BANGLADEŞ HAZIR GİYİM ENDÜSTRİSİNDE YAŞANAN KRİZ VE YATIRIM İMKANLARI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Bangladeş Hazır Giyim İhracatçıları ve Üreticileri Derneği (BGMEA) Başkanı Rubana Huq, Bangladeş'te hazır giyim endüstrisinde yaşanan krize ilişkin olarak COVID- 19 salgını nedeniyle her gün 10'dan fazla hazır giyim fabrikasının kapandığını belirtmiştir.

Devamını Oku
ABD VE KANADA TİCARET MÜŞAVİRLERİ İLE ELEKTRONİK SOHBETLER

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Ticaret Müşaviri ve Ataşelerimizle Türk iş dünyasını bir araya getirmek üzere "Ticaret Müşavirlerimizle Elektronik Sohbetler" adıyla online toplantılar düzenlendiği bildirilmiştir.

Devamını Oku
KAZAKİSTAN YATIRIM PROJELERİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Kazakistan Cumhuriyeti hükümeti tarafından belirlenen bazı turizm projeleri bildirilmiş olup söz konusu projelere ilişkin örneği ekte sunulan ayrıntılı bilgilere yer verilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE - LETONYA 1. DÖNEM JETCO TOPLANTISI GÖRÜŞ TALEBİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Türkiye-Letonya 1. Dönem JETCO Toplantısı'nın Ticaret Bakanımız Sn. Ruhsar Pekcan ve Letonya Ekonomi Bakanı Sn.Janis Vitenbergs'in eşbaşkanlıklarında video konferans yöntemiyle 09 Temmuz 2020 tarihinde gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
YABANCILARIN CEZAYİR' DE KURACAĞI ŞİRKETLERE İLİŞKİN MEVZUAT DEĞİŞİKLİĞİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 04 Haziran 2020 tarihli Cezayir Resmi Gazetesinde yayımlanan Ek Bütçe Kanunu'nun 49 ve 50. maddesiyle, ticaret veya imalat sanayinde faaliyette bulunan yabancı sermayeli şirketlere ilişkin hisselerin %51'inin Cezayir vatandaşlarına ait olma kuralının değiştirildiği belirtilmiştir.

Devamını Oku
COVİD-19'UN ORTADOĞU VE KÖRFEZ ÜLKELERİNDE İŞ DÜNYASINA ETKİSİ

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) Odamıza intikal eden yazıda; 02 Temmuz 2020 Perşembe günü 16:30 - 18:00 saatleri arasında Covid-19'un Ortdoğu ve Körfez Ülkelerinde İş Dünyasına Etkisi konulu bir seminer düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
ICC ONAYLI INCOTERMS 2020 SERTİFİKASI

Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) Türkiye Milli Komitesinden Odamıza intikal eden yazıda; Incoterms 2020 kuralları için online ve sertifikalı bir eğitim verileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
REKABETİN KORUNMASI HAKKINDA KANUN'DA YAPILAN DEĞİŞİKLİKLER

Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) Türkiye Milli Komitesinden Odamıza intikal eden yazıda; 29 Haziran 2020 Pazartesi günü saat 10.00 - 14.00 arasında YouTube'dan canlı olarak Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'da yapılan değişikliklerin uzmanlar tarafından kapsamlı olarak ele alınacağı "Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'da Yapılan Değişiklikler: Nedenleri, Kapsamı ve Olası Etkileri" konulu online konferansın yayımlanacağı bildirilmiştir.

Devamını Oku
DIŞ TİCARET BİLGİLENDİRME SEMİNERLERİ

Akdeniz İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 30 Haziran - 1 Temmuz 2020 tarihleri arasında “Dış Ticaret Bilgilendirme Seminerleri”nin Zoom uygulaması üzerinden online olarak düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
CERN İHALE DUYURUSU

Avrupa Nükleer Araştırma Örgütü (CERN) Türkiye Sanayi İrtibat Ofisinden Odamıza intikal eden yazıda; ekte detayları verilen ihale ve teşvik bilgileri iletilmiştir.

Devamını Oku
ERCİYES ÜNİVERSİTESİ PATENT PORTFÖYÜ

Erciyes Teknopark A.Ş.’den Odamıza intikal eden yazıda; Erciyes Üniversitesi’ne ait olan patentleri, kategorize edip bilginin sanayiye daha hızlı aktarılması adına interaktif bir kullanımla, dijital ortama taşıdığı bildirilmiştir.

Devamını Oku
MEKSİKA SİBER DOLANDIRICILIK VAKALARI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Meksika'da yerleşik şahısların Türk firmasının veya yurt dışındaki müşterisinin e-posta hesapları üzerinden yapılan ticari yazışmaları ele geçirmesi ve izlemesi sonucunda ödeme işleminin verilen bir hesap numarasına yapılmasının talep edilmesi yöntemiyle gerçekleştirilen siber dolandırıcılık vakalarında artış olduğunun gözlemlendiği ifade edilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE - KOSOVA SERBEST TİCARET ANLAŞMASI VE İŞ VE FIRSATLARI

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) Odamıza intikal eden yazıda; 25 Haziran 2020 Perşembe 14:00'da Türkiye-Kosova Serbest Ticaret Anlaşması ve İş ve Fırsatları konulu bir seminer düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE - KUZEY MAKEDONYA İŞ VE YATIRIM FIRSATLARI

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) Odamıza intikal eden yazıda; 26 Haziran 2020 Cuma günü 15:00 - 16:30 saatleri arasında Türkiye-Kuzey Makedonya iş ve yatırım fırsatları ile finansman olanakları konulu bir seminer düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
İTALYA VE İSPANYA TİCARET MÜŞAVİRLERİ İLE ELEKTRONİK SOHBETLER

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Ticaret Müşaviri ve Ataşelerimizle Türk iş dünyasını bir araya getirmek üzere "Ticaret Müşavirlerimizle Elektronik Sohbetler" adıyla online toplantılar düzenlendiği bildirilmiştir.

Devamını Oku
Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler