KANADA MUTFAK VE BANYO ÜRÜNLERİ FUARI (KBC EXPO)

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Kanada'nın tek ikili görüşme fuarı olan Mutfak ve Banyo Ürünleri Fuarı (KBC Expo)'nın 27-28 Ekim 2021 tarihleri arasında Toronto Kongre Merkezi'nde gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
ALMANYA'DA YATIRIM FIRSATLARI VE İHRACAT OLANAKLARI WEBINARI

Kayseri Ticaret Borsası’ndan Odamıza intikal eden yazıda; Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası ve Kayseri Ticaret Borsası iş birliğinde 24 Kasım 2020 tarihinde saat 12.00’de Almanya'da yatırım fırsatları ve ihracat olanakları konulu bir webinar gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
SLOVAKYA OTOBÜS ALIM İHALESİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Slovakya'nın Nitra Bölgesi'nde yolcu taşımacılığı alanında faaliyet gösteren Arriva Nove Zamky firmasının 3,4 milyon Avro değerinde halk otobüsü alımı yapacağı bildirilmiştir.

Devamını Oku
CERN İHALELERİ WEBINARI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi (CERN) ihaleleri hakkında KOBİ'lere yönelik olarak 13 Kasım 2020 Cuma günü saat 14:30'da internet üzerinden bir seminer gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TİCARET MÜŞAVİRLERİMİZLE ELEKTRONİK SOHBETLER- ÜRDÜN

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 12 Kasım 2020 Perşembe günü 14.30-16.00 saatleri arasında Ürdün'de görev yapmakta olan Ticaret Başmüşavirimiz ve bu ülkelerde iş yapmakta olan iş insanlarımızın konuşmacı olarak katılacağı e-sohbet toplantıları gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE-CEZAYİR KEK 2. DÖNEM TOPLANTISI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Türkiye-Cezayir Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) 11. Dönem Toplantısının, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Fatih DÖNMEZ ve Cezayir Enerji Bakanı Sayın Abdelmadjid ATTAR'ın eş başkanlıklarında, Aralık ayının üçüncü haftasında çevrimiçi olarak gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE - İTALYA 2. DÖNEM JETCO TOPLANTISI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; 10 Aralık 2020 tarihinde Türkiye-İtalya 2. Dönem JETCO Toplantısı gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
KATAR SOHBET TOPLANTISI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Ticaret Müşaviri ve Ataşelerimizle Türk iş dünyasını bir araya getirmek üzere "Ticaret Müşavirlerimizle Elektronik Sohbetler" adıyla online toplantılar düzenlendiği bildirilmiştir.

Devamını Oku
ONLINE EXPORT AKADEMİ PROGRAMI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Ticaret Bakanlığı ve UPS Hızlı Kargo Taşımacılığı A.Ş. işbirliğinde kadın ve genç girişimcilerin ihracata yönlendirilmesi amacıyla oluşturulan "Export Akademi-Kadın ve Genç Girişimci İhracatçı Yetiştirme Programı" kapsamında 5 Kasım 2020 tarihinde saat 09.30'da tüm KOBİ'lere yönelik Online Export Akademi Programı gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
35. ENDONEZYA SANAL TİCARET FUARI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 10- 16 Kasım 2020 tarihleri arasında 35. Endonezya Sanal Ticaret Fuarı'nın (Trade Expo Indonesia Virtual Exhibition - TEl-VE) düzenleneceği belirtilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE - BELÇİKA JETCO 2. DÖNEM TOPLANTISI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; 27 Kasım 2020 tarihinde Ticaret Bakanımız Ruhsar Pekcan ile Belçika Dışişleri, Avrupa İşleri, Dış Ticaret ve Federal Kültürel Kurumlar Bakanı Sophie Wilmes eşbaşkanlıklarında video konferans yöntemiyle Türkiye-Belçika 2. Dönem JETCO Toplantısı gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE - MEXICO İŞ TOPLANTISI

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) alınan yazıda; 03 Kasım 2020 Salı günü 18.00 -19.30 saatleri arasında Interconnected Business Series: Türkiye – Mexico etkinliği gerçekleştirileceği iletilmiştir.

Devamını Oku
FORM-A BELGELERİNİN MEDOS ÜZERİNDEN DÜZENLENMESİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Avrasya Ekonomik Birliği'ne (AEB) üye ülkelere yönelik düzenlenen Özel Menşe Şahadetnamesi (FORM-A) Belgesi'nin, 1 Kasım 2020 tarihinden itibaren sadece Menşe ve Dolaşım Belgeleri Otomasyon Sistemi (MEDOS) üzerinden elektronik olarak düzenlenmesi ve onaylanması uygulamasına geçilmesine karar verildiği belirtilmiştir.

Devamını Oku
LİBYA MUTABAKAT ZAPTI BAŞKANLIK KONSEYİ ÜYESİ AÇIKLAMASI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Libya Başkanlık Konseyi üyesi Kıdemli Bakan Ammari tarafından, Libya Mutabakat Zaptı'nın (MoU) uygulanmasının kolaylaştırılması amacıyla Libyalı kurumların bilgilendirildiği ifade edilmiştir.

Devamını Oku
BANGLADEŞ ULUSLARARASI SOĞAN İTHALATI İHALESİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Bangladeş Ticaret Kurumu'nun (Trading Corporation of Bangladesh - TBC), 5000 ton (± 10%) paketlenmiş soğan ithalatı ile ilgili bir Uluslararası İhale açılacağı bildirilmiştir.

Devamını Oku
Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler