TİCARET MÜŞAVİRLERİ İLE ELEKTRONİK SOHBETLER FİLİPİNLER VE VİETNAM

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 23 Mart 2021 Salı günü 10:30-12:00 saatleri arasında Filipinler'de görev yapmakta olan Ticaret Müşavirlerimiz, 25 Mart 2021 Perşembe günü 10:30-12:00 saatlerinde ise Vietnam'da görev yapmakta olan Ticaret müşavirlerimiz ve bu ülkelerde iş yapmakta olan iş insanlarımızın konuşmacı olarak katılarak tecrübelerini paylaşılacağı e-sohbet toplantılarının gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
4. ULUSLARARASI LİBYA YAPI VE İNŞAAT FUARI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Libya Yapı ve İskan Bakanlığı ile Libya Sanayi ve Ticaret Odası Genel Birliği'nin (GUCC) destekleriyle, 28 Haziran - 1 Temmuz 2021 tarihleri arasında 4. Uluslararası Libya Yapı ve İnşaat Fuarı düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRK RUS ORTAK SANAYİ ÇALIŞMA GURUBU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız ve Rusya Federasyonu Sanayi ve Ticaret Bakanlığı koordinasyonunda yürütülen Türk-Rus Ortak Sanayi Çalışma Grubu'nun (OSÇG) 14. Dönem Toplantısı'nın, 7-8 Nisan 2021 tarihlerinde Moskova'nın Tula Bölgesi'nde gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
2021/8 SAYILI KOLAY İHRACAT NOKTALARI GENELGESİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Resmi Gazete'de yayımlanan Gümrük İşlemlerinin Kolaylaştırılması Yönetmeliği ile uygulanmaya başlanan izinli gönderici yetkisi; transit edilecek ihracat eşyasına ilişkin gümrük işlemlerinin, anılan Yönetmeliğin 76. maddesindeki koşulları sağlayan yetki sahibi firmanın kendi tesislerinde yapılarak iç gümrük idaresine getirilmeden, doğrudan sınır gümrük idaresine götürülebilmesine olanak sağlamakta olduğu bildirilmiştir.

Devamını Oku
FUAR ÜYE DUYURUSU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Tüm Kırtasiyeciler Derneği himayelerinde 22-27 Mart 2021 tarihleri arasında; TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde "Uluslararası İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı" düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE-ÇİN 17. DÖNEM KEK TOPLANTISI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Eşbaşkanlığı Ticaret Bakanı Sayın Ruhsar Pekcan ile Çin Ticaret Bakanı Sayın Wang Wentao tarafından yürütülen Türkiye-Çin KEK 17. Dönem Toplantısı ve imza töreninin, 25 Mart 2021 tarihinde video konferans üzerinden düzenleneceği belirtilmiştir.

Devamını Oku
AETR ÜYESİ ÜLKELERE ÇALIŞMA DİNLENME SÜRELERİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 2020 yılının 4'üncü çeyreğinde Kazakistan’da yürütülmekte olan denetim faaliyetleri ile ilgili olarak, Kazakistan'a ülkemizden taşımacılık yapan şirketler tarafından çalışma ve dinlenme süreleri ile ilgili kuralların ihlal edildiğinin tespit edildiği ve bu sebeple, 22 şirket için cezai işlem uygulandığı bildirilmiştir.

Devamını Oku
ONLINE EXPORT AKADEMİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; ihracat potansiyeli taşıyan kadın ve genç girişimcilerimizin bilgi, deneyim ve network ihtiyaçlarının giderilmesine destek olmak amacıyla, UPS Hızlı Kargo Taşımacılığı A.Ş. (UPS) ile işbirliği içerisinde "Export Akademi - Kadın ve Genç Girişimci İhracatçı Yetiştirme Programı" oluşturulduğu bildirilmiştir.

Devamını Oku
AVRUPA ÇEVRE AJANSI PROJE TEKLİF ÇAĞRISI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 2022-2026 yılları arası için Avrupa Çevre Ajansı (AÇA) tarafından Proje Teklif Çağrısına çıkılmış olduğu bildirilmiştir.

Devamını Oku
EKONOMİK İŞBİRLİĞİ TEŞKİLATI (EİT) İSTANBUL TAHRAN-İSLAMABAD YÜK TRENİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Ekonomik işbirliği Teşkilatı'nın (EİT) ilgili toplantısı neticesinde, İstanbul-Tahran-İslamabad (ITI) Yük Treni'nin hizmete sokulması konusunda, ülkemiz, İran ve Pakistan Demiryolları arasında mutabakata varıldığı ifade edilmiştir.

Devamını Oku
TİCARET MÜŞAVİRLERİMİZLE ELEKTRONİK SOHBETLER - YUNANİSTAN VE FİNLANDİYA

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 16 Mart 2021 Salı günü 14:00-15:30 saatleri arasında Yunanistan'da görev yapmakta olan Ticaret Müşavir ve Ataşemiz; 18 Mart 2021 Perşembe günü 14:00- 15:30 saatleri arasında ise Finlandiya'da görev yapmakta olan Ticaret Müşavirimiz ile bu ülkelerde iş yapmakta olan iş insanlarımızın konuşmacı olarak katılarak tecrübelerini paylaşılacağı e-sohbet toplantılarının gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TEKSAS SANAL TİCARET HEYETİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve ABD Ticaret Odası tarafından "Teksas Sanal Ticaret Heyeti" düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE-ALMANYA 2. DÖNEM JETCO TOPLANTISI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Türkiye-Almanya II. Dönem Ortak Ekonomi ve Ticaret Komitesi (JETCO) Toplantısının 21 Nisan 2021 tarihinde video konferans yöntemiyle gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE-İSVEÇ 1. DÖNEM JETCO TOPLANTISI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; eşbaşkanlığı Ticaret Bakanımız Sayın Ruhsar Pekcan ile İsveç Dış Ticaret ve Nordik İlişkiler Bakanı Sayın Anna Hallberg tarafından yürütülen Türkiye-İsveç 1. Dönem JETCO Toplantısının 5 Mayıs 2021 tarihinde video konferans yöntemiyle gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
MEKSİKA HÜKÜMETİNE AİT UÇAK İHALESİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Meksika Hükümetine ait uçakların satışı için ihale açıldığı ve ihaleye ilişkin belgelerin 27102/2021 tarihi itibariyle "RFI/2021/002" referans numarası ile https://www.ungm.org/Public/Notice/122731 adresinde yayımlandığı ve başvurular için son tarihin 08/03/2021 olduğu bildirilmiştir.

Devamını Oku
Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler