CERN İHALE DUYURUSU

Avrupa Nükleer Araştırma Örgütü (CERN) Türkiye Sanayi İrtibat Ofisinden Odamıza intikal eden yazıda; ekte detayları verilen ihale bilgileri iletilmiştir.

Devamını Oku
ADR ÇALIŞMA GRUBU GÖRÜŞ TALEBİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; Ülkemizin Tehlikeli Malların Karayolu ile Uluslararası taşımacılığına ilişkin Avrupa Anlaşması’na (ADR) 22 Mart 2010 itibariyle taraf olduğu ve söz konusu anlaşmalara ilişkin mevzuat çalışmalarının tamamlandığı bildirilmiştir.

Devamını Oku
İSLAM YATIRIM SİGORTASI VE İHRACAT KREDİSİ ŞİRKETİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; İslam Kalkınma Grubu'na bağlı İslam Yatırım Sigortası ve İhracat Kredisi Şirketi (ICIEC) Ve Şirketin Sağladığı Yabancı Yatırım (Politik Risk) Sigortası hakkında sunum ve bilgi notları http://www4.tobb.org.tr/Sayfalar/Detay.php?rid=2746&lst=DuyurularListesi link adresinde yer almaktadır.

Devamını Oku
SFDA 3. YILLIK SERGİSİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Suudi Gıda ve İlaç Otoritesi (SFDA) tarafından, 3. SFDA Yıllık Sergisinin 30 Eylül - 02 Ekim 2019 tarihleri arasında Suudi Arabistan'ın Riyad kentinde düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
ASYA İŞBİRLİĞİ DİYALOĞU İŞ FORUMU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; ülkemizin üyesi olduğu Asya İşbirliği Diyaloğu (AİD) Dışişleri Bakanlar Toplantısı'nın 30 Nisan - 2 Mayıs 2019 tarihlerinde Doha'da düzenleneceği belirtilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE - ALMANYA TİCARET ÇALIŞMA GRUBU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Türkiye - Almanya Ortak Ekonomik ve Ticaret Komitesi (JETCO) 1. Dönem Toplantısının 25 Ekim 2018 tarihinde Ticaret Bakanımız Sn. Ruhsar Pekcan ve Almanya Ekonomik İşler ve Enerji Bakanı Sn. Peter Altmaier'in eşbaşkanlıklarında Ankara'da gerçekleştirildiği bildirilmiştir.

Devamını Oku
IRAK'TAKİ GÜNCEL EKONOMİK GELİŞMELERE İLİŞKİN DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) Odamıza intikal eden yazıda; 19 Nisan 2019 saat 10.30'da İstanbul Wyndham Grand Hotel'de Bağdat Ticaret Müşaviri Sayın Ferdi Yayla ve T.C. Ticaret Bakanlığı yetkililerinin katılımı ile ‘Irak'taki Güncel Ekonomik Gelişmeler ve İşbirliği İmkanlarına İlişkin Değerlendirme Toplantısı' düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
UKRAYNA SEMPOZYOMU

İktisadi Araştırmalar Vakfı’ndan Odamıza intikal eden yazıda; 19 Haziran 2019 tarihinde Kiev/Ukrayna’da Türkiye-Ukrayna Ekonomik İşbirliğinin Geliştirmesinde Yeni Ufuklar konulu bir sempozyumun düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
YENİ TÜRK TİCARET MERKEZLERİ'NİN KURULMASI BİLGİ TALEBİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Yurt Dışı Birim, Marka ve Tanıtım Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ (Tebliğ No:2010/6) çerçevesinde Türk Ticaret Merkezleri (TTM);

Devamını Oku
ADIGEY CUMHURİYETİ BAŞKANI'NIN KATILIMIYLA TÜRKİYE - RUSYA İŞ FORUMU

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) Odamıza intikal eden yazıda;  26 Nisan 2019 Cuma günü 14.30 - 18.00 saatleri arasında River Plaza'da "Türkiye-Adıgey İş Forumu ve İkili İş Görüşmeleri" gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
IRAK YAPTIRIMLAR LİSTESİNİN GÜNCELLENMESİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin (BMGK) 1518 (2003) sayılı kararı uyarınca faaliyet gösteren Irak Yaptırımlar Komitesi'nin 08 Ocak 2019 tarihli bildiriminde özetle, 1483 (2003) sayılı BMGK kararının 19. ve 23. paragrafları çerçevesinde malvarlıkları dondurulan şahıslar ve kuruluşlar listesinden ekte kayıtlı kuruluşların çıkarıldığı belirtilmiştir;

Devamını Oku
BPIFRANCE - YATIRIM BİLGİLENDİRME SEMİNERİ

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) Odamıza intikal eden yazıda; Fransız Yatırım ve İhracat Bankası (BPI France) Türkiye’deki aktivitelerini, kredi, garanti ve sigorta gibi ürün ve avantajlarını  tanıtmak üzere Türkiye’ye bir ziyaret gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
SRİ LANKA TIBBİ MALZEMELER İHALESİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; Sri Lanka Sağlık Beslenme ve Yerli Tıp Bakanlığı tarafından Medikal Tedarik Birimi için temin edilmesi istenen tıbbı malzemelere ilişkin bir ihalenin açıldığı belirtilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE - SRİ LANKA 2. DÖNEM KEK TOPLANTISI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; Türkiye - Sri Lanka Ekonomik ve Teknik İşbirliği Ortak Komitesi (KEK) 2. Dönem Toplantısının22-23 Mayıs 2019 tarihleri arasında Kolombo'da gerçekleştirileceği belirtilmiştir.

Devamını Oku
PAKİSTAN TURİZM VE HASTANE PROJELERİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; Pakistan'ın Khyber Pakhtunkhwa (KPK) Vilayeti Hükümeti'nin 5 yeni turizm ve hastane projesi belirlediği ve bu projelere yatırımcılar beklendiği ifade edilmiştir.

Devamını Oku
Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler
Üye Firmalarımız