FRANSA AMBALAJ TASARISI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Fransa'nın israfın önlenmesi ve döngüsel iktisat ile ilgili kanun tasarısının, 1 Ocak 2022 tarihinde yürürlüğe girmesinin öngörüldüğü bildirilmiştir.

Devamını Oku
ESTONYA JETCO TOPLANTISI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Ticaret Bakanımız Sayın Mehmet MUŞ'un, 12-13 Temmuz 2021 tarihleri arasında Estonya'yı ziyaret edeceği, söz konusu ziyaret sırasında Türkiye-Estonya Ekonomik ve Ticaret Ortak Komite (JETCO) Kurucu Bildirinin imzalanmasının planlandığı bildirilmiştir.

Devamını Oku
İŞ SÜREÇLERİNİN DİJİTALLEŞMESİ EĞİTİMİ

Akdeniz İhracatçı Birlikleri’nden Odamıza intikal eden yazıda; 16 Haziran 2021 Çarşamba günü 14.00 - 16.00 saatleri arasında Dr. Umut KÖKSAL tarafından "İş Süreçlerinin Dijitalleşmesi" konulu online eğitim düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
ABD -TÜRKİYE HİDROJEN ENERJİSİ VE YAKIT DEPOSU TEKNOLOJİLERİ FORUMU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 15-16 Haziran 2021 tarihlerinde Cisco Webex platformu üzerinden T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, ABD Enerji Bakanlığı, ABD Ticaret Bakanlığı ve ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından desteklenen "ABD - Türkiye Hidrojen Enerjisi ve Yakıt Deposu Teknolojileri Forumu" düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
RUSYA FEDERASYONU TARAFINDAN ALINAN TEDBİRLER

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Moskova Ticaret Müşavirliğimizden alınan bir yazıya atfen, 15 Nisan - 1 Haziran 2021 tarihleri arasında Rusya Federasyonu ve Türkiye arasındaki tarifeli ve "charter" uçuşlara getirilen geçici kısıtlama kararı hakkında, 31 Mayıs 2021 tarihinde yapılan açıklamada; söz konusu geçici kısıtlama uygulamasının 21 Haziran 2021 tarihine kadar (anılan tarih dahil) uzatıldığı belirtilmiştir.

Devamını Oku
ÇİN HALK CUMHURİYETİ SOHBET TOPLANTISI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 16 Haziran 2021 Çarşamba günü saat 10.30'da Guanco Ticaret Ataşemizin moderatörlüğünde, Alibaba Group bünyesindeki TMALL Global yetkililerinin konuşmacı olarak katılarak, moda ve bebek / anne ürünleri kategorilerinde TMALL Global platformu aracılığıyla Çin e-ticaret pazarına giriş imkanlarını, bilgi ve tecrübelerini Türk iş insanlarıyla paylaşacağı e-sohbet toplantısının gerçekleştirileceği belirtilmiştir.

Devamını Oku
ULUSLARARASI TEDARİK ZİNCİRLERİNİN GELECEĞİ KONULU ETKİNLİK

Milletlerarası Ticaret Odası’ndan Odamıza intikal eden yazıda; Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) ve ICC Almanya tarafından Haziran-Ekim 202l tarihleri arasında "Uluslararası Tedarik Zincirlerinin Geleceği- Sürdürülebilir, Dijital, Akıllı" başlıklı bir uluslararası forum düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
MOLDOVA ÜLKE GÜNÜ & TİCARET VE YATIRIM FIRSATLARI

KAYSO Akademi etkinlikleri kapsamında; Moldova Büyükelçiliği Ticaret ve Ekonomi Bürosu, Kayseri Sanayi Odası ve Kayseri Ticaret Odası işbirliği ile 22 Haziran 2021 Salı Günü 10:00 - 11:00 saatleri arasında, "Moldova Ülke Günü & Ticaret ve Yatırım Fırsatları" konulu online forum düzenlenecektir.

Devamını Oku
TİCARET MÜŞAVİRLERİ ELEKTRONİK SOHBETLER-ANGOLA

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 10 Haziran 2021 Perşembe günü 14.00-15.30 saatleri arasında Angola'da görev yapmakta olan Ticaret Müşavirimiz ile bu ülkede iş yapmakta olan iş insanlarımızın konuşmacı olarak katılarak tecrübelerini paylaşacağı e-sohbet toplantısı gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE-AB İŞ DÜNYASI DİYALOĞU- ENERJİ VERİMLİLİĞİ PROJESİ

Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği (EUROCHAMBERS) ve TOBB işbirliğinde yürütülmekte olan ve Odamızın da dahil olduğu "Türkiye-AB İş Dünyası Diyaloğu Projesi- Energy Efficiency Activity - Şirketlerin Enerji Verimliliğinin Arttırılması Programı" gerçekleştirilmektedir.

Devamını Oku
KANADA'DAN ÇİN VE VİETNAM'A MOBİLYADA DAMPING VE SÜBVANSİYON SORUŞTURMASI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Kanada Sınır Hizmetleri Kurumu (CBSA) tarafından 5 Mayıs 2021 tarihinde yapılan bildirimde Çin ve Vietnam'dan ithal edilen oturmaya mahsus içleri doldurulmuş ve kaplanmış nitelikte olan belirli mobilyalarda, yapılan ilk belirlemelere göre söz konusu yazı ekinde belirtilen firmalar için belirtilen oranlarda damping ve sübvansiyon tespit edildiği bildirilmiştir.

Devamını Oku
AB ÇİN KOBİ MERKEZİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; KOBİ'leri Çin ile iş yapmaya hazırlamak ve halihazırda Çin ile iş yapan KOBİ'lere destek olmak amacıyla 2010 yılında Pekin'de AB KOBİ Merkezi kurulduğu bildirilmiştir.

Devamını Oku
TİCARET MÜŞAVİRLERİ ELEKTRONİK SOHBETLER-MOLDOVA

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 8 Haziran 2021 Salı günü günü 14:00-15:30 saatleri arasında Moldova'da görev yapmakta olan Ticaret Müşavirlerimiz ile bu ülkede iş yapmakta olan iş insanlarımızın konuşmacı olarak katılarak tecrübelerini paylaşacağı bir e-sohbet toplantısı gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
ÜLKEYE GİRİŞ TEDBİRLERİ BİLGİLENDİRME

Kayseri Valiliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Koronavirüs (COVID-19) salgını ile mücadele kapsamında ülkemize girişlerde uygulama birliğinin tesis edilmesi amacıyla 1 Haziran 2021 tarihinden itibaren ülkemize girişlerde uyulması gereken kararlara ilişkin İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün 31.05.2021 tarih ve 8832 sayılı yazısı ekte sunulmaktadır.

Devamını Oku
GÜMRÜK GENEL TEBLİĞİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; TOBB tarafından yapılan çalışmalar ve öneriler üzerine Geçici İthalat işlemlerine yönelik olarak yayımlanan Gümrük Genel Tebliğinde çeşitli değişiklikler olduğu bildirilmiştir.

Devamını Oku
Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler