START PROJE PAZARI

Abdullah Gül Üniversitesi Rektörlüğü’nden Odamıza intikal eden yazıda; İleri Malzemeler ana temalı AGU START Proje Pazarı yarışmasının başvuruya açıldığı bildirilmiştir.

Devamını Oku
CERN İHALE DUYURUSU

Avrupa Nükleer Araştırma Örgütü (CERN) Türkiye Sanayi İrtibat Ofisinden Odamıza intikal eden yazıda; devamda detayları verilen ihale bilgileri iletilmiştir.

Devamını Oku
İÇ ANADOLU E-İHRACAT KONFERANSI

Eskişehir Valiliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; 20 Şubat 2020 Perşembe günü 08:30- 17:00 saatleri arasında Anadolu Üniversitesi Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi'nde "İç Anadolu E-İhracat Konferansı"nın düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
2018-2 SAYILI TEBLİĞ GÜNCELLEME ÇALIŞMALARI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; 31 Aralık 2017 tarihinde yayımlanan 2017/11168 sayılı İthalat Rejimi Kararına Ek Karar ile kamu kurum ve kuruluşları tarafından yapılacak ithalatta Ticaret Bakanlığı'nın (İthalat Genel Müdürlüğü) izninin aranacağı belirtilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE - UKRAYNA STA MÜZAKERELERİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; ülkemiz ile Ukrayna arasında hizmet ticareti, yatırımların kolaylaştırılması ve elektronik ticareti de içeren kapsamlı bir Serbest Ticaret Anlaşması (STA) akdedilmesine yönelik müzakerelerin sürdürüldüğü belirtilmiştir.

Devamını Oku
BOSNA HERSEK TROLEYBÜS ALIMINA İLİŞKİN İHALE DUYURUSU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) tarafından, Saraybosna Kantonu Hükümeti ile Saraybosna Kantonu Ulaştırma Bakanlığı'nın ihtiyaçları için 25 adet yeni troleybüs alımına ilişkin ihale duyurusu yapıldığı belirtilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKMENKİMYA İHALESİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; Türkmen Kimya Devlet Kurumu tarafından Türkmenistan'ın Ahal vilayeti Tecen ilçesinde faaliyet gösteren Tejenkarbamid fabrikasının bakım ve onarım işlerinin yapılmasına ilişkin ihale açıldığı bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE - ÖZBEKİSTAN YÜKSEK DÜZEYLİ İŞBİRLİĞİ KONSEYİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; Sayın Cumhurbaşkanımız ile Özbekistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Şevket Mirziyoyev'in eşbaşkanlıklarında 19-20 Şubat 2020 tarihlerinde Ankara'da Türkiye - Özbekistan Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
BOSNA HERSEK ENERJİ KONFERANSLARI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; yakın zamanda Bosna Hersek'te enerji konulu konferanslar düzenleneceği belirtilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE - KOSOVA SERBEST TİCARET ANLAŞMASI FIRSATLARI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; Türkiye ve Kosova arasında imzalanan Serbest Ticaret Anlaşmasının (STA) 14 Haziran 2019 tarihinde yürürlüğe girdiği ve ilki Türkiye'de, ikincisi Kosova'da olmak üzere STA'nın getirdiği fırsatlar üzerine toplantı düzenleneceği belirtilmiştir.

Devamını Oku
MARKA İTİBARI İÇİN YERELLEŞTİRMENİN ÖNEMİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; 18 Şubat 2020 tarihinde, 13:30 - 16:00 saatleri arasında "Marka İtibarı için Yerelleştirmenin Önemi" konulu bir workshop düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE - SLOVENYA İŞ FORUMU

Sayın Üyemiz, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) Odamıza intikal eden yazıda; Slovenya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Sayın Miro Cerar'ınülkemize gerçekleştireceği resmi ziyaret kapsamında, 11 Şubat 2020 tarihinde, Swissôtel the Bosphorus, İstanbul'da Türkiye-Slovenya İş Forumu düzenleneceği bildirilmiştir. Bahse konu etkinlik hakkında detaylı bilgi https://www.deik.org.tr/etkinlikler-slovenya-cumhuriyeti-disisleri-bakani-sayin-miro-cerar-in-turkiye-ziyareti-vesilesiyle-turkiye-slovenya-i

Devamını Oku
ÜRDÜN YATIRIM HEYETİ ANKETİ

Sayın Üyemiz, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) Odamıza intikal eden yazıda; önümüzdeki aylarda Ürdün’e bir yatırım heyeti düzenleneceği bildirilmiştir. Ortadoğu’nun siyasi ve ekonomik açıdan en istikrarlı ülkelerinden biri olduğu vurgulanmış olan Ürdün, gelişmiş altyapı hizmetleri, kalifiye ve ucuz iş gücü, yabancı yatırımları teşvik etmesi, yüksek eğitim seviyesi ve elverişli iklimiyle yatırımcılara önemli fırsatlar sunduğu vurgulanmıştır. Arap Serbest Ticaret Bölgesi (GAFTA) üyesi

Devamını Oku
COSME PROGRAMI ÇAĞRISI

Sayın Üyemiz, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Avrupa Birliği COSME (İşletmelerin ve KOBİ’lerin Rekabet Edebilirliği) Programı kapsamında, “ELIIT (European Light Industries Innovation and Technology Project)” projesi Teklif Çağrısı yayımlandığı belirtilmiştir. Çağrı hakkında detaylı bilgi https://ec.europa.eu/growth/tools-databases/eliit link adresinde yer almaktadır. Bilgilerinize sunarız, Saygılarımızla, Ek: Teklif Çağrısı Bilgi Notu için lütfen tıklay

Devamını Oku
CERN İHALE DUYURUSU

Sayın Üyemiz, Avrupa Nükleer Araştırma Örgütü (CERN) Türkiye Sanayi İrtibat Ofisinden Odamıza intikal eden yazıda; ekte detayları verilen ihale bilgileri iletilmiştir. Söz konusu ihaleler ile ilgilenen firmaların CERN ile irtibatını sağlamak üzere Odamız Personeli Yakup Yılmaz (Tel: 03522451050 Dahili:1433 / yyilmaz@kayso.org.tr ) ile irtibata geçmesi hususunu, Bilgilerinize sunarız, Saygılarımızla, Ek: CERN İhale Duyurusu için lütfen tıklayınız...

Devamını Oku
Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler