AVRUPA BİRLİĞİ İŞLETMELERİN VE KOBİ'LERİN REKABET EDEBİLİRLİĞİ (COSME) PROGRAMI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Avrupa Birliği İşletmelerin ve KOBİ'lerin Rekabet Edebilirliği Programı (COSME) kapsamında, "ELIIT Projesi (European Light Industries Innovation and Technology Project)" konulu proje teklif çağrısı yayınlanmış olduğu bildirilmiştir.

Devamını Oku
TİCARET MÜŞAVİRLERİMİZLE ELEKTRONİK SOHBETLER PERU VE EKVATOR

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 09 Şubat 2021 Salı günü 16.30-18.00 saatleri arasında Peru'da ve 11 Şubat 2021 Perşembe günü 16.30-18.00 saatleri arasında Ekvator'da görev yapmakta olan Ticaret Müşavirlerimiz ve Ataşelerimiz ile bu ülkelerde iş yapmakta olan iş insanlarımızın konuşmacı olarak katılacağı e-sohbet toplantısı gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
KAĞITSIZ İHRACAT UYGULAMASI BİLGİSAYARLI GÜMRÜK ETKİNLİKLERİ SİSTEMİ (BİLGE)

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; kağıtsız ihracat uygulaması kapsamında mavi ve yeşil hatta işlem gören beyannameler ile ilgili BiLGE Sisteminde düzenleme yapıldığı bildirilmiştir.

Devamını Oku
FAS İÇİN RAY ALIM VE TERMAL KAMERA İHALELERİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Fas Demiryolları Ofisi tarafından (Office National Des Chemins de Fer -ONCF-), 60 El 36 ML Ray ve Uluslararası ve İbero-Amerikalı Yönetim ve Kamu Politikası Vakfı "FIIAPP" tarafından "Fas'ta Sınır ve Göç Entegre Yönetimi Destekleme" projesi kapsamında Fas içişleri Bakanlığına destek amaçlı 98 adet ikiz termal kamera (iki gözlü) alımı için ihaleler açıldığı bildirilmiştir.

Devamını Oku
İŞBİRLİĞİ TALEBİ -BANGLADEŞ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Bangladeş'te boya, mürekkep ve toz boya sanayiinde faaliyet gösteren Noorjahan International Indentor and Machinary&Chemicals firmasının bu alanlarda ve farmasötik sektöründeki çeşitli makine ve aletler ile sıvı dolum makineleri veya Bangladeş'te satılabilecek diğer makineler için (tarım ve tekstil makineleri gibi) Türk firmalarının yerel acentesi olarak işbirliği yapma talebi bildirilmiştir.

Devamını Oku
TİCARET MÜŞAVİRLERİMİZLE ELEKTRONİK SOHBETLER- HİNDİSTAN

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 4 Şubat 2021 Perşembe günü 14:00-15:30 saatleri arasında Hindistan'da görev yapmakta olan Ticaret Müşavirlerimiz ile bu ülkede iş yapmakta olan iş insanlarımızın konuşmacı olarak katılacağı bir e-sohbet toplantısı gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TİCARET MÜŞAVİRLERİMİZLE ELEKTRONİK SOHBETLER- İNGİLTERE

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 2 Şubat 2021 Salı günü 14:00 - 15:30 saatleri arasında İngiltere'de görev yapmakta olan Ticaret Müşavirlerimiz ile bu ülkede iş yapmakta olan iş insanlarımızın konuşmacı olarak katılarak Brexit sonrası dönemde İngiltere ile ticaret ve yatırım fırsatları ile tecrübelerini paylaşacağı bir e-sohbet toplantısı gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
ATA KARNELERİNİN ELEKTRONİK BAŞVURULARI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; ATA karnesi başvurularının elektronik ortama aktarılmasını teminen ATAK programı oluşturulduğu bildirilmiştir.

Devamını Oku
MOZAMBİK'TE PLANLANAN PROJEYE ORTAK ARAYIŞINA İLİŞKİN TALEP

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Mozambik'te domates yetiştiriciliği ve domatesin işlenerek püre ve domates suyu gibi işlenmiş hale getirilmesi alanında faaliyet göstermekte olan Pro Tomate adlı şirketin Genel Müdürü Gregorio Tiago Januario'nun, Maputo Ticaret Müşavirliği ile temasa geçerek Türkiye'deki potansiyel yatırımcılar ile paylaşılması talebi ile üretim kapasitelerinin artırılmasını teminen hazırlamış oldukları projeyi ilettiği ifade edilmiştir.

Devamını Oku
İSRAİL'DEN İŞBİRLİĞİ TEKLİFLERİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; İsrail'de sektörlerinin önde gelen dört İsrailli firmanın, Türk ortaklar aradığı bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE-ARNAVUTLUK TİCARET VE SANAYİ ODASI FORUMU 1. EKONOMİ KONFERANSI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 29 Ocak 2021 Cuma günü 12:00-14:00 saatleri arasında, "Türkiye Arnavutluk Ticaret ve Sanayi Odası Forumu 1. Ekonomi Konferansı" düzenleneceği bildirilmişti.

Devamını Oku
ULUSLARARASI KURŞUNUN VE ÇİNKO ÇALIŞMA GURUBU'NUN (UKÇÇG) 2021 NİSAN AYINDA GERÇEKLEŞTİRECEĞİ TOPLANTILAR

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; ülkemizin de üyesi olduğu, Lizbon’da yerleşik Uluslararası Kurşun ve Çinko Çalışma Grubu (UKÇÇG) Genel Sekreterliği tarafından 27-28 Nisan 2021 tarihleri arasında çevrimiçi toplantılar gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
BULGARİSTAN PAZARINA GİRİŞ TİCARET VE YATIRIM İMKANLARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 28 Ocak 2021 Perşembe günü saat 11:00'de Türkiye-Bulgaristan Ticaret ve Sanayi Odası Forumu ve TOBB işbirliğinde, T.C. Sofya Ticaret Müşavirleri Okan Pakbeşe ve Sinem Taştan'ın konuşmacı olarak katılacağı "Bulgaristan Pazarına Giriş: Ticaret ve Yatırım Fırsatları" konulu bir webinar gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
LETONYA KAYSERİ BULUŞMASI PROGRAMI

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) alınan yazıda, 27 Ocak 2021 Çarşamba günü 11.00 - 13.30 saatleri arasında Kayseri Sanayi Odası Başkanı Sn. Mehmet Büyüksimitçi’nin de konuşmacı olarak yer alacağı, “Letonya İş Konseyi BALTIK Ülkeleri İş Fırsatları Letonya – Kayseri İş Dünyası ile Buluşma” etkinliği düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TİCARET MÜŞAVİRLERİMİZLE ELEKTRONİK SOHBETLER AFGANİSTAN VE PAKİSTAN

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 26 Ocak 2021 Salı günü 14.00-15.30 saatleri arasında Afganistan'da ve 28 Ocak 2021 Perşembe günü 10.30-12.00 saatleri arasında Pakistan'da görev yapmakta olan Ticaret Müşavirlerimiz ve Ataşelerimiz ile bu ülkelerde iş yapmakta olan iş insanlarımızın konuşmacı olarak katılacağı e-sohbet toplantısı gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler