MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK BURS PROTOKOLÜ HK.

09 Temmuz 2024

Sayın Üyemiz,

Kayseri Sanayi Odası ve Kayseri Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılması planlanan protokol kapsamında; sanayicilerin nitelikli ara eleman bulma konusunda yaşadıkları sorunların çözülmesine noktasında atılan adımları destekleme ve sanayicilerimizin ihtiyacının karşılanması amacıyla, meslek liselerinde mobilya, metal ve makine bölümlerini ilk sıralarda tercih eden yüksek puanlı öğrencilere ve yine en yüksek puan ile meslek lisesi tercih eden 3 öğrenciye burs verilmesi planlanmaktadır. Bu hususta  sanayicilerimizin de  destekleri beklenmektedir.

Mobilya, metal ve makine bölümlerini ilk sıralarda tercih eden yüksek puanlı öğrencilere Eğitim/Öğretim  süresi boyunca aylık 1.000,00 TL

En yüksek puan ile meslek lisesini tercih eden ilk 3 öğrenciye Eğitim/Öğretim  süresi boyunca aylık 2.000,00 TL  burs verilmesi planlanmaktadır.

Burslar kamu yararı statüsüne sahip TÜRKİYE KIZILAY DERNEĞİ  kanalıyla şartlı bağış şeklinde verileceğinden dileyen sanayicilerimiz bu hususta vergisel avantajlardan faydalanabilecektir.

Bu kapsamda, destek vermeniz durumunda https://forms.gle/9xVau2gRmB5fhn2B8   link adresindeki formun 11.07.2024 Perşembe günü mesai bitimine kadar doldurulması gerektiği hususunu,

Bilgilerinize sunarız,

Saygılarımızla,

Paylaş

Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler