SRİ LANKA SAVUNMA BAKANLIĞI İHALE DUYURUSU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Sri Lanka Savunma Bakanlığına bağlı Kabine Tarafından Atanmış Daimi Satınalma Komitesinin ihale duyurusu bildirilmiştir.

Devamını Oku
DANİMARKA’DA DOLANDIRICILIK FAALİYETLERİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Danimarka'da bir süredir, ithalatçı firmaları dolandırmaya yönelik faaliyetlerde artış gözlendiği belirtilmiştir.

Devamını Oku
LİTVANYA ENERJİ KONFERNSI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 21-22 Nİsan 2020 tarihleri arasında Litvanya'nın başkenti Vilnius'ta enerji sektörüne yönelik "Energy Tech Summit" konferansının düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
İRAN'DA ÖZELLEŞTİRİLECEK VE HALKA AÇILACAK KURUMLAR LİSTESİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; İran yeni yılına yönelik, petrol gelirinde öngörülemeyen bir bütçe oluşturulduğu ve bu bütçenin İran Meclisince kabul edildiği belirtilmiş olup, yeni bütçede Hükümetin bütçe açıklarını azaltmak için vergileri artırması ve yoğun bir özelleştirme yapılacağı ifade edilmiştir.

Devamını Oku
İRAN'DA YOLCU BERABERİ DÖVİZ UYGULAMALARI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; İran'a yolcu beraberi veya karayolu, denizyolu ve demiryolu ile döviz getirilmesi veya anılan ülkeden döviz çıkarılması ile ilgili uygulamalar ve bu uygulamalara yönelik takip edilmesi gereken usul / yöntem hakkında bilgi verilmiştir.

Devamını Oku
12. ULUSAL MOBİLYA TASARIM YARIŞMASI

Orta Anadolu Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği’nden (OAİB) Odamıza intikal eden yazıda; 25 Şubat 2020 tarihinde "İhracatçı Birlikleri 12. Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması" başvuruları açılacağı bildirilmiştir.

Devamını Oku
KATAR ULUSLARARASI HURMA FESTİVALİ 2020

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 08 - 18 Nisan 2020 tarihlerinde, Doha’da Uluslararası Hurma Festivali 2020’nin düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
ZAMBİYA ALTIN MADENCİLİĞİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Türkiye – Zambiya Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) 1. Dönem Toplantısı’nın Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt Selçuk’un eşbaşkanlığında 12 – 13 Şubat 2020 tarihlerinde Zambiya’nın başkenti Lusaka’da gerçekleştirildiği belirtilmiştir.

Devamını Oku
KIRGIZİSTAN BÜYÜKELÇİLİK ZİYARETİ

Kırgızistan Türkiye Büyükelçisi sayın Kubanıçbek ÖMÜRALİYEV 04 Mart 2020 Çarşamba günü saat 10:00'da Odamıza bir ziyaret gerçekleştirecektir.

Devamını Oku
BÜYÜK GÖLLER YATIRIM VE TİCARET KONFERANSI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Büyük Göller Bölgesi Özel Temsilciliği Ofisi yetkilisinin 23 Ocak 2020 tarihinde Kigali Büyükelçiliğimize bir ziyaret gerçekleştirdiği ve 18-20 Mart 2020 tarihlerinde Kigali'de yapılacak olan Büyük Göller Yatırım ve Ticaret Konferansı (The Great Lakes Investment and Trade Conference - GLITC) hakkında bilgi verdiği bildirilmiştir.

Devamını Oku
KOBİ'LER İÇİN HİBE DESTEĞİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; Türkiye Koordinasyonu TÜBİTAK tarafından yapılan Ar-Ge ve inovasyon faaliyetlerine hibe desteği sağlayan Avrupa Birliği Ufuk 2020 projesi kapsamında KOBİ'lere özel olarak tasarlanan Hızlandırıcı (Accelerator) Programının başvurulara açıldığı belirtilmiştir.

Devamını Oku
IRAK'A YUMURTA İHRACATI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; Irak'a yumurta ihracatının, Irak Hükümetinin ithalat lisansı şartına bağlı olduğu vurgulanmıştır.

Devamını Oku
FAS İHRACATINDA UYGUNLUK KONTROLLERİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; Fas’a ithal edilen sanayi ürünlerinin yerel mevzuat çerçevesinde uygunluk kontrollerinin 01 Şubat 2020 tarihinden itibaren dış kaynak kullanılarak gerçekleştirilmeye başlanılacağı bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE - LİBYA BİRİNCİ FORUMU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; Türkiye-Libya Birinci Forumu’nun 16 - 17 Nisan 2020 tarihleri arasında İstanbul!da düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
CERN İHALE DUYURUSU

Avrupa Nükleer Araştırma Örgütü (CERN) Türkiye Sanayi İrtibat Ofisinden Odamıza intikal eden yazıda; devamda detayları verilen ihale bilgileri iletilmiştir.

Devamını Oku
Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler