KIRGIZİSTAN BÜYÜKELÇİLİK ZİYARETİ

Kırgızistan Türkiye Büyükelçisi sayın Kubanıçbek ÖMÜRALİYEV 04 Mart 2020 Çarşamba günü saat 10:00'da Odamıza bir ziyaret gerçekleştirecektir.

Devamını Oku
BÜYÜK GÖLLER YATIRIM VE TİCARET KONFERANSI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Büyük Göller Bölgesi Özel Temsilciliği Ofisi yetkilisinin 23 Ocak 2020 tarihinde Kigali Büyükelçiliğimize bir ziyaret gerçekleştirdiği ve 18-20 Mart 2020 tarihlerinde Kigali'de yapılacak olan Büyük Göller Yatırım ve Ticaret Konferansı (The Great Lakes Investment and Trade Conference - GLITC) hakkında bilgi verdiği bildirilmiştir.

Devamını Oku
KOBİ'LER İÇİN HİBE DESTEĞİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; Türkiye Koordinasyonu TÜBİTAK tarafından yapılan Ar-Ge ve inovasyon faaliyetlerine hibe desteği sağlayan Avrupa Birliği Ufuk 2020 projesi kapsamında KOBİ'lere özel olarak tasarlanan Hızlandırıcı (Accelerator) Programının başvurulara açıldığı belirtilmiştir.

Devamını Oku
IRAK'A YUMURTA İHRACATI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; Irak'a yumurta ihracatının, Irak Hükümetinin ithalat lisansı şartına bağlı olduğu vurgulanmıştır.

Devamını Oku
FAS İHRACATINDA UYGUNLUK KONTROLLERİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; Fas’a ithal edilen sanayi ürünlerinin yerel mevzuat çerçevesinde uygunluk kontrollerinin 01 Şubat 2020 tarihinden itibaren dış kaynak kullanılarak gerçekleştirilmeye başlanılacağı bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE - LİBYA BİRİNCİ FORUMU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; Türkiye-Libya Birinci Forumu’nun 16 - 17 Nisan 2020 tarihleri arasında İstanbul!da düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
CERN İHALE DUYURUSU

Avrupa Nükleer Araştırma Örgütü (CERN) Türkiye Sanayi İrtibat Ofisinden Odamıza intikal eden yazıda; devamda detayları verilen ihale bilgileri iletilmiştir.

Devamını Oku
START PROJE PAZARI

Abdullah Gül Üniversitesi Rektörlüğü’nden Odamıza intikal eden yazıda; İleri Malzemeler ana temalı AGU START Proje Pazarı yarışmasının başvuruya açıldığı bildirilmiştir.

Devamını Oku
CERN İHALE DUYURUSU

Avrupa Nükleer Araştırma Örgütü (CERN) Türkiye Sanayi İrtibat Ofisinden Odamıza intikal eden yazıda; devamda detayları verilen ihale bilgileri iletilmiştir.

Devamını Oku
İÇ ANADOLU E-İHRACAT KONFERANSI

Eskişehir Valiliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; 20 Şubat 2020 Perşembe günü 08:30- 17:00 saatleri arasında Anadolu Üniversitesi Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi'nde "İç Anadolu E-İhracat Konferansı"nın düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
2018-2 SAYILI TEBLİĞ GÜNCELLEME ÇALIŞMALARI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; 31 Aralık 2017 tarihinde yayımlanan 2017/11168 sayılı İthalat Rejimi Kararına Ek Karar ile kamu kurum ve kuruluşları tarafından yapılacak ithalatta Ticaret Bakanlığı'nın (İthalat Genel Müdürlüğü) izninin aranacağı belirtilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE - UKRAYNA STA MÜZAKERELERİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; ülkemiz ile Ukrayna arasında hizmet ticareti, yatırımların kolaylaştırılması ve elektronik ticareti de içeren kapsamlı bir Serbest Ticaret Anlaşması (STA) akdedilmesine yönelik müzakerelerin sürdürüldüğü belirtilmiştir.

Devamını Oku
BOSNA HERSEK TROLEYBÜS ALIMINA İLİŞKİN İHALE DUYURUSU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) tarafından, Saraybosna Kantonu Hükümeti ile Saraybosna Kantonu Ulaştırma Bakanlığı'nın ihtiyaçları için 25 adet yeni troleybüs alımına ilişkin ihale duyurusu yapıldığı belirtilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKMENKİMYA İHALESİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; Türkmen Kimya Devlet Kurumu tarafından Türkmenistan'ın Ahal vilayeti Tecen ilçesinde faaliyet gösteren Tejenkarbamid fabrikasının bakım ve onarım işlerinin yapılmasına ilişkin ihale açıldığı bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE - ÖZBEKİSTAN YÜKSEK DÜZEYLİ İŞBİRLİĞİ KONSEYİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; Sayın Cumhurbaşkanımız ile Özbekistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Şevket Mirziyoyev'in eşbaşkanlıklarında 19-20 Şubat 2020 tarihlerinde Ankara'da Türkiye - Özbekistan Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler