KANADA MONTREAL LİMANINDA GREVİN SONA ERMESİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Montreal Liman İdaresi tarafından 1 Mayıs 2021 tarihinde yapılan açıklamaya göre; Bill C-29 adlı Kanunun Kanada Parlamentosu Avam Kamarasından (House of Commons) geçerek 30 Nisan 2021 tarihinde onaylanmasının akabinde Montreal Limanının 2 Mayıs 2021 Pazar günü faaliyetlerine başladığı belirtilmiştir.

Devamını Oku
TATARİSTAN'DAKİ ETKİNLİKLER

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 12. Uluslararası Rusya-İslam Dünyası Ekonomi Zirvesi'nin (KazanSummit 2021) 28-30 Temmuz 2021 tarihleri arasında Tataristan'ın başkenti Kazan'da düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
ESKİŞEHİR ENDÜSTRİ AR-GE , SANAYİ VE TEKNOLOJİ FUARI AÇILIŞ TÖRENİ

Eskişehir Ticaret Odası’ndan Odamıza intikal eden yazıda; Eskişehir Ticaret Odası Tüyap Fuar Merkezi ev sahipliğinde ve Eskişehir OSB işbirliğinde 9-12 Haziran 2021 tarihleri arasında ESKİŞEHİR ENDÜSTRİ AR-GE, Sanayi ve Teknoloji Fuarı'nı düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
SRİ LANKA YATIRIM FORUMU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Sri Lanka Ticaret Odası'nın (CCC), Sri Lanka Yatırım Kurulu (BOI) ve Colombo Borsası (CSE) işbirliğinde 7-9 Haziran 2021 tarihleri arasında sanal "Sri Lanka Yatırım Forumu" düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
KUVEYT'TE ATIK LASTİK DÖNÜŞÜMÜ ALANINDAKİ YATIRIM FIRSATI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Kuveyt Ticaret Müşavirliğimizden alınan bir yazıya atfen, ülkedeki atık lastik sayısının fazla olduğu ve bu durumunun lastik geri dönüşüm sektöründe faaliyet gösteren ve yurt dışında tesis kurmak isteyen firmalarımız tarafından fırsat olarak değerlendirilebileceği ifade edilmiştir.

Devamını Oku
SELECT USA YATIRIM ZİRVESİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Amerikan Ticaret Bakanlığı'nın, yabancı firmaların Amerika pazarına açılmalarına ya da büyümelerine destek olmak için oluşturduğu Select USA programının en büyük etkinliği olan Select USA Yatırım Zirvesi'nin 7-11 Haziran 2021 tarihleri arasında sanal ortamda gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
SHE TRADES GLOBAL ETKİNLİĞİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; kadın girişimci, ihracatçı, yatırımcı ve diğer paydaşları bir araya getiren "She Trades Global" etkinliğinin 17-19 Ekim 2021 tarihleri arasında Dubai'de düzenleneceği ve etkinliğe sanal ortamda da katılım sağlanmasının mümkün olduğu belirtilmiştir.

Devamını Oku
KÜBA SOHBET TOPLANTISI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 18 Mayıs 2021 Salı günü 17.00-18.30 saatleri arasında Küba'da görev yapmakta olan Ticaret Müşavirimiz ile bu ülkede iş yapmakta olan iş insanlarımızın konuşmacı olarak katılarak tecrübelerini paylaşacağı bir e-sohbet toplantısı gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
BANKACILIK KOMİSYONU GÖRÜŞLERİ VE DOCDEX BİLİRKİŞİLİK KARARLARI EĞİTİMİ

Milletlerarası Ticaret Odası’ndan Odamıza intikal eden yazıda; 26 Mayıs 2021 Çarşamba günü 13.00 – 17.00 saatleri arasında “ICC Bankacılık Komisyonu Görüşleri ve Docdex Bilirkişilik Kararları” konulu online eğitim düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
ABD E-SOHBET TOPLANTISI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 20 Mayıs 2021 Perşembe günü 16:30- 18:30 saatleri arasında ABD'de görev yapmakta olan Ticaret Müşavirlerimiz ile bu ülkede iş yapmakta olan iş insanlarımızın konuşmacı olarak katılarak tecrübelerini paylaşacağı e-sohbet toplantısı gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
EMCS KAPSAMI DIŞI ÜRÜNLERİN HIRVATİSTAN'A GİRİŞİ, SEVKİYATI VE TRANSİT GEÇİŞİ HK.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Hırvatistan Cumhuriyeti tarafından ısıtma yakıtı veya motor yakıtı dışında kullanım amacı olan (EMCS -Excise Movement and Control System kapsamına girmeyen enerji ürünleri) ürünler için bazı özel ulusal kontrol önlemleri uygulandığı

Devamını Oku
MADEN DİREĞİ İHRACATI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 4403 Gümrük Tarife İstatistik Pozisyonu altında yer alan eşya ihracatının 2018 yılında kayda bağlanmış olduğu, günümüze kadar geçen süreçte maden direkler ve diğer yuvarlak ürünlerin ihracatı ile ilgili genel bir izin verildiği belirtilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE - CEZAYİR 11. DÖNEM KEK TOPLANTISI

Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı’ndan Odamıza intikal eden yazıda; Türkiye-Cezayir Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) 11. Dönem Toplantısının 24-25 Mayıs 2021 tarihleri arasında Cezayir'de gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TİCARET MÜŞAVİRLERİ ELEKTRONİK SOHBETLER - NORVEÇ

Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı’ndan Odamıza intikal eden yazıda; 6 Mayıs 2021 Perşembe günü 14.00-15.30 saatleri arasında Norveç’te görev yapmakta olan Ticaret Müşavirlerimiz ile bu ülkelerde iş yapmakta olan iş insanlarımızın konuşmacı olarak katılarak tecrübelerini paylaşacağı e-sohbet toplantılarının gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TİCARET MÜŞAVİRLERİMİZLE ELEKTRONİK SOHBETLER- HIRVATİSTAN

Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı’ndan Odamıza intikal eden yazıda; 27 Nisan 2021 tarihinde düzenlenmesi öngörülen Ticaret Müşavirlerimizle Elektronik Sohbetler - Hırvatistan Toplantısı'nın elektronik platformda yaşanan genel mahiyetteki teknik sorun nedeniyle yapılamadığı, bu çerçevede söz konusu toplantının 5 Mayıs 2021 Çarşamba günü 14:00-15:30 saatleri arasında gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler