DENİZ LİMANLARINDA GÜMRÜK İŞ VE İŞLEMLERİYLE İLGİLİ HİZMETLERDEN ALINACAK AZAMİ ÜCRET TARİFESİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Ticaret Bakanlığı tarafından düzenlenen "Deniz Limanlarında Gümrük İş ve İşlemleriyle İlgili Hizmetlerden Alınacak Azami Ücret Tarifesi" konulu 2019/8 sayılı Genelgenin (Ek-1) 8 Nisan 2019 tarihinde yürürlüğe gireceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
IRAK BAŞBAKANI'NIN BASIN AÇIKLAMASI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Irak Başbakanı Adil Abdülmehdi'nin 12 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirdiği basın açıklamasında aşağıda yer alan hususların gündeme geldiği belirtilmiştir.

Devamını Oku
DENİZYOLUYLA TAŞINACAK DOLU KONTEYNERLERİN BRÜT AĞIRLIKLARININ TESPİTİ VE BİLDİRİMİ HAKKINDA YÖNERGE

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Genel Müdürlüğünden alınan 27.032019 tarih ve 24215 sayılı yazı ile ülkemizin taraf olduğu Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO);

Devamını Oku
İTALYA BÜYÜKELÇİLİĞİ İNOVASYON KONFERANSI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 16 Nisan 2019 tarihinde saat 09:00'da Ankara'da Türkiye - İtalya İnovasyon Konferansı düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
CERN İHALE DUYURUSU

Avrupa Nükleer Araştırma Örgütü (CERN) Türkiye Sanayi İrtibat Ofisinden Odamıza intikal eden yazıda; devamda detayları verilen ihale bilgileri iletilmiştir.

Devamını Oku
SUUDİ ARABİSTAN BÜYÜKELÇİLİĞİ DUYURUSU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Suudi Arabistan Büyükelçiliğin Ticaret Ataşeliğine bazı Türk şirketleri tarafından Suudi Arabistan Krallığı İçişleri Bakanlığınca açıldığı ileri sürülen bazı ihalelerle ilgili bilgi edinme taleplerinin iletildiği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE İÇİN İCAT ÇIKARTALIM

Erciyes Teknopark A.Ş.’den Odamıza intikal eden yazıda; 30 Nisan 2019 Salı günü 14:00-17:00 saatleri arasında "Türkiye için İcat Çıkaralım" başlıklı bir panel düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
CERN İHALE DUYURUSU

Avrupa Nükleer Araştırma Örgütü (CERN) Türkiye Sanayi İrtibat Ofisinden Odamıza intikal eden yazıda; ekte detayları verilen ihale bilgileri iletilmiştir.

Devamını Oku
ADR ÇALIŞMA GRUBU GÖRÜŞ TALEBİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; Ülkemizin Tehlikeli Malların Karayolu ile Uluslararası taşımacılığına ilişkin Avrupa Anlaşması’na (ADR) 22 Mart 2010 itibariyle taraf olduğu ve söz konusu anlaşmalara ilişkin mevzuat çalışmalarının tamamlandığı bildirilmiştir.

Devamını Oku
İSLAM YATIRIM SİGORTASI VE İHRACAT KREDİSİ ŞİRKETİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; İslam Kalkınma Grubu'na bağlı İslam Yatırım Sigortası ve İhracat Kredisi Şirketi (ICIEC) Ve Şirketin Sağladığı Yabancı Yatırım (Politik Risk) Sigortası hakkında sunum ve bilgi notları http://www4.tobb.org.tr/Sayfalar/Detay.php?rid=2746&lst=DuyurularListesi link adresinde yer almaktadır.

Devamını Oku
SFDA 3. YILLIK SERGİSİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Suudi Gıda ve İlaç Otoritesi (SFDA) tarafından, 3. SFDA Yıllık Sergisinin 30 Eylül - 02 Ekim 2019 tarihleri arasında Suudi Arabistan'ın Riyad kentinde düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
ASYA İŞBİRLİĞİ DİYALOĞU İŞ FORUMU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; ülkemizin üyesi olduğu Asya İşbirliği Diyaloğu (AİD) Dışişleri Bakanlar Toplantısı'nın 30 Nisan - 2 Mayıs 2019 tarihlerinde Doha'da düzenleneceği belirtilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE - ALMANYA TİCARET ÇALIŞMA GRUBU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Türkiye - Almanya Ortak Ekonomik ve Ticaret Komitesi (JETCO) 1. Dönem Toplantısının 25 Ekim 2018 tarihinde Ticaret Bakanımız Sn. Ruhsar Pekcan ve Almanya Ekonomik İşler ve Enerji Bakanı Sn. Peter Altmaier'in eşbaşkanlıklarında Ankara'da gerçekleştirildiği bildirilmiştir.

Devamını Oku
IRAK'TAKİ GÜNCEL EKONOMİK GELİŞMELERE İLİŞKİN DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) Odamıza intikal eden yazıda; 19 Nisan 2019 saat 10.30'da İstanbul Wyndham Grand Hotel'de Bağdat Ticaret Müşaviri Sayın Ferdi Yayla ve T.C. Ticaret Bakanlığı yetkililerinin katılımı ile ‘Irak'taki Güncel Ekonomik Gelişmeler ve İşbirliği İmkanlarına İlişkin Değerlendirme Toplantısı' düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
UKRAYNA SEMPOZYOMU

İktisadi Araştırmalar Vakfı’ndan Odamıza intikal eden yazıda; 19 Haziran 2019 tarihinde Kiev/Ukrayna’da Türkiye-Ukrayna Ekonomik İşbirliğinin Geliştirmesinde Yeni Ufuklar konulu bir sempozyumun düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler
Üye Firmalarımız