CONNECTING EURASIA: SMART PORTS AND RAIL FORUM

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; A.B.D. Büyükelçiliği Ticaret Müsteşarlığı tarafından 27-28-29 Nisan 2021 tarihlerinde Azerbaycan, Gürcistan ve Türkiye'deki demiryolu ve liman altyapıları için A.B.D'li firmaların teknolojilerini, A.B.D ve uluslararası finansman kurumlarının ise finans araçlarını sunacağı "Connecting Eurasia: Smart Ports and Rail Forum" isimli sanal etkinliğin gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
AVRUPA PARLAMENTOSUNUN DTÖ İLE UYUMLU SINIRDA KARBON DÜZENLEMESİNE YÖNELİK PARLAMENTO KARARI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Avrupa Komisyonu’nun Sınırda Karbon Düzenleme Mekanizması (SKDM)’nin tasarlanması ve uygulanması sırasında dikkate alınması gereken hususlara ilişkin olarak Avrupa Parlamentosu (AP)’nun görüşlerini içeren tavsiye niteliğindeki "DTÖ ile Uyumlu Sınırda Karbon Düzenlemesine Yönelik Parlamento Kararı"nın kabul edilmiş olduğu belirtilmiştir.

Devamını Oku
TİCARET MÜŞAVİRLERİ İLE ELEKTRONİK SOHBETLER - KAMERUN

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 15 Nisan 2021 Perşembe günü 14.00-15.30 saatleri arasında Kamerun'da görev yapmakta olan Ticaret Müşavirimiz ile bu ülkede iş yapmakta olan iş insanlarımızın konuşmacı olarak katılarak tecrübelerini paylaşacağı bir e-sohbet toplantısı gerçekleştirileceği bildirilmiş olup, toplantı detayları ve katılım linkini içeren program ekte yer almaktadır.

Devamını Oku
TİCARET MÜŞAVİRLERİ İLE ELEKTRONİK SOHBETLER - HİNDİSTAN

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 12 Nisan 2021 Pazartesi günü 13:45-15:00 saatleri arasında Hindistan'da görev yapmakta olan Ticaret Bakanlığı temsilcileri moderatörlüğünde, Amazon Hindistan yetkililerinin konuşmacı olarak katılarak iş insanlarımızı bilgilendireceği "Amazon Hindistan ile Hindistan Pazarında E-Ticaret Fırsatları" isimli e-sohbet toplantısının gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
KOLAY İHRACAT PLATFORMU BİLGİLENDİRME SEMİNERİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; KOBİ’leri ilgilendiren yeni uygulamalar ve gelişmeler hakkında farkındalık oluşturmak ve ihtiyaç duyulan alanlarda bilgilendirmek amacıyla TOBB tarafından ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği içerisinde internet üzerinden zaman zaman bilgilendirme seminerleri gerçekleştirildiği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE -AB İŞ DÜNYASI DİYALOĞU (TEBD) PROJESİ - TARIMSAL GIDA FORUMU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Avrupa Birliği'nin sağladığı mali destekle TOBB ve "Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği" (EUROCHAMBRES) işbirliğinde yürütülmekte olan "Türkiye-AB İş Dünyası Diyaloğu (TEBD)" projesi kapsamında, 21-22 Nisan 2021 tarihleri arasında çevrimiçi olarak "Tarımsal Gıda Forumu" etkinliği gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
MOLDOVA TİCARET FORUMU DAVETİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 28-30 Nisan 2021 tarihleri arasında online olarak "Moldova Ticaret Forumu 2021" gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
GENÇ GİRİŞİMCİ ONLINE NETWORK TOPLANTISI

Kayseri Valiliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; ülkemiz ihracatının arttırılması vizyonuna ve genç girişimcilerin ihracata yönelmelerine katkı sağlayacak şekilde, genç girişimcilerimize yönelik bir network ağı oluşturmak amacıyla "Genç Girişimci Online Network’ü Projesi"nin hayata geçirildiği ve proje kapsamında 21 Nisan 2021 Çarşamba günü saat 10:30'da online toplantı gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
SUUDİ ARABİSTAN'A İHRACATTA YAŞANAN SORUNLAR

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Suudi Arabistan'a ihracatta gümrüklerde bekletilen konteynerler hakkında sorun yaşayan firmaların, sorunlarını Riyad Ticaret Müşavirliği'ne iletmesi gerektiği bildirilmişti.

Devamını Oku
ALMANYA'DA YATIRIM OLANAKLARI VE YATIRIM SÜREÇLERİ

Türk – Alman Ticaret ve Sanayi Odası’ndan Odamıza intikal eden yazıda; 15 Nisan 2021 Perşembe günü saat 11:00’de "Almanya'da Yatırım Olanakları ve Yatırım Süreçleri" konulu online seminer düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKMENİSTAN PETROL YATIRIM FORUMU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Türkmenistan'ın bağımsızlığının 30. yıldönümü vesilesiyle "Türkmengaz" ve "Türkmennebit" (Türkmen Petrol) Devlet Şirketleri tarafından, 12-13 Mayıs 2021 tarihleri arasında Aşkabat'ta "Türkmenistan'ın Petrol ve Gazı-2021" başlıklı uluslararası yatırım forumunun hem fiziksel hem sanal ortamda düzenleneceği belirtilmiştir.

Devamını Oku
TİCARET MÜŞAVİRLERİ İLE ELEKTRONİK SOHBETLER -UMMAN VE DANİMARKA

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 6 Nisan 2021 Salı günü 14:00-15:30 saatleri arasında Umman'da görev yapmakta olan Ticaret Müşavirlerimiz, 8 Nisan 2021 Perşembe günü 14:00-15:30 saatlerinde ise Danimarka' da görev yapmakta olan Ticaret müşavirlerimiz ve bu ülkelerde iş yapmakta olan iş insanlarımızın konuşmacı olarak katılarak tecrübelerini paylaşılacağı e-sohbet toplantılarının gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
BREZİLYA SAĞLIK BAKANLIĞININ TIBBİ MALZEME İHTİYACI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Brezilya Sağlık Bakanlığı'nın yazımız ekinde sunulan tıbbi malzemeleri satın almak istediği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE GÜRCİSTAN YÜKSEK DÜZEYLİ STRATEJİK İŞBİRLİĞİ KONSEYİ 3. TOPLANTISI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Türkiye-Gürcistan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi (YDSK) Üçüncü Toplantısı'nın önümüzdeki dönemde gerçekleştirileceği bildirilmiş olup, TOBB tarafından Gürcistan ile işbirliğine dair güncel görüşler talep edildiği iletilmiştir.

Devamını Oku
UBAK ÇALIŞTAYI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; UBAK izin belgesi dağıtım kriterlerinin yeniden değerlendirilmesi amacıyla, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı yetkililerinin katılımıyla video konferans yöntemiyle TOBB koordinasyonunda UBAK Çalıştayı düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler