GÜNEY SUDAN'DAKİ PROJELER

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Juba Büyükelçimiz ile Güney Sudan Ticaret ve Sanayi Bakanı arasında gerçekleşen görüşmede gündeme gelen ticari ve ekonomik projelerin hayata geçirilmesine Güney Sudan'ın önem atfettiği belirtilerek, Türk şirketlerinin anılan projelere destek vermelerinden ve Güney Sudan'a yatırım yapmalarından memnuniyet duyacaklarının ifade edildiği bildirilmiştir.

Devamını Oku
FRANSA'DA YATIRIM OLANAKLARI

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) alınan yazıda, DEİK/Türkiye- Fransa birliğinde 25 Şubat Perşembe günü saat 11.00’de "Fransa'da Yatırım Olanakları” konulu çevrimiçi seminer gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE - PORTEKİZ İŞ BİRLİĞİ FIRSATLARI WEBINARI

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) alınan yazıda, DEİK/Türkiye-Portekiz İş Konseyi ve AICEP Global iş birliğinde 17 Şubat 2021 Çarşamba günü saat 14.00'te Zoom üzerinden Türkiye-Portekiz İşbirliği Fırsatları konulu webinar gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
ÇEK - TÜRK ONLINE İŞ FORUMU

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) alınan yazıda, DEİK/Türkiye-Çekya İş Konseyi ve Çek Ticaret Odası iş birliğinde 22-23 Şubat 2021 tarihleri arasında online ikili görüşmelerinin yapılacağı Çek - Türk Online İş Forumu gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
KATILIM ÖNCESİ MALİ İZLEME SÜRECİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Avrupa Birliği ile ülkemiz arasındaki işbirliği sürecinin önemli bileşenlerinden birisini de "Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı" (Instrument for Pre-accession Assistance - IPA) olarak bilinen ve 2007 yılından beri uygulanan mali destek sisteminin oluşturduğu belirtilmiştir.

Devamını Oku
SELECT USA YATIRIM ZİRVESİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Amerikan Ticaret Bakanlığı'nın, yabancı firmaların Amerika pazarına açılmalarına ya da büyümelerine destek olmak için oluşturduğu Select USA programının en büyük etkinliği olan Select USA Yatırım Zirvesi'nin 7- 11 Haziran 2021 tarihleri arasında sanal ortamda gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
MOSKOVA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ PROJELERİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; önümüzdeki dönemde Moskova Büyükşehir Belediyesi'nin akıllı ulaşım sistemleri alanındaki projelerine ilişkin bilgiler iletilmiştir.

Devamını Oku
AVRUPA BİRLİĞİ İŞLETMELERİN VE KOBİ'LERİN REKABET EDEBİLİRLİĞİ (COSME) PROGRAMI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Avrupa Birliği İşletmelerin ve KOBİ'lerin Rekabet Edebilirliği Programı (COSME) kapsamında, "ELIIT Projesi (European Light Industries Innovation and Technology Project)" konulu proje teklif çağrısı yayınlanmış olduğu bildirilmiştir.

Devamını Oku
TİCARET MÜŞAVİRLERİMİZLE ELEKTRONİK SOHBETLER PERU VE EKVATOR

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 09 Şubat 2021 Salı günü 16.30-18.00 saatleri arasında Peru'da ve 11 Şubat 2021 Perşembe günü 16.30-18.00 saatleri arasında Ekvator'da görev yapmakta olan Ticaret Müşavirlerimiz ve Ataşelerimiz ile bu ülkelerde iş yapmakta olan iş insanlarımızın konuşmacı olarak katılacağı e-sohbet toplantısı gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
KAĞITSIZ İHRACAT UYGULAMASI BİLGİSAYARLI GÜMRÜK ETKİNLİKLERİ SİSTEMİ (BİLGE)

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; kağıtsız ihracat uygulaması kapsamında mavi ve yeşil hatta işlem gören beyannameler ile ilgili BiLGE Sisteminde düzenleme yapıldığı bildirilmiştir.

Devamını Oku
FAS İÇİN RAY ALIM VE TERMAL KAMERA İHALELERİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Fas Demiryolları Ofisi tarafından (Office National Des Chemins de Fer -ONCF-), 60 El 36 ML Ray ve Uluslararası ve İbero-Amerikalı Yönetim ve Kamu Politikası Vakfı "FIIAPP" tarafından "Fas'ta Sınır ve Göç Entegre Yönetimi Destekleme" projesi kapsamında Fas içişleri Bakanlığına destek amaçlı 98 adet ikiz termal kamera (iki gözlü) alımı için ihaleler açıldığı bildirilmiştir.

Devamını Oku
İŞBİRLİĞİ TALEBİ -BANGLADEŞ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Bangladeş'te boya, mürekkep ve toz boya sanayiinde faaliyet gösteren Noorjahan International Indentor and Machinary&Chemicals firmasının bu alanlarda ve farmasötik sektöründeki çeşitli makine ve aletler ile sıvı dolum makineleri veya Bangladeş'te satılabilecek diğer makineler için (tarım ve tekstil makineleri gibi) Türk firmalarının yerel acentesi olarak işbirliği yapma talebi bildirilmiştir.

Devamını Oku
TİCARET MÜŞAVİRLERİMİZLE ELEKTRONİK SOHBETLER- HİNDİSTAN

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 4 Şubat 2021 Perşembe günü 14:00-15:30 saatleri arasında Hindistan'da görev yapmakta olan Ticaret Müşavirlerimiz ile bu ülkede iş yapmakta olan iş insanlarımızın konuşmacı olarak katılacağı bir e-sohbet toplantısı gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TİCARET MÜŞAVİRLERİMİZLE ELEKTRONİK SOHBETLER- İNGİLTERE

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 2 Şubat 2021 Salı günü 14:00 - 15:30 saatleri arasında İngiltere'de görev yapmakta olan Ticaret Müşavirlerimiz ile bu ülkede iş yapmakta olan iş insanlarımızın konuşmacı olarak katılarak Brexit sonrası dönemde İngiltere ile ticaret ve yatırım fırsatları ile tecrübelerini paylaşacağı bir e-sohbet toplantısı gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
ATA KARNELERİNİN ELEKTRONİK BAŞVURULARI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; ATA karnesi başvurularının elektronik ortama aktarılmasını teminen ATAK programı oluşturulduğu bildirilmiştir.

Devamını Oku
Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler