TİCARİ İŞBİRLİĞİ VE TEKNOLOJİ TRANSFER DUYURULARI

Erciyes Teknopark Teknoloji Transfer Ofisi’nden Odamıza intikal eden yazıda, Avrupa İşletmeler Ağı (EEN) tarafından dünyanın 54 ülkesinde yayınlanan haftanın güncel ticari işbirliği ve teknoloji transferi duyuruları bildirilmiştir.

Devamını Oku
YURT DIŞI YATIRIM ENDEKSİ 2018

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) Odamıza intikal eden yazıda; Yurt Dışı Yatırımlar İş Konseyi ve Bain & Company işbirliği ile hazırlanan Yurt Dışı Yatırım Endeksi raporunun yayımlandığı bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE - FİLİPİNLER İŞ KONSEYİ MANİLA HEYET ZİYARETİ

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) Odamıza intikal eden yazıda; 27-31 Ocak 2019 tarihleri arasında Filipinler'in başkenti Manila'ya ziyaret heyeti düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
A.TR VE MENŞE İSPAT BELGELERİNİN ELEKTRONİK ORTAMDA DÜZENLENMESİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; A.TR ve Menşe İspat Belgelerinin elektronik ortamda düzenlenmesine ilişkin usul ve esaslar bildirilmiştir.

Devamını Oku
PAKİSTAN BAŞBAKANI İLE ÇALIŞMA YEMEĞİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; Pakistan Başbakanı Sayın Imran KHAN'ın ülkemize gerçekleştireceği ziyaret kapsamında, 03 Ocak 2019 Perşembe günü saat 20:00'da bir çalışma yemeğinin gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
JAPONYA EKONOMİ, TİCARET VE SANAYİ BAKANI ZİYARETİ GÖRÜŞ TALEBİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; Japonya Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Bakanı (METl) Sayın Hiroshige Seko'nun 16 Ocak 2019 tarihinde ülkemizi ziyaret edeceği belirtilmiştir.

Devamını Oku
KUŞAK VE YOL ZİRVESİ EYLÜL 2019

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; Hong Kong Özel İdare Bölgesi yönetimi ve Hong Kong Ticareti Geliştirme Konseyi (HKTDC) tarafından 2016 yılından itibaren düzenlenmeye başlanan Kuşak ve Yol Zirvesi'ne ilişkin olarak bir sonraki Zirve'nin 11 - 12 Eylül 2019 tarihinde gerçekleştirileceği belirtilmiştir.

Devamını Oku
GENÇ GİRİŞİMCİLER VE KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU İCRA KOMİTESİ SEÇİMLERİ

TOBB Kayseri Genç Girişimciler Kurulu ve Kayseri Kadın Girimciler Kurulu İcra Komitesi Seçimleri 27 Şubat 2019 Çarşamba günü 10-00-16.00saatleri arasında gerçekleştirilecektir.

Devamını Oku
TİCARİ İŞBİRLİĞİ VE TEKNOLOJİ TRANSFER DUYURULARI

Erciyes Teknopark Teknoloji Transfer Ofisi’nden Odamıza intikal eden yazıda, Avrupa İşletmeler Ağı (EEN) tarafından dünyanın 54 ülkesinde yayınlanan haftanın güncel ticari işbirliği ve teknoloji transferi duyuruları bildirilmiştir.

Devamını Oku
ABD SAVUNMA VE HAVACILIK HEYETİ

ABD Ticaret Müsteşarlığı’ndan Odamıza iletilen yazıda; 04-08 Şubat 2019 tarihleri arasında Savunma ve Havacılık alanında faaliyet gösteren 12 Amerikan firmasının Ülkemize bir ziyaret gerçekleştireceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
GİNE MADEN VE JEOLOJİ BAKANI İLE GÖRÜŞME

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Büyükelçi Hatice Nur Sağman’ın Konakri’deki görevinden ayrılmadan önce veda ziyaretleri kapsamında Gine Madenler ve Jeoloji Bakanı Abdoulaye Magassouba ile gerçekleştirdikleri görüşme kapsamında; Bakan Magassouba’nın, Gine’de maden ve enerji alanında iyi bir gidişatın bulunduğunu,

Devamını Oku
COSME KÜMELENME ÇAĞRISI

KOSGEB tarafından Odamıza intikal eden yazıda; KOSGEB Başkanlığı’nın Avrupa Birliği İşletmelerin ve KOBİ’lerin Rekabet Edebilirliği Programının (EU Programme fort he Competitiveness of Enterprises and Small and Medium-sized Enterprises-COSME) ulusal koordinasyonundan sorumlu kurum olarak yetkilendirildiği bildirilmiş olup; ulusal katkı payının ödenmesi ve programın izleme ve değerlendirmesinden sorumlu olduğu ifade edilmiştir.

Devamını Oku
2. EİT KAMU VE ÖZEL SEKTÖR ENERJİ VE PETROKİMYA KONSORSİYUMU

İlgide kayıtlı yazımızda, 2. EİT Kamu ve Özel Sektör Enerji – Petrokimya Konsorsiyumu etkinliğinin, İran Ticaret Sanayiler Madenler ve Tarım Odası tarafından, 02 – 03 Aralık 2018 tarihlerinde, Tahran’da düzenleneceği bildirilmiş idi.

Devamını Oku
TÜRKİYE - MALTA İŞ KONSEYİ TOPLANTISI

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) Odamıza intikal eden yazıda; Malta Cumhurbaşkanı Sn. Marie Louise Coleiro Preca’nın ülkemize gerçekleştireceği resmi ziyareti vesilesiyle DEİK/Türkiye-Malta İş Konseyi tarafından, Malta Ticaret Odası’nın iş birliği ile 23 Ocak 2019 Çarşamba günü İstanbul’da saat 12:00’de “Türkiye-Malta İş Konseyi Toplantısı” gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
KÜBA

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Türkiye-Küba Teknik İzleme 4. Dönem Toplantısı’nın Ticaret Bakan Yardımcımız Sn. Gonca Yılmaz Batur ve Küba Dış Ticaret ve Yatırım Bakan Yardımcısı Ileana Nunez Mordoche eşbaşkanlıklarında 26 – 27 Şubat 2019 tarihlerinde Küba’nın başkenti Havana’da düzenlenmesinin öngörüldüğü bildirilmiş olup; bahse konu toplantı ile eş zamanlı olarak bir özel sektör heyetinin de Havana’da temaslarda bulunmasının planlandığı belirtilmiştir.

Devamını Oku
Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler
Üye Firmalarımız