“Tedbirlere Uyalım, Kazanımlarımızı Kaybetmeyelim”

04 Mart 2021

Yeni kontrollü normalleşme sürecinde, İçişleri Bakanlığı genelgesi doğrultusunda Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) tarafından Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren firmalarda denetim yapıldı. Denetimlere, KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Meclis Başkanı Abidin Özkaya, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Abdullah Oğuzbaş, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Abdurrahman Pınar ve KAYSO Genel Sekreteri Nihat Molu katıldı.

Yeni dönemde salgınla mücadeledeki tedbir seviyelerinin risk gruplarına göre belirlendiğini hatırlatan KAYSO Başkanı Büyüksimitci, “Sağlık Bakanlığımız tarafından açıklanan haritada Kayserimiz turuncu renkte. Şehrimizde bir an evvel tam anlamıyla normalleşmeye geçmek için kontrollü normalleşme sürecini yanlış anlamamamız lazım. Tabi uzun süredir çok bunaldık, sıkıldık ama bir an önce haritada şehrimizi maviye taşımak adına bu fırsatı çok iyi değerlendirmemiz gerekmekte. Allah korusun kırmızıya düşersek işyerlerinin kapanma riski ile karşı karşıya kalabiliriz. Özellikle hizmetler sektöründe faaliyet gösteren hemşehrilerimiz ciddi sıkıntılar çektiler. Bu sıkıntıları bir daha yaşamamak için tedbirlere hep birlikte azami derecede özen göstermeliyiz” dedi.

Başkan Büyüksimitci, “Tüm bu gelişmeler ışığında, bugünde hem pandemi kurallarını hatırlatmak, hem de sanayicimizin yanında olduğumuzu hissettirmek adına OSB’mizde üyelerimizi ziyaret ettik. Sanayicilerimizin kurallara uygun üretim yapması ve pandemiye karşı almış oldukları tedbirler bizi mutlu etti. Ben buradan bu konuda ciddi emek ve mesai harcayan Valimiz Sayın Şehmus Günaydın’a ve İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Ali Ramazan Benli’ye teşekkür etmek istiyorum. Bu süreci de inşallah hep birlikte atlatarak bizler sanayiciler olarak ülke ekonomisine katma değer sağlamaya devam edeceğiz. Maske, mesafe ve temizlik kuralları başta olmak üzere tüm tedbirleri alarak üretmeye devam eden tüm sanayicilerimize de şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Paylaş

Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler
Üye Firmalarımız