TÜRKİYE - KOSOVA SERBEST TİCARET ANLAŞMASI VE İŞ VE FIRSATLARI

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) Odamıza intikal eden yazıda; 25 Haziran 2020 Perşembe 14:00'da Türkiye-Kosova Serbest Ticaret Anlaşması ve İş ve Fırsatları konulu bir seminer düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE - KUZEY MAKEDONYA İŞ VE YATIRIM FIRSATLARI

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) Odamıza intikal eden yazıda; 26 Haziran 2020 Cuma günü 15:00 - 16:30 saatleri arasında Türkiye-Kuzey Makedonya iş ve yatırım fırsatları ile finansman olanakları konulu bir seminer düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
İTALYA VE İSPANYA TİCARET MÜŞAVİRLERİ İLE ELEKTRONİK SOHBETLER

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Ticaret Müşaviri ve Ataşelerimizle Türk iş dünyasını bir araya getirmek üzere "Ticaret Müşavirlerimizle Elektronik Sohbetler" adıyla online toplantılar düzenlendiği bildirilmiştir.

Devamını Oku
SANAYİDE DİJİTALLEŞME

Hannover Fairs Fuarcılık’tan Odamıza intikal eden yazıda; 25 Haziran 2020 tarihinde Sanayide Dijitalleşme konulu bir etkinlik gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
LİBYA TÜRKİYE B2B VE FUAR ORGANİZASYONU

ICF Fuarcılık’tan Odamıza intikal eden yazıda; 20 - 21 Ağustos 2020 tarihleri arasında Pullman İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi'nde Libya - Türkiye İş Platformu'nun düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKMENGAZ İHALELERİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Türkmengaz Devlet Kurumu'nun yurt dışından yapılacak yatırımlar çerçevesinde birtakım projeler gerçekleştirmeyi öngördüğü bildirilmiş olup söz konusu projelere ilişkin örnek liste yazımız ekindedir.

Devamını Oku
FAS MASKE İTHALATINDA İTHALAT İZNİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Fas Gümrük ve Dolaylı Vergi İdaresi'nin internet sitesinde yayımlanan 5 Haziran 2020 tarihli ve 6058/311 sayılı sirkülere göre, Sanayi, Ticaret, Yeşil ve Sayısal Ekonomi Bakanı'nın 21 Mayıs 2020 tarihli ve 1345-20 sayılı Kararnamesi'nin, 04.06.2020 tarihli ve 6888 sayılı Resmi Gazete'de yayımlandığı belirtilmiştir.

Devamını Oku
FAS GÜMRÜK UYGULAMASI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Fas Gümrük ve Dolaylı Vergi İdaresi'nin internet sitesinde yayımlanan 28 Mayıs 2020 tarihli ve 6054/311 sayılı sirkülerde, tıbbi olmayan dokunmamış kumaş korunma maskelerine yönelik 8 Nisan 2020 tarihli ve 1060-20 sayılı Fas Sanayi, Ticaret, Yeşil ve Sayısal Ekonomi Bakanlığı'nın Kararnamesi'nin yürürlüğe konulduğu ifade edilmiştir.

Devamını Oku
GERİ VERME VEYA KALDIRMA BAŞVURUSU FORMLARININ ELEKTRONİK ORTAMA ALINMASI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 01.04.2020 tarihli ve 31086 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Gümrük Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğin 30'uncu maddesindeki hüküm gereğince, mevzuatta gerekli değişikliğinin yapıldığı belirtilmiştir.

Devamını Oku
HİNDİSTAN’IN DTÖ TTE KOMİTESİNE YAPTIĞI BİLDİRİM

İlgide kayıtlı yazımızda, Hindistan'ın çeşitli çelik ve çelik ürünlerinin belirli ulusal standartlara uyumunun teminini amaçlayan taslak düzenlemesine ilişkin bildirimin 8 Ekim 2019 tarihinde G/TBT/N/IND/I08 simgesi ile yayımlandığı belirtilmiş olup, anılan düzenleme ile Hindistan'a belirlenen ürünleri ihraç etmek isteyen ihracatçıların ve ülke içinde bu ürünleri üreten üreticilerin, üretime başlamadan önce, Hint Standartları Ofisi'nden geçerli bir lisans almasının zorunlu hale getirilmesinin ön

Devamını Oku
IRAK (IKBY) GÜMRÜK MUAFİYETLERİ

İlgide kayıtlı yazımızda, Irak'ta ilgili kurum, kuruluş ve makamlardan izin alınmış olması kaydıyla kamu yatırımları, stratejik veya önemli projeler vb. kapsamdaki faaliyetlerde kullanılmak üzere ithal edilen ürünlere uygulanan gümrük vergisi muafiyetlerinin yerel imalat sanayini korumak ve geliştirmek üzere durdurulduğunun açıklandığı belirtilmişti.

Devamını Oku
BİRLEŞİK KRALLIK'IN YENİ GÜMRÜK VERGİLERİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Birleşik Krallık Hükümeti tarafından 31 Aralık 2020 tarihinde sona ermesi planlanan "Geçiş Dönemi" sonrasında 01 Ocak 2021 tarihi itibarıyla uygulanması öngörülen yeni gümrük vergisi oranlarının yayımlandığı belirtilmiştir.

Devamını Oku
PAZARA GİRİŞTE DİJİTAL FAALİYETLERİN DESTEKLENMESİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 27/05/2020 tarihli ve 31137 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 2573 sayılı "Pazara Girişte Dijital Faaliyetlerin Desteklenmesi Hakkında Karar" ile E-ticaret Sitelerine Üyelik Desteği, Sanal Ticaret Heyeti Desteği, Sanal Fuarlara Katılım Desteği ve Sanal Fuar Organizasyonu Desteği'nin yürürlüğe konulduğu ifade edilmiştir.

Devamını Oku
SİNGAPUR İŞ FEDERASYONU' NUN DUYURUSU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Singapur'da oda/birliklerin çatı örgütü olarak faaliyet göstermekte olan Singapur İş Federasyonu (Singapore Business Federation) tarafından firmalar arası eşleştirme hizmetlerine ilişkin bir bilgilendirmeye yer verildiği belirtilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE - MOLDOVA INTERCONNECTED BUSINESS

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) Odamıza intikal eden yazıda; 18 Haziran 2020 Perşembe günü 14:00'da Moldova Ticaret ve Sanayi Odası ortaklığında ve Moldova Büyükelçiliği işbirliğinde Türkiye-Moldova Interconnected Business toplantısı yapılacağı bildirilmiştir.

Devamını Oku
Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler