KOLAY İHRACAT PLATFORMU BİLGİLENDİRME SEMİNERİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 20 Nisan 2021 Salı günü saat 14:00’te Ticaret Bakanlığı ve TOBB işbirliğinde "Kolay ihracat Platformu" online semineri düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
ABD DİJİTAL HİZMET VERGİSİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Amerika Birleşik Devletleri (ABD) tarafından ülkemizin de aralarında bulunduğu 10 ülkenin dijital hizmet vergisi uygulamalarına yönelik soruşturma başlatıldığı bildirilmiştir.

Devamını Oku
KANADA MONTREAL LİMANINDA KISMİ GREV

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Montreal Liman İdaresi tarafından 17.02.2021 tarihinde yapılan bildirimde Denizcilik İşverenleri Birliği ile Kanada Kamu Çalışanları Birliği arasındaki müzakere sürecinin askıya alınması sebebiyle Montreal Limanı üzerinden Kanada ile ticaret yapan firmalarımızın Limandaki iş ve işlemlerdeki olası gecikmeleri dikkate almaları hususu bildirilmiştir.

Devamını Oku
TİCARET MÜŞAVİRLERİMİZLE ELEKTRONİK SOHBETLER-MOĞOLİSTAN VE BANGLADEŞ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 20 Nisan 2021 Salı günü 14.00-15.30 saatleri arasında Moğolistan'da; 22 Nisan 2021 Perşembe günü 14.00-15.30 saatleri arasında Bangladeş'de görev yapmakta olan Ticaret Müşavirlerimiz ile bu ülkelerde iş yapmakta olan iş insanlarımızın konuşmacı olarak katılarak tecrübelerini paylaşacağı e-sohbet toplantılarının gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
PANDEMİ DÖNEMİNDE TÜRK - ALMAN EKONOMİK İLİŞKİLERİ

Türk – Alman Ticaret ve Sanayi Odası’ndan Odamıza intikal eden yazıda; 22 Nisan 2021 tarihinde saat 11:00'de Türk – Alman Ticaret ve Sanayi Odası ve Düzce Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile "Pandemi Döneminde Türk-Alman Ekonomik İlişkileri" konulu online seminer düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
CONNECTING EURASIA: SMART PORTS AND RAIL FORUM

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; A.B.D. Büyükelçiliği Ticaret Müsteşarlığı tarafından 27-28-29 Nisan 2021 tarihlerinde Azerbaycan, Gürcistan ve Türkiye'deki demiryolu ve liman altyapıları için A.B.D'li firmaların teknolojilerini, A.B.D ve uluslararası finansman kurumlarının ise finans araçlarını sunacağı "Connecting Eurasia: Smart Ports and Rail Forum" isimli sanal etkinliğin gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
AVRUPA PARLAMENTOSUNUN DTÖ İLE UYUMLU SINIRDA KARBON DÜZENLEMESİNE YÖNELİK PARLAMENTO KARARI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Avrupa Komisyonu’nun Sınırda Karbon Düzenleme Mekanizması (SKDM)’nin tasarlanması ve uygulanması sırasında dikkate alınması gereken hususlara ilişkin olarak Avrupa Parlamentosu (AP)’nun görüşlerini içeren tavsiye niteliğindeki "DTÖ ile Uyumlu Sınırda Karbon Düzenlemesine Yönelik Parlamento Kararı"nın kabul edilmiş olduğu belirtilmiştir.

Devamını Oku
TİCARET MÜŞAVİRLERİ İLE ELEKTRONİK SOHBETLER - KAMERUN

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 15 Nisan 2021 Perşembe günü 14.00-15.30 saatleri arasında Kamerun'da görev yapmakta olan Ticaret Müşavirimiz ile bu ülkede iş yapmakta olan iş insanlarımızın konuşmacı olarak katılarak tecrübelerini paylaşacağı bir e-sohbet toplantısı gerçekleştirileceği bildirilmiş olup, toplantı detayları ve katılım linkini içeren program ekte yer almaktadır.

Devamını Oku
TİCARET MÜŞAVİRLERİ İLE ELEKTRONİK SOHBETLER - HİNDİSTAN

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 12 Nisan 2021 Pazartesi günü 13:45-15:00 saatleri arasında Hindistan'da görev yapmakta olan Ticaret Bakanlığı temsilcileri moderatörlüğünde, Amazon Hindistan yetkililerinin konuşmacı olarak katılarak iş insanlarımızı bilgilendireceği "Amazon Hindistan ile Hindistan Pazarında E-Ticaret Fırsatları" isimli e-sohbet toplantısının gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
KOLAY İHRACAT PLATFORMU BİLGİLENDİRME SEMİNERİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; KOBİ’leri ilgilendiren yeni uygulamalar ve gelişmeler hakkında farkındalık oluşturmak ve ihtiyaç duyulan alanlarda bilgilendirmek amacıyla TOBB tarafından ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği içerisinde internet üzerinden zaman zaman bilgilendirme seminerleri gerçekleştirildiği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE -AB İŞ DÜNYASI DİYALOĞU (TEBD) PROJESİ - TARIMSAL GIDA FORUMU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Avrupa Birliği'nin sağladığı mali destekle TOBB ve "Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği" (EUROCHAMBRES) işbirliğinde yürütülmekte olan "Türkiye-AB İş Dünyası Diyaloğu (TEBD)" projesi kapsamında, 21-22 Nisan 2021 tarihleri arasında çevrimiçi olarak "Tarımsal Gıda Forumu" etkinliği gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
MOLDOVA TİCARET FORUMU DAVETİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 28-30 Nisan 2021 tarihleri arasında online olarak "Moldova Ticaret Forumu 2021" gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
GENÇ GİRİŞİMCİ ONLINE NETWORK TOPLANTISI

Kayseri Valiliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; ülkemiz ihracatının arttırılması vizyonuna ve genç girişimcilerin ihracata yönelmelerine katkı sağlayacak şekilde, genç girişimcilerimize yönelik bir network ağı oluşturmak amacıyla "Genç Girişimci Online Network’ü Projesi"nin hayata geçirildiği ve proje kapsamında 21 Nisan 2021 Çarşamba günü saat 10:30'da online toplantı gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
SUUDİ ARABİSTAN'A İHRACATTA YAŞANAN SORUNLAR

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Suudi Arabistan'a ihracatta gümrüklerde bekletilen konteynerler hakkında sorun yaşayan firmaların, sorunlarını Riyad Ticaret Müşavirliği'ne iletmesi gerektiği bildirilmişti.

Devamını Oku
ALMANYA'DA YATIRIM OLANAKLARI VE YATIRIM SÜREÇLERİ

Türk – Alman Ticaret ve Sanayi Odası’ndan Odamıza intikal eden yazıda; 15 Nisan 2021 Perşembe günü saat 11:00’de "Almanya'da Yatırım Olanakları ve Yatırım Süreçleri" konulu online seminer düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler