E-İHRACAT KONFERANSI

Sayın Üyemiz, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN)’ndan Odamıza intikal eden yazıda; 08 Şubat 2020 tarihinde saat 09:30'da Kayseri Ticaret Odası Konferans salonunda E-İhracat Konferansı düzenleneceği bildirilmiştir. Bahse konu etkinliğe ilişkin detaylı bilgi https://www.kayserito.org.tr/etkinlik/2020-2-8/kayseri-ticaret-odasi-ve-oran-kalkinma-ajansi-e-ihracat-egitimi link adresinde yer almaktadır. Bilgilerinize sunarız, Saygılarımızla,

Devamını Oku
GÜRCİSTAN PETROL VE GAZ KAYNAKLARI KULLANIM İHALESİ

Sayın Üyemiz, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; Gürcistan Ekonomi ve Sürdürülebilir Kalkınma Bakanlığı tarafından, Gürcistan petrol ve doğalgaz kaynakları kullanımı lisansı için uluslar arası bir ihale açılacağı bildirilmiştir. 20 Nisan 2020 tarihinde başlayacak söz konusu ihaleye ilişkin detayların yer aldığı not yazımız ekinde yer almaktadır. Bilgilerinize sunarız, Saygılarımızla, Ek: İhale Notu için lütfen tıklayınız...

Devamını Oku
LAOS'TAKİ ÖZEL EKONOMİK BÖLGELER

Sayın Üyemiz, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; Laos'taki Özel Ekonomik Bölgeler (ÖEB) hakkında çıkan bir habere göre, ASEAN ve Güneydoğu Asya ülkeleri ile ticari ve ekonomik ilişkilerimizin geliştirilmesi bakımından, firmalarımızın Laos’taki ÖEB yatırımda bulunmalarının yararlı olacağı belirtilmiştir. Laos’takİ ÖEB’den 2019 yılında toplam 394,4 milyon Dolar tutarında ihracat ve 1,1 milyar Dolar civarında ithalat gerçekleştirildiği, ihraç edilen mallar

Devamını Oku
ÖZBEKİSTAN YATIRIM FORMU

Sayın Üyemiz, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te 5-6 Mart 2020 tarihlerinde Özbekistan Yatırım Formu’nun düzenleneceği bildirilmiştir. Yazıda devamla, etkinliğin Özbekistan Devlet Başkanı Sn. Shavkat Mirziyoyev’in himayelerinde gerçekleşeceği ve 1500’den fazla katılımcının iştirak edeceği ifade edilmiş olup, bahse konusu Forum’un içeriğine dair bilgiler http://www.tiif.uz/en/ link adresinde yer almaktadır. Etkinliğe katıl

Devamını Oku
BMGK IRAK YAPTIRIMLAR LİSTESİNİN GÜNCELLENMESİ

Sayın Üyemiz, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin (BMGK) 1518 (2003) sayılı kararı uyarınca faaliyet gösteren Irak Yaptırımlar Komitesi'nin 02 Ocak 2020 tarihli bildiriminde özetle, 1483 (2003) sayılı BMGK kararının 19. ve 23. paragrafları uyarınca, ekte yer alan kuruluşların 02 Ocak 2020 tarihi itibarıyla yaptırım listesinden çıkarıldığı belirtilmiştir; Bilgilerinize sunarız, Saygılarımızla.

Devamını Oku
ENDONEZYA 2020 HELAL ENDÜSTRİ ZİRVESİ

Sayın Üyemiz, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 28 Ekim - 2 Kasım 2020 tarihlerinde Cakarta Kongre Merkezi (JCC) Cakarta’da “2020 Helal Endüstri Zirvesi”nin düzenleneceği belirtilmiştir. Bahse konu zirve öncesi 28 - 31 Ekim 2020 tarihleri arasında fuar, iş forumu, seminer ve ikili görüşmeler düzenleneceği ifade edilmiştir. Söz konusu etkinlikler hakkında detaylı bilgi https://tobb.org.tr/Sayfalar/Detay.php?rid=2804&lst=DuyurularListesi link adresinde yer alma

Devamını Oku
CİBUTİ TİCARİ HEYETİ

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) Odamıza intikal eden yazıda; 05 - 07 Aralık 2018 tarihleri arasında Cibuti'ye ticari heyet programı düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
VENEZUELA GÖRÜŞ TALEBİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Aralık ayı başında Venezuela'ya bir ziyaret gerçekleştireceği belirtilmiştir.

Devamını Oku
İTHALAT TEBLİĞİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; 2019 Yılına İlişkin İthalat Rejimi Kararına Ek Karar Çalışmalarına Yönelik Tebliğ'in (İthalat 2018/3) 16.10.2018 tarihli ve 30567 sayılı Resmi Gazete'de yayımlandığı belirtilmiştir.

Devamını Oku
TİCARİ İŞBİRLİĞİ VE TEKNOLOJİ TRANSFER DUYURULARI

Erciyes Teknopark Teknoloji Transfer Ofisi’nden Odamıza intikal eden yazıda, Avrupa İşletmeler Ağı (EEN) tarafından dünyanın 54 ülkesinde yayınlanan haftanın güncel ticari işbirliği ve teknoloji transferi duyuruları bildirilmiştir.

Devamını Oku
ASYA KALKINMA BANKASI İŞ FIRSATLARI SEMİNERİ

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) Odamıza intikal eden yazıda; 23 Kasım 2018 tarihinde saat 09:00'da İstanbul Levent River Plaza Otel’de “Asya Kalkınma Bankası İş Fırsatları Semineri” düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
17. MÜSİAD ULUSLARARASI FUARI

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği'nden (MÜSİAD) Odamıza intikal eden yazıda; 21-24 Kasım 2018 tarihleri arasında 17.MÜSİAD Uluslararası Fuarı'nın (MÜSİAD EXPO) İstanbul’da, CNR Expo Fuar Merkezi’nde düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
KARADAĞ KERMESİ

T.C. Podgoritsa Büyükelçiliği 'nden Odamıza intikal eden yazıda; 01 Aralık 2018 tarihinde Karadağ'ın başkenti Podgoritsa'da Kermes Organizasyonu düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
MADAD PROJESİ

T.C. Sanayi Bakanlığı’ndan Odamıza intikal eden yazıda; Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ortaklığı ve Avrupa Birliği’nin finansal desteği ile Türkiye’de yerel kalkınmanın desteklenmesi ve istihdam olanaklarının artırılması amacıyla "Türkiye’de Dayanıklılık Projesi"nin başlatıldığı belirtilmiştir.

Devamını Oku
ABD ADALET BAKANI VE İÇ GÜVENLİK BAKANINA YAPTIRIM UYGULAMALARI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; ABD Hazine Bakanlığı'nın 01 Ağustos 2018 tarihinde, İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu ve Adalet Bakanı Sayın Abdülhamit Gül hakkında aldığı yaptırım kararına, diplomatik teamüllerin esasını oluşturan mütekabiliyet ilkesinin gereği olarak,

Devamını Oku
Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler