TÜRKİYE-ARNAVUTLUK TİCARET VE SANAYİ ODASI FORUMU 1. EKONOMİ KONFERANSI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 29 Ocak 2021 Cuma günü 12:00-14:00 saatleri arasında, "Türkiye Arnavutluk Ticaret ve Sanayi Odası Forumu 1. Ekonomi Konferansı" düzenleneceği bildirilmişti.

Devamını Oku
ULUSLARARASI KURŞUNUN VE ÇİNKO ÇALIŞMA GURUBU'NUN (UKÇÇG) 2021 NİSAN AYINDA GERÇEKLEŞTİRECEĞİ TOPLANTILAR

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; ülkemizin de üyesi olduğu, Lizbon’da yerleşik Uluslararası Kurşun ve Çinko Çalışma Grubu (UKÇÇG) Genel Sekreterliği tarafından 27-28 Nisan 2021 tarihleri arasında çevrimiçi toplantılar gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
BULGARİSTAN PAZARINA GİRİŞ TİCARET VE YATIRIM İMKANLARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 28 Ocak 2021 Perşembe günü saat 11:00'de Türkiye-Bulgaristan Ticaret ve Sanayi Odası Forumu ve TOBB işbirliğinde, T.C. Sofya Ticaret Müşavirleri Okan Pakbeşe ve Sinem Taştan'ın konuşmacı olarak katılacağı "Bulgaristan Pazarına Giriş: Ticaret ve Yatırım Fırsatları" konulu bir webinar gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
LETONYA KAYSERİ BULUŞMASI PROGRAMI

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) alınan yazıda, 27 Ocak 2021 Çarşamba günü 11.00 - 13.30 saatleri arasında Kayseri Sanayi Odası Başkanı Sn. Mehmet Büyüksimitçi’nin de konuşmacı olarak yer alacağı, “Letonya İş Konseyi BALTIK Ülkeleri İş Fırsatları Letonya – Kayseri İş Dünyası ile Buluşma” etkinliği düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TİCARET MÜŞAVİRLERİMİZLE ELEKTRONİK SOHBETLER AFGANİSTAN VE PAKİSTAN

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 26 Ocak 2021 Salı günü 14.00-15.30 saatleri arasında Afganistan'da ve 28 Ocak 2021 Perşembe günü 10.30-12.00 saatleri arasında Pakistan'da görev yapmakta olan Ticaret Müşavirlerimiz ve Ataşelerimiz ile bu ülkelerde iş yapmakta olan iş insanlarımızın konuşmacı olarak katılacağı e-sohbet toplantısı gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TİCARET MÜŞAVİRLERİMİZLE ELEKTRONİK SOHBETLER ÇİN-TMALL

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Ticaret Bakanlığına bağlı olarak dünyanın dört bir yanında ihracatımızın geliştirilmesi için çalışmakta olan Ticaret Müşavir ve Ataşelerimizle Türk iş dünyasını bir araya getirmek üzere Bakanlığımız tarafından "Ticaret Müşavirlerimizle Elektronik Sohbetler" toplantılarının düzenlendiği belirtilmiştir.

Devamını Oku
LAOS SAVAN ÖZEL EKONOMİK BÖLGESİ'Nİ VE KURU YÜK LİMANI'NI TANITIM ETKİNLİĞİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Viyentiyan'daki AB Delegasyonu ve EuroCham (Laos Avrupa Ticaret Odası) işbirliğinde, Savan Özel Ekonomik Bölgesi'ni ve Kuru Yük Limanı'nı tanıtmak amacıyla 28 Ocak 2021 Perşembe günü saat 12:00-13:00 arası bir webinar düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
HONG KONG İŞLETME KİMLİK SERTİFİKASI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; ticari istihbarat sorgularında muteber ve kapsayıcı niteliği haiz bilgilerin sağlanması amacı ile Hong Kong'un önemli Ticaret Odaları arasında kabul edilen Hong Kong Genel Ticaret Odası tarafından, 2019 yılından itibaren, Hong Kong'da yerleşik firmalara, bir yıl süre ile geçerliliği bulunan "İşletme Kimlik Sertifikası" düzenlenmeye başlandığı belirtilmiştir.

Devamını Oku
ONLINE EXPORT AKADEMİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; tüm KOBİ'lere yönelik 28 Ocak 2021 Perşembe günü saat 9.30'da Online Export Akademi düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
KIRGIZ CUMHURİYETİ İLE TİCARETTE FİNANSAL ALANDA YAŞANAN SORUNLAR

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası ile Kırgız Cumhuriyeti Merkez Bankası arasında yerel para birimleri ile ticaret konulu bir video konferans gerçekleştirildiği ifade edilmiştir.

Devamını Oku
TİCARET KOLAYLAŞTIRILMASI KOORDİNASYON KOMİTESİ İNTERNET SİTESİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Ticaretin Kolaylaştırılması Koordinasyon Komitesi faaliyetleri kapsamında Komitenin internet sitesinin https://kolayticaret.gov.tr/ kurulmuş olduğu ifade edilmiştir.

Devamını Oku
HONG KONG ÖZEL İDARİ BÖLGESİ BAŞ YÖNETİCİSİ İLE GÖRÜŞME

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) alınan yazıda, Hong Kong Ekonomi ve Ticaret İşleri Avrupa Birliği nezdindeki Özel Temsilciliği HKETO Brüksel ve Berlin Ofisleri tarafından, Türkiye’den DEİK ve Avrupa Birliği ülkelerinden iş dünyasını temsil eden kurumların destekleriyle, 5 Şubat 2021 Cuma günü 12.00-13.00 saatleri arasında, Hong Kong’un Avrupa iş çevrelerine sunduğu iş fırsatlarına yönelik online bir toplantı düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
AB'NİN YENİ TÜKETİCİ GÜNDEMİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Avrupa Komisyonu tarafından, Yeni Tüketici Gündemi'ne ilişkin bir bildirim yayımlanmış olduğu bildirilmiştir.

Devamını Oku
BELARUS EKONOMİ BAKANLIĞI GİRİŞİMCİLİK DEPARTMANI KOBİ İSTEKLERİ VE 2021 YILI FUAR-SERGİ LİSTESİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Belarus Cumhuriyeti Ekonomi Bakanlığı Girişimcilik Departmanı tarafından hazırlanan, Belarus’taki küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin gelişimini gösteren bilgiler ile 2021 yılı içerisinde gerçekleştirilmesi planlanan ulusal ve uluslararası fuar/sergi organizasyonlarının listesi iletilmiştir.

Devamını Oku
DESTEK YÖNETİM SİSTEMİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Ticaret Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan Dahilde İşleme Rejimi, Hariçte İşleme Rejimi, Vergi Resim Harç İstisnai Belgeleri ve Belgesiz İhracat Kredileri ile mal ve hizmet ihracatına yönelik devlet yardımlarına ilişkin başvuru, değerlendirme ve sonuçlandırma süreçlerinin Destek Yönetim Sistemi (DYS) üzerinden yürütülmesi usulüne geçilmekte olduğu bildirilmiştir.

Devamını Oku
Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler