VENEZÜELA-TÜRKİYE İŞ FORUMU

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) Odamıza intikal eden yazıda; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, 03 Aralık 2018 tarihinde yapacağı Venezuela resmi ziyareti kapsamında Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro ve üst düzey devlet yetkililerinin katılımlarıyla onurlandıracağı Venezuela-Türkiye İş Forumu'nun düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
FCIC-DEİK ULUSLARARASI MÜHENDİSLİK FORUMU

Sayın Üyemiz, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) Odamıza intikal eden yazıda; T.C. Ticaret Bakanlığı koordinasyonunda, DEİK / Uluslararası Teknik Müşavirlik İş Konseyi ve FCIC (İslam Ülkeleri Müşavirler Federasyonu) işbirliğinde, 30 Kasım ve 01 Aralık 2018 tarihleri arasında, “FCIC-DEİK International Engineering Forum” toplantısının İstanbul Point Hotel Barbaros’ta gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE - GÜNEY KORE GÜMRÜK İDARESİ BAŞKANLARI 6. TOPLANTISI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; 27 Kasım 2018 tarihinde İstanbul’da Türkiye-Güney Kore Gümrük İdaresi Başkanları 6. Toplantısı’nın gerçekleştirileceği belirtilmiş ve toplantının hazırlık çalışmalarında yararlanılmak üzere Türkiye – Güney Kore ilişkileri hakkında ele alınmasında fayda görülen konulara ilişkin bilgi talep edilmiştir.

Devamını Oku
TÜRK PARASI KIYMETİNİ KORUMA HAKKINDA 32 SAYILI KARARA İLİŞKİN TEBLİĞ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; Türk Parası Kıymetini Koruma Hakkında 32 Sayılı Karara İlişkin Tebliğ (İhracat Bedelleri Hakkında) (Tebliğ No: 2018-32/48) 04 Eylül 2018 tarihli ve 30525 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdiği belirtilmiştir.

Devamını Oku
UYGULAMADA AKREDİTİFLER VE ÖZEL AKREDİTİF KULLANIM YÖNTEMLERİ SEMİNERİ

Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) Türkiye Milli Komitesinden Odamıza intikal eden yazıda; 22-23 Aralık 2018 tarihleri arasında TOBB İstanbul Hizmet Binası'nda Uygulamada Akreditifler ve Özel Akreditif Kullanım Yöntemleri Semineri'nin düzenleneceği belirtilmiştir.

Devamını Oku
MÜSİAD EXPO KAYSERİ

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği Kayseri Şubesi'nden Odamıza intikal eden yazıda; 23 Kasım 2018 Cuma günü Holiday Inn'de Müsiad Expo Yabancı Heyet Organizasyonu düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
CERN İHALE DUYURUSU

Avrupa Nükleer Araştırma Örgütü (CERN) Türkiye Sanayi İrtibat Ofisinden Odamıza intikal eden yazıda; ekte detayları verilen ihale bilgileri iletilmiştir.

Devamını Oku
ASKIYA ALMA REJİMİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; sanayicilerimizin ihtiyaç duyduğu hammadde ve yarı mamul niteliğindeki sanayi ürünlerine ilişkin olarak her yıl 01 Ocak ve 01 Temmuz tarihlerinde yürürlüğe girecek şekilde yapılan askıya alma ve üretimin tüketimi karşılamadığı ürünlerde ise kota başvuruları, ülkemiz temsilcilerinin de yer aldığı bir toplantıda Avrupa Komisyonu tarafından müzakere edilerek karara bağlandığı belirtilmiştir.

Devamını Oku
1. İŞ DÜNYASI VE YATIRIM FIRSATLARI ZİRVESİ

Badeer Yatırım Platformu’ndan Odamıza intikal eden yazıda; 05-06 Aralık 2018 tarihinde Hilton İstanbul Bomonti Hotel'de "BADEER 1. İş Dünyası ve Yatırım Fırsatları Zirvesi" düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
YENİ NESİL ELEKTRONİK TASARIM SİSTEMİ ALTIUM DESIGNER

INFOMA Teknoloji A.Ş'den Odamıza intikal eden yazıda; 28 Kasım 2018 Çarşamba günü Teknopark'ta “Yeni Nesil Elektronik Tasarım Sistemi Altium Designer” konulu bir seminer düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TİCARİ İŞBİRLİĞİ VE TEKNOLOJİ TRANSFER DUYURULARI

Erciyes Teknopark Teknoloji Transfer Ofisi’nden Odamıza intikal eden yazıda, Avrupa İşletmeler Ağı (EEN) tarafından dünyanın 54 ülkesinde yayınlanan haftanın güncel ticari işbirliği ve teknoloji transferi duyuruları bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE - ÜRDÜN YATIRIM FORUMU ERTELEME

İlgide kayıtlı yazımızda 27 Aralık 2018 tarihinde İstanbul Wyndham Grand Otel’de “Türkiye-Ürdün Yatırım Forumu” düzenleneceği bildirilmişti.

Devamını Oku
TIR SİSTEMİNE BAŞVURU İŞLEMLERİNİN ELEKTRONİK ORTAMDA GERÇEKLEŞTİRİLMESİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; TIR Sisteminin bilgisayarlaştırılması konusunda Birleşmiş Milletler Avrupa Ekonomik Komisyonu (BMAEK) TIR Sekreteryası ve Uluslararası Karayolu Taşımacılığı Birliği (IRU) işbirliğiyle başlatılan eTIR Pilot Projesi çerçevesinde elektronik teminat kullanılarak yapılan taşımaların başarı ile devam ettiği bildirilmiştir.

Devamını Oku
ABD'NİN İRAN'A YÖNELİK TEK TARAFLI YAPTIRIMLARI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; ABD tarafından İran'a uygulanan tek taraflı yaptırımlar hakkında detaylar bulunmaktadır.

Devamını Oku
TİCARİ İŞBİRLİĞİ VE TEKNOLOJİ TRANSFER DUYURULARI

Erciyes Teknopark Teknoloji Transfer Ofisi’nden Odamıza intikal eden yazıda, Avrupa İşletmeler Ağı (EEN) tarafından dünyanın 54 ülkesinde yayınlanan haftanın güncel ticari işbirliği ve teknoloji transferi duyuruları bildirilmiştir.

Devamını Oku
Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler