KAYSO’dan Rektörlere Ziyaret

20 Haziran 2019

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Meclis Başkanlık Divanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış ve Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa’yı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti.

 

Rektörlere yeni görevlerine başarılar dileyen KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, asıl görevlerinin üretmek ve istihdam sağlamak olduğunu ancak, eğitim camiasının da paydaşları arasında olduğunu belirterek, iyi eğitimli gençlerin hem sanayinin hem de ülkenin gelişip kalkınması açısından son derece önemli olduğunu vurguladı.

Oda olarak üniversite sanayi işbirliğine büyük önem verdiklerini ifade eden Başkan Büyüksimitci, sanayiciler olarak üniversitelerle işbirliğini daha da artırarak, gerek Kayseri gerekse ülkenin gelişimi için önemli projeler gerçekleştirme gayretinde olacaklarını söyledi.

Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış ve Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş ise, ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek, üniversite sanayi işbirliği kapsamında sanayicilerle ortak projeler üretmeye ve Kayseri sanayisine katkı sunmaya her zaman hazır olduklarını dile getirdi.

 


10:14, 26.09.2018

Paylaş

Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler
Üye Firmalarımız