MEHMET YILDIZ

Özgeçmiş

 

20 Temmuz 1969’da Kayseri’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kayseri’de tamamladı. Anadolu Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden 1991 yılında derece ile mezun oldu. Askerlik görevini Balıkesir’de tamamladı.

Profesyonel iş hayatına 1992 yılında Hes Makine AŞ.’de başladı. CNC İmalat, Ar-Ge , Üretim ve Planlama bölümlerinde bir çok projede yer aldı. Daha sonra Yataş A.Ş.’nin havlu üretim tesislerinin kurulumunda aktif rol aldı. Bir süre Taksan A.Ş’de Ar-Ge müdürlüğü yaptıktan sonra, 2004 yılında Erciyes Anadolu Holding bünyesinde yer alan Boyteks A.Ş ailesine katıldı. İplik üretim ve boyama tesislerinin kurulumunda aktif rol aldı.

2006 yılında Holding’in diğer bir şirketi olan Boyçelik A.Ş.’de çalışmalarını sürdürdü. İşletme Müdürlüğü, Teknik Genel Müdür Yardımcılığı ve Genel Müdürlük görevlerini yürüttü. Firmanın yalın üretim uygulamalarına geçişine liderlik etti. Eş zamanlı olarak Serko A.Ş. firmasının da Genel Müdürlüğü’nü yaptı.

2018 yılında Boyteks A.Ş.’ye Genel Müdür olarak tekrar döndü. Üretimden pazarlamaya, tedarik zinciri yönetiminden markalaşmaya kadar, şirketin birçok projesine liderlik yaptı. İnovasyon çalışmalarına öncülük etti. Endüstri 4.0 kapsamında önemli projeleri hayata geçirdi. Boyteks A.Ş’de Genel Müdürlük görevi devam ederken, bir süre Hes Kablo A.Ş’nin Genel Müdürlük görevini de yürüttü.

Halen, Boyteks A.Ş Genel Müdürlüğü, Erciyes Anadolu Holding Yatırımlar Komitesi Üyeliği, Akdeniz İhraçatcı Birlikleri (AKİB) Tekstil ve Hammaddeleri Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği ve Kayseri Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerine devam etmektedir.

Evli ve iki çocuk babası olan Yıldız, İngilizce bilmektedir.

 

Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler