlemlerinin Kolaylaştırılması Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılması Hakkında Yönetmelik'in 21 Şubat 2020 tarihli ve 31046 sayılı 1. mükerrer Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdiği belirtilmiştir.

Devamını Oku
AVRUPA BİRLİĞİ İŞLETMELERİN VE KOBİ'LERİN REKABET EDEBİLİRLİĞİ (COSME) PROGRAMI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Avrupa Parlamentosu, Çin pazarının büyüklüğünü, ekonomik potansiyelini ve KOBİ'lerin bu pazara ulaşırken yaşadığı zorlukları göz önüne alarak Çin'de bulunan Avrupa KOBİ'lerini destekleyecek AB Yardım Merkezi'ni kurma kararı aldığı belirtilmiştir.

Devamını Oku
TAŞKENT ULUSLARARASI YATIRIM FORUMU'NUN ERTELENMESİ HAKKINDA

İlgide kayıtlı yazımızda; Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te 5-6 Mart 2020 tarihlerinde Özbekistan Yatırım Formu’nun düzenleneceği bildirilmiş idi.

Devamını Oku
BOSNA HERSEK HAVAALANI MOBİLYASI VE EKİPMAN ALIMINA İLİŞKİN İHALE DUYURUSU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Uluslararası Saraybosna Havaalanı Terminal B’nin ihtiyaçları için mobilya ve ekipman alımına ilişkin ihale duyurusu yapıldığı belirtilmiştir.

Devamını Oku
RUANDA İŞ FORUMU

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) Odamıza intikal eden yazıda; 10 Mart 2020 tarihinde 14:00-16:30 saatleri arasında The Marmara Taksim Otel'de Türkiye – Ruanda İş Forumunun gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
BANGLADEŞ İŞBİRLİĞİ TALEBİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Bangladeş ulusal petrol şirketi Petrobangla'nın yan kuruluşu olan Bangladeş GasFieldsCompanyLimited'in (BGFCL), duyurusu yapılıp sonra iptal edilen ve yaklaşık 80-100 milyon ABD Doları büyüklüğünde olması beklenen doğalgaz kompresörleri ihalesi için yakın bir tarihte tekrar ihaleye çıkacağının, Bangladeşli Spectra International Ltd. fırması tarafından iletildiği belirtilmiştir.

Devamını Oku
ASKIYA ALMA SİSTEMİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; sanayicilerin ihtiyaç duyduğu hammadde ve yarı mamul niteliğindeki sanayi ürünlerine ilişkin her yıl 1 Ocak ve 1 Temmuz tarihlerinde yürürlüğe girecek şekilde yapılan askıya alma, üretim tüketimi karşılamayan ürünlerde ise tarife kontenjanı başvuruları, ülkemiz temsilcilerinin de yer aldığı bir toplantıda Avrupa Komisyonu tarafından müzakere edilerek karara bağlandığı belirtilmiştir.

Devamını Oku
LİBYA BAŞKONSOLOSLUĞU'NUN PREFABRİK KONUT İNŞASINA İLİŞKİN NOTASI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti'nin isteği ile Göçmen Yüksek Komitesi'nin çatışma bölgelerinden göçen sivillere prefabrik konutlar temin edileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
ALMANYA'DA YATIRIM BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 17-18 Mart 2020 tarihleri arasında “Almanya’da Yatırım” konulu bir bilgilendirme toplantısı ve akabinde ikili görüşmeler düzenleneceği belirtilmiştir.

Devamını Oku
TİCARET BAKAN YARDIMCISI RIZA TUNA TURAGAY'IN SIRBİSTAN ZİYARETİ GÖRÜŞ TALEBİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna TURAGAY'ın 26-27 Mart 2020 tarihleri arasında Sırbistan'ı ziyareti edeceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE - GÜRCİSTAN TİCARİ EKONOMİK İLİŞKİLERİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Türkiye Gürcistan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi'nin 01 Nisan 2020 tarihinde gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKMENİSTAN İHALE

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Türkmen Kimya Devlet Kurumu tarafından Türkmenistan’ın Balkan vilayeti Garabogaz şehrinde kapasitesi 60 bin ton olan sodyum sülfat fabrikasının anahtar teslim inşaatına ilişkin ihale açıldığı bildirilmiştir.

Devamını Oku
COSME KÜMELENME EĞİTİMİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Avrupa Birliği COSME (İşletmelerin ve KOBİ’lerin Rekabet Edebilirliği) Programı kapsamında, “COSME Türkiye Projesi” projesi yürütüldüğü belirtilmiştir.

Devamını Oku
NİJERYA POLİS EKİPMANLARI TEMİNİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Nijeryalı 'Pens & Drops' isimli bir firmanın savunma ve güvenlik alanlarında uzman olduğu ve her türlü asker ve polis ekipmanları konusunda ülkemizden firmalarla irtibat kurmak ve iş birliği sağlamak istediği belirtilmiştir.

Devamını Oku
SRİ LANKA SAVUNMA BAKANLIĞI İHALE DUYURUSU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Sri Lanka Savunma Bakanlığına bağlı Kabine Tarafından Atanmış Daimi Satınalma Komitesinin ihale duyurusu bildirilmiştir.

Devamını Oku
Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler