EMCS KAPSAMI DIŞI ÜRÜNLERİN HIRVATİSTAN'A GİRİŞİ, SEVKİYATI VE TRANSİT GEÇİŞİ HK.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Hırvatistan Cumhuriyeti tarafından ısıtma yakıtı veya motor yakıtı dışında kullanım amacı olan (EMCS -Excise Movement and Control System kapsamına girmeyen enerji ürünleri) ürünler için bazı özel ulusal kontrol önlemleri uygulandığı

Devamını Oku
MADEN DİREĞİ İHRACATI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 4403 Gümrük Tarife İstatistik Pozisyonu altında yer alan eşya ihracatının 2018 yılında kayda bağlanmış olduğu, günümüze kadar geçen süreçte maden direkler ve diğer yuvarlak ürünlerin ihracatı ile ilgili genel bir izin verildiği belirtilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE - CEZAYİR 11. DÖNEM KEK TOPLANTISI

Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı’ndan Odamıza intikal eden yazıda; Türkiye-Cezayir Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) 11. Dönem Toplantısının 24-25 Mayıs 2021 tarihleri arasında Cezayir'de gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TİCARET MÜŞAVİRLERİ ELEKTRONİK SOHBETLER - NORVEÇ

Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı’ndan Odamıza intikal eden yazıda; 6 Mayıs 2021 Perşembe günü 14.00-15.30 saatleri arasında Norveç’te görev yapmakta olan Ticaret Müşavirlerimiz ile bu ülkelerde iş yapmakta olan iş insanlarımızın konuşmacı olarak katılarak tecrübelerini paylaşacağı e-sohbet toplantılarının gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TİCARET MÜŞAVİRLERİMİZLE ELEKTRONİK SOHBETLER- HIRVATİSTAN

Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı’ndan Odamıza intikal eden yazıda; 27 Nisan 2021 tarihinde düzenlenmesi öngörülen Ticaret Müşavirlerimizle Elektronik Sohbetler - Hırvatistan Toplantısı'nın elektronik platformda yaşanan genel mahiyetteki teknik sorun nedeniyle yapılamadığı, bu çerçevede söz konusu toplantının 5 Mayıs 2021 Çarşamba günü 14:00-15:30 saatleri arasında gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TİCARET MÜŞAVİRLERİMİZLE ELEKTRONİK SOHBETLER-KOSOVA

Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı’ndan Odamıza intikal eden yazıda; 29 Nisan 2021 Perşembe günü 14.00-15.30 saatleri arasında Kosova’da görev yapmakta olan Ticaret Müşavirlerimiz ile bu ülkelerde iş yapmakta olan iş insanlarımızın konuşmacı olarak katılarak tecrübelerini paylaşacağı e-sohbet toplantılarının gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
UFUK AVRUPA PROGRAMI TANITIM ETKİNLİĞİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Ufuk Avrupa Programının kültür, yaratıcılık ve kapsayıcı toplumlar alanındaki 2021-2027 dönemindeki ilk proje teklif çağrılarının önümüzdeki haftalarda açılması beklendiği bildirilmiştir.

Devamını Oku
CHICAGO TOBB TİCARET MERKEZİ TANITIM TOPLANTISI

TOBB Ticaret Merkezleri Genel Müdürü Noyan Ciritoğlu tarafından 27 Nisan 2021 Salı günü 14:00 - 15:00 saatleri arasında Chicago TOBB Ticaret Merkezi tanıtım toplantısı düzenlenecektir.

Devamını Oku
YURT İÇİ FUAR DESTEĞİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Bakanlık tarafından Sektörel Nitelikli Uluslararası Yurt İçi Fuarların Desteklenmesine ilişkin Karar doğrultusunda, destek kapsamına alınan yurt içi fuarların belirlenmesine ilişkin COVID-19 nedeniyle uygulanacak değişiklikler bildirilmiştir.

Devamını Oku
ONLINE EXPORT AKADEMİ PROGRAMI

Kayseri Valiliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; kadın ve genç girişimcilerimize ihracat desteklerini daha iyi anlatabilmek, ihracat destekleri anlamında yeni ihtiyaçlar ile kadın ve genç girişimcilerimizin rekabet avantajı sağlayabilecekleri sektörleri tespit etmek, bu sayede de uluslararası rekabetçiliklerini ve e-ihracattan aldıkları payı artırabilmek, bu amaçla eğitimler vermek misyonu ile "Kadın ve Genç Girişimciler İhracat Daire Başkanlığının" oluşturulduğu belirtilmiştir.

Devamını Oku
LİBYA YATIRIM TEŞVİK VE ÖZELLEŞTİRME İŞLERİ GENEL OTORİTESİ İLE MISURATA SERBEST BÖLGESİ İRTİBAT BİLGİLERİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Libya'da 2010 (9) sayılı Yatırım Kanunu şemsiyesi altında faaliyet gösteren Yatırım Teşvik ve Özelleştirme işleri Genel Otoritesi ile promotion@investinlibya.ly e-posta adresi üzerinden iletişime geçilebileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
GAMBİYA FERİBOT HİZMETLERİ İHALESİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Gambiya Nehri kıyısında yer alan BanjulBarra ile Janjanbureh-Bansang şehirleri arasında ulaşım sağlayacak üç adet feribot teminine ilişkin olarak Gambiya Feribot Hizmetleri Şirketleri tarafından ilan verildiği belirtilmiş olup, anılan ilanın Banjul Büyükelçiliğimizden alınan bir örneği yazımız ekinde yer almaktadır.

Devamını Oku
TÜRKİYE -TAYVAN GIDA İÇECEK ELEKTRİK ELEKTRONİK VE BİLGİ TEKNOLOJİLERİ

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) Odamıza intikal eden yazıda; Türkiye-Tayvan İş Konseyi tarafından, 27 Nisan 2021 Salı günü saat 10.00-12.00 saatleri arasında "Interconnected Business Series: Türkiye-Tayvan" toplantısının çevrimiçi olarak gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
27. DÖNEM TÜRKİYE- ROMANYA KEK TOPLANTISI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; yakın zamanda gerçekleştirilmesi planlanan 27. Dönem Romanya-Türkiye KEK Toplantısı hazırlıklarında faydalanılmak ve toplantıda gündeme getirilmek üzere TOBB çalışmalarına ilişkin güncel bilgi notu talep edildiği bildirilmiştir.

Devamını Oku
İDARİ MERKEZLERİN GELİŞTİRİLMESİ OFİSİ'NİN (ODAC) TALEBİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Türkiye ile Libya arasında imzalanan Mutabakat Zaptı'na ilişkin ilgi yazı1arımız daha önce iletilmiştir.

Devamını Oku
Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler