AVRUPA'YI YENİDEN CANLANDIRMAK ETKİNLİĞİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; TOBB üyesi ve aynı zamanda Birlik Başkanı Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nun Başkan Vekili olduğu Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği (EUROCHAMBRES) tarafından 12-14 Ekim 2020 tarihleri arasında "Avrupa'yı Yeniden Canlandırmak" başlıklı çevrimiçi panel dizisi yapılacağı bildirilmiştir.

Devamını Oku
B20 SUUDİ ARABİSTAN VE TOBB KÜRESEL DİYALOG TOPLANTISI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; TOBB ve B20 Suudi Arabistan ortaklığında, "B20 Küresel Diyalog Toplantısı" adıyla, 5 Ekim 2020 tarihinde bir toplantı gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
BULGARİSTAN VE ROMANYA TİCARET MÜŞAVİRLERİMİZLE ELEKTRONİK SOHBETLER SUNUMLARI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Ticaret Müşaviri ve Ataşelerimizle Türk iş dünyasını bir araya getirmek üzere "Ticaret Müşavirlerimizle Elektronik Sohbetler" adıyla online toplantılar düzenlendiği bildirilmiştir.

Devamını Oku
COVID-19 KRİZİ ÜZERİNE ÖZEL SEKTÖR İLE SANAL TOPLANTI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 29 Eylül 2020 tarihinde (Paris saatiyle 12:00-13:30 arasında) "zoom" platformu üzerinden "COVID-19 Krizi Üzerine Özel Sektör ile OECD Turizm Politikası Diyaloğu" adlı etkinliğinin gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
ABD TİCARET BAKANLIĞI AKILLI ÜRETİM TEKNOLOJİLERİ ETKİNLİK VE B2B DUYURUSU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; ABD Ticaret Bakanlığı tarafından her sene düzenlenen "Discover Global Markets" etkinliğinin bu sene, sanal ortamda, 7-9 Ekim 2020 tarihleri arasında ve "Intelligent Manufacturing - Akıllı Üretim Teknolojileri" alanında gerçekleştirileceği ifade edilmiştir.

Devamını Oku
ZEYTİN DALI GÜMRÜK MÜDÜRLÜĞÜ GÜMRÜKLÜ SAHA ALTYAPI ÇALIŞMALARI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Doğu Akdeniz Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü bağlantısı Zeytin Dalı Gümrük Müdürlüğünün görev alanında bulunan kara hudut kapısında altyapı çalışmaları nedeniyle 13 Eylül 2020 saat 11.00 itibariyle hizmet verilemediği bildirilmiştir.

Devamını Oku
ONLINE EXPORT AKADEMİ PROGRAMI

T.C. Kayseri Valiliği Ticaret İl Müdürlüğü’nden Odamıza intikal eden yazıda; Ticaret Bakanlığı ve UPS Hızlı Kargo Taşımacılığı işbirliğinde ihracat potansiyeli taşıyan kadın ve genç girişimcilerin bilgi, deneyim ve network ihtiyaçlarının giderilmesine destek olmak amacıyla, "Export Akademi - Kadın ve Genç Girişimci İhracatçı Yetiştirme Programı” oluşturulduğu, bu kapsamda programın Türkiye çapında tüm KOBİ'lere yönelik olarak 24 Eylül 2020 tarihinde saat 09:30' da gerçekleştirileceği bildirilmiş

Devamını Oku
RUSYA'YA DÜZENLENEN FORM-A BELGESİ HAKKINDA

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Avrasya Ekonomik Birliği (AEB)'nin ilgili mevzuatı uyarınca, Rusya'ya ithalatı esnasında anti damping vergisine tabi olan tüm eşya için düzenlenen FORM-A Belgesi'nin 4 numaralı kutusuna "for non-preferential purposes" ifadesinin yazılmasının, yasal bir zorunluluk olduğu belirtilmiştir.

Devamını Oku
SDG BUSINESS FORUM

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; BM 75. Genel Kurulu yüksek düzeyli haftası kapsamında, Uluslararası Ticaret Odası (ICC), BM Ekonomik ve Sosyal işler Bölümü (DESA) ve BM Küresel ilkeler Sözleşmesi (UN Global Compact) ev sahipliğinde 23 Eylül 2020 tarihinde saat 07.00-14.00 saatleri arasında "Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri iş Forumu (SDG Business Forum)" başlıklı toplantının sanal ortamda düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TİCARET MÜŞAVİRLERİ İLE ELEKTRONİK SOHBETLER- SİNGAPUR VE JAPONYA

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 22 Eylül 2020 Salı günü 10:00-11:30 saatleri arasında Singapur'da görev yapmakta olan Ticaret Bakanlığı temsilcileri, 24 Eylül 2020 Perşembe günü 10:00-11:30 saatlerinde ise Japonya'da görev yapmakta olan Ticaret temsilcileri ve bu ülkelerde iş yapmakta olan iş insanlarımızın konuşmacı olarak katılarak tecrübelerini paylaşılacağı e-sohbet toplantılarının gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE - KATAR İŞ FORUMU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Birliğimiz ve Katar Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde; gıda ve tarım ürünleri, ev kimyasalları, tıbbi ekipmanlar, tekstil ürünleri, inşaat ve inşaat malzemeleri, mobilya, bilişim teknolojileri ve kimyasal endüstri sektörlerinde faaliyet gösteren Katarlı firmaların katılımlarıyla 29 Eylül 2020 Salı günü saat 11:00’da Zoom uygulaması üzerinden Türkiye-Katar İş Forumu’nun gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE-VENEZUELA TİCARETİN GELİŞTİRİLMESİ ANLAŞMASI (TGA)

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; ülkemiz ile Venezuela arasında 17 Mayıs 2018 tarihinde imzalanan ve iç onay süreci her iki ülke tarafından tamamlanan Ticaretin Geliştirilmesi Anlaşması'nın 21 Ağustos 2020 tarihinde yürürlüğe girdiği ve söz konusu anlaşma ile ülkemizin başlıca ihraç ürünlerinde Latin Amerika pazarına giriş imkanlarının artırılması,

Devamını Oku
ÇİN HALK CUMHURİYETİ BİLGİLENDİRME ETKİNLİKLERİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Çin'in kalkınma sürecinde başta özel ekonomik bölgeler olmak üzere, yatırımcılara kapsamlı teşvik mekanizmalarının sağlandığı planlı yatırım bölgelerinin önemli rol oynadığı belirtilmiştir.

Devamını Oku
ÖZBEKİSTAN YATIRIM HUKUKU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Özbekistan Cumhuriyeti hükümeti tarafından belirlenmiş olan yeni yatırım kanunlarına ilişkin bilgiler yazımız ekinde yer almaktadır.

Devamını Oku
GINE-BISSAU İLE KAJU TİCARETİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Gine-Bissau Cumhurbaşkanı Sayın Umaro Sissoco Embalo'nun 19-21 Haziran tarihlerinde ülkemizi ziyaret ettiği, Sayın Cumhurbaşkanımız ile Sayın Embalo arasında gerçekleşen görüşme sırasında konuk heyetçe ülkenin en önemli ihraç ürünü olan kaju fıstığında COVID-19 nedeniyle alıcı bulmakta zorluk yaşandığı belirtilmiştir.

Devamını Oku
Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler