TÜRKİYE - ROMANYA İŞ KONSEYİ

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) alınan yazıda; 27 Ekim 2020 Salı günü saat 11.00'de Invest Romania ve DEİK/Türkiye-Romanya İş Konseyi iş birliğinde Cisco Webex online platformu üzerinden "Romanya'da Yatırım: İşinizde Başarı için Pasaportunuz" konulu webinar düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
LİBYA MUTABAKAT ZAPTI BAŞKANLIK KONSEYİ KARARI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Libya Mutabakat Zaptı'nın (MoU) uygulanmasının kolaylaştırılması amacıyla Libya Başkanlık Konseyi'nin 04 Ekim 2020 tarihinde bir karar aldığı bildirilmiştir.

Devamını Oku
2021 YILI İTHALAT REJİMİ ÇALIŞMALARI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 2021 yılı İthalat Rejimi çalışmaları kapsamında uygulanan gümrük vergileri ve İthalat Tebliğleri hususlarında yapılacak düzenlemelere ilişkin görüş talep edildiği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE - MALEZYA STA

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Türkiye-Malezya Serbest Ticaret Anlaşması kapsamında tesis edilen Ortak Ekonomi ve Ticaret Konseyi Birinci Dönem Toplantısı'nın 3-4 Kasım 2020 tarihleri arasında video konferans yoluyla gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
EKONOMİK TARİFE SORUNLARI GRUBU (ETSG) SEKTÖR DUYURUSU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; sanayicimizin ihtiyaç duyduğu hammadde ve yarı mamul niteliğindeki sanayi ürünlerine ilişkin her yıl 1 Ocak ve 1 Temmuz tarihlerinde yürürlüğe girecek şekilde yapılan askıya alma, üretimi tüketimi karşılamayan ürünlerde ise kota başvurularının ülkemiz temsilcilerinin de yer aldığı bir toplantıda Avrupa Komisyonu tarafından müzakere edilerek karara bağlandığı belirtilmiştir.

Devamını Oku
EXIMBANK ANKETİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Türk Eximbank işbirliğinde KOBİ'lerin ihracat finansmanı konusunda ihtiyaçlarını daha iyi anlamak ve bu doğrultuda çözüm önerileri geliştirmek amacıyla "İhracatçının Sesi" anketi hazırlandığı belirtilmiştir.

Devamını Oku
ABD-TÜRKİYE LNG FORUMU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; ABD Ankara Büyükelçiliği ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımız işbirliğinde ABD-Türkiye LNG Forumu'nun sanal olarak düzenleneceği ifade edilmiştir.

Devamını Oku
İTALYA' DA GERÇEKLEŞTİRİLEN IMMUNI ADLI MOBİL UYGULAMA

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; İtalya'da COVID-19 vakalarının takibi ve izlenmesi için "IMMUNI" adlı bir mobil uygulamanın geliştirildiği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE - SENEGAL 5. DÖNEM KEK TOPLANTISI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Senegal Dışişleri Bakanı Sayın Amadou Ba'nın 21 Ekim 2020 tarihinde ülkemize yapacağı ziyareti vesilesiyle 5. Dönem KEK Toplantısının 20-21 Ekim 2020 tarihlerinde Ankara'da gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
RANDEVULU SANAL SIRA (RSS) SİSTEMİ

Ticaret Bakanlığı’ndan Odamıza intikal eden yazıda; sınır kapılarımızda kurulmuş olan Randevulu Sanal Sıra (RSS) Sistemi Projesi'nde yapılan değişiklikler hakkında bilgi verilmiştir.

Devamını Oku
RUSYA FEDERASYONU ÇADIR KUMAŞI TEDARİKİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Rusya Federasyonu'nun Rostov şehrinde faaliyet gösteren bir firmanın ihtiyacına binaen çadır kumaşı tedarik edebilecek Türk şirketlerine ilişkin bilgi talep ettiği belirtilmiştir.

Devamını Oku
MISIR VE TUNUS -TİCARET MÜŞAVİRLERİMİZLE ELEKTRONİK SOHBETLER

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Ticaret Müşaviri ve Ataşelerimizle Türk iş dünyasını bir araya getirmek üzere "Ticaret Müşavirlerimizle Elektronik Sohbetler" adıyla online toplantılar düzenlendiği bildirilmiştir.

Devamını Oku
KOSGEB - İŞLETME GELİŞTİRME DESTEK PROGRAMI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından İşletme Geliştirme Destek Programının, 17 Eylül 2020 tarihinde düzenlenerek, yeniden yayınlandığı bildirilmiştir.

Devamını Oku
RUSYA'DA COVID-19 PANDEMİSİYLE MÜCADELEDE ALINAN TEDBİRLER

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Rusya Federasyonu'nda 5 Ekim 2020 tarihindeki 11.615'lik günlük vaka sayısının pandemi sürecinde ulaşılan en yüksek ikinci seviye olduğu, gerek federal gerekse yerel bazda kısmi karantina tedbirlerinin tekrar uygulamaya geçirilmeye başlandığı belirtilmiştir.

Devamını Oku
İLAVE GÜMRÜK VERGİSİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile yapılacak olan çalışmada kullanılmak üzere ilave gümrük vergisi getirilen ara mamüllere ilişkin veriler Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'na iletildiği bildirilmiştir.

Devamını Oku
Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler