OTO PLAKALARI İHALESİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Slovakya içişleri Bakanlığı'nın tahmini değeri KDV hariç 27,7 milyon avro olmak üzere oto plakalarının üretimi ve teslimi için bir kamu ihalesi duyurduğu bildirilmiştir.

Devamını Oku
GÜNEY KORE SOHBET TOPLANTILARI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 8 Aralık 2020 Salı günü 10.00 - 11.30 saatleri arasında Güney Kore'de görev yapmakta olan Ticaret Müşavirimiz ile bu ülkede iş yapmakta olan iş insanlarımızın konuşmacı olarak katılacağı bir e-sohbet toplantısı gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
ONLINE EXPORT AKADEMİ PROGRAMI

Ticaret Bakanlığı’ndan Odamıza intikal eden yazıda; kadın ve genç girişimcilerimize ihracat desteklerini daha iyi anlatabilmek, onların bu desteklerimizden daha fazla yararlanmalarını sağlayabilmek, ihracat destekleri anlamında yeni ihtiyaçlar ile kadın ve genç girişimcilerimizin rekabet avantajı sağlayabilecekleri sektörleri tespit etmek misyonu ile "Kadın ve Genç Girişimciler İhracat Daire Başkanlığının" oluşturulduğu belirtilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE-ÇEKYA İŞ BİRLİĞİ FIRSATLARI

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) alınan yazıda; DEİK/Türkiye-Çekya İş Konseyi tarafından 8 Aralık 2020 Salı günü saat 11:00'de Zoom üzerinden “Türkiye-Çekya İş Birliği Fırsatları” konulu webinar gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
ARJANTİN SOHBET TOPLANTISI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 3 Aralık 2020 Perşembe günü 14.30-16.00 saatleri arasında Arjantin'de görev yapmakta olan Ticaret Müşavirimiz ile bu ülkede iş yapmakta olan iş insanlarımızın konuşmacı olarak katılacağı bir e-sohbet toplantısı gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
ST.PETERSBURG VALİLİĞİ-BÖLGESEL YATIRIM PROJESİ MEKANİZMASI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 24 Kasım 2020 tarihinde St. Petersburg Valiliği'ne ait resmi internet sitesinde (https://www.gov.spb.ru/) 'Bölgesel Yatırım Projesi Mekanizması' duyurulduğu bildirilmiştir.

Devamını Oku
FİLİSTİN FİRMA TALEBİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Filistin'de kurulu "Superpharma" firması yetkilisinin Kudüs Ticaret Ataşeliğimiz ile iletişime geçerek, Takviye besin, tıbbi malzemeler, kozmetik, stevya pudra şekeri, bebek maması, klima ve iklimlendirme cihazları sektörlerinde Türkiye'den ithalat yapmak istediği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TUNUS LOJİSTİK PLATFORMU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Tunus'un 2040 yılında Akdeniz'de lojistik platform olması çabaları kapsamında stratejik vizyonu belirlemek için Tunus Cumhuriyeti Ulaştırma ve Lojistik Bakanlığı Tunus Araştırma ve Danışmanlık Şirketi ACC ile ulaştırma, lojistik ve zemin hazırlığı uzmanı Fransız Araştırma Ofisi Samarcande'nin görevlendirildiği bildirilmiştir.

Devamını Oku
INCOTERMS 2020 TEMEL EĞİTİM PROGRAMI

Milletlerarası Ticaret Odası’ndan Odamıza intikal eden yazıda; 10 Aralık 2020 Perşembe günü 10.00 - 13.00 saatleri arasında ICC Türkiye Milli Komitesi tarafından “INCOTERMS® 2020 Temel Eğitim Programı” düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
COSME PROGRAMI KÜMELENME ÇAĞRISI EĞİTİMİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 3 – 4 Aralık 2020 tarihleri arasında Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı tarafından yürütülen, COSME Türkiye Teknik Destek Projesi çerçevesinde "COSME Cluster Excellence Çağrısı Hazırlık Eğitimi Programı" düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
DIŞ TİCARET BİLGİLENDİRME SEMİNER TALEPLERİ

Ticaret Bakanlığı ile TOBB koordinasyonunda ve Odamız ev sahipliğinde düzenlenmekte olan “Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri” programının 2021 yılında da gerçekleştirilmesi için gerekli ön çalışmalar başlatılmıştır.

Devamını Oku
TİCARET MÜŞAVİRLERİMİZLE ELEKTRONİK SOHBETLER-KOLOMBİYA

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 1 Aralık 2020 Salı günü 16.30-18.00 saatleri arasında Kolombiya Cumhuriyeti'nde görev yapmakta olan Ticaret Müşavirimiz ile bu ülkede iş yapmakta olan iş insanlarımızın konuşmacı olarak katılarak tecrübelerini paylaşacağı e-sohbet toplantısı gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
REINVEST 2020

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Hindistan Yenilenebilir Enerji Bakanlığı (MNRE) tarafından 26-28 Kasım 2020 tarihleri arasında 3. Global REInvest etkinliğinin düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
DUBAİ WEBINAR ETKİNLİĞİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Dubai'de yerleşik iş insanlarımızın üyesi oldukları ve ikili ticaretin artırılması amacıyla faaliyet gösteren Türk İş Konseyi tarafından 9 Aralık 2020 günü Türkiye saatiyle 10:00-11:00 saatleri arasında "Yurtdışı Alacakların Yerel Mahkemeler (BAE) Yoluyla Tahsili" konulu bir webinar düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
WESTPAC IMPORTS AND EXPORT

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; "Leura, New South Wales 2780 Australia" adresinde faaliyet gösterdiği iddiası ile "Westpac Imports and Export" firma ismi ve annamartine910@gmai1.com e-posta adresi kullanılarak Anna Martine adlı kişi tarafından bazı firmalarımıza e-posta gönderildiği bildirilmiştir.

Devamını Oku
Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler