KOLAY İHRACAT PLATFORMU BİLGİLENDİRME SEMİNERİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; KOBİ’leri ilgilendiren yeni uygulamalar ve gelişmeler hakkında farkındalık oluşturmak ve ihtiyaç duyulan alanlarda bilgilendirmek amacıyla TOBB tarafından ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği içerisinde internet üzerinden zaman zaman bilgilendirme seminerleri gerçekleştirildiği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE -AB İŞ DÜNYASI DİYALOĞU (TEBD) PROJESİ - TARIMSAL GIDA FORUMU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Avrupa Birliği'nin sağladığı mali destekle TOBB ve "Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği" (EUROCHAMBRES) işbirliğinde yürütülmekte olan "Türkiye-AB İş Dünyası Diyaloğu (TEBD)" projesi kapsamında, 21-22 Nisan 2021 tarihleri arasında çevrimiçi olarak "Tarımsal Gıda Forumu" etkinliği gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
MOLDOVA TİCARET FORUMU DAVETİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 28-30 Nisan 2021 tarihleri arasında online olarak "Moldova Ticaret Forumu 2021" gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
GENÇ GİRİŞİMCİ ONLINE NETWORK TOPLANTISI

Kayseri Valiliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; ülkemiz ihracatının arttırılması vizyonuna ve genç girişimcilerin ihracata yönelmelerine katkı sağlayacak şekilde, genç girişimcilerimize yönelik bir network ağı oluşturmak amacıyla "Genç Girişimci Online Network’ü Projesi"nin hayata geçirildiği ve proje kapsamında 21 Nisan 2021 Çarşamba günü saat 10:30'da online toplantı gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
SUUDİ ARABİSTAN'A İHRACATTA YAŞANAN SORUNLAR

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Suudi Arabistan'a ihracatta gümrüklerde bekletilen konteynerler hakkında sorun yaşayan firmaların, sorunlarını Riyad Ticaret Müşavirliği'ne iletmesi gerektiği bildirilmişti.

Devamını Oku
ALMANYA'DA YATIRIM OLANAKLARI VE YATIRIM SÜREÇLERİ

Türk – Alman Ticaret ve Sanayi Odası’ndan Odamıza intikal eden yazıda; 15 Nisan 2021 Perşembe günü saat 11:00’de "Almanya'da Yatırım Olanakları ve Yatırım Süreçleri" konulu online seminer düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKMENİSTAN PETROL YATIRIM FORUMU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Türkmenistan'ın bağımsızlığının 30. yıldönümü vesilesiyle "Türkmengaz" ve "Türkmennebit" (Türkmen Petrol) Devlet Şirketleri tarafından, 12-13 Mayıs 2021 tarihleri arasında Aşkabat'ta "Türkmenistan'ın Petrol ve Gazı-2021" başlıklı uluslararası yatırım forumunun hem fiziksel hem sanal ortamda düzenleneceği belirtilmiştir.

Devamını Oku
TİCARET MÜŞAVİRLERİ İLE ELEKTRONİK SOHBETLER -UMMAN VE DANİMARKA

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 6 Nisan 2021 Salı günü 14:00-15:30 saatleri arasında Umman'da görev yapmakta olan Ticaret Müşavirlerimiz, 8 Nisan 2021 Perşembe günü 14:00-15:30 saatlerinde ise Danimarka' da görev yapmakta olan Ticaret müşavirlerimiz ve bu ülkelerde iş yapmakta olan iş insanlarımızın konuşmacı olarak katılarak tecrübelerini paylaşılacağı e-sohbet toplantılarının gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
BREZİLYA SAĞLIK BAKANLIĞININ TIBBİ MALZEME İHTİYACI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Brezilya Sağlık Bakanlığı'nın yazımız ekinde sunulan tıbbi malzemeleri satın almak istediği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE GÜRCİSTAN YÜKSEK DÜZEYLİ STRATEJİK İŞBİRLİĞİ KONSEYİ 3. TOPLANTISI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Türkiye-Gürcistan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi (YDSK) Üçüncü Toplantısı'nın önümüzdeki dönemde gerçekleştirileceği bildirilmiş olup, TOBB tarafından Gürcistan ile işbirliğine dair güncel görüşler talep edildiği iletilmiştir.

Devamını Oku
UBAK ÇALIŞTAYI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; UBAK izin belgesi dağıtım kriterlerinin yeniden değerlendirilmesi amacıyla, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı yetkililerinin katılımıyla video konferans yöntemiyle TOBB koordinasyonunda UBAK Çalıştayı düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
D-8 İŞ FORUMU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Türkiye'nin D-8 Dönem Başkanlığına bağlı olarak D-8 Ticaret ve Sanayi Odaları (D-8 TSO) Dönem Başkanlığı’nın TOBB tarafından yürütülmekte olduğu ifade edilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE FİLİSTİN İŞ KONSEYİ

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) alınan yazıda, Türkiye-Filistin İş Konseyi tarafından, Karşı Kanat Kuruluşu Filistinli İşadamları Derneği (PBA) ile iş birliğiyle 30 Mart 2021 Salı günü saat 12.00-13.30 saatleri arasında "Interconnected Business Series: Türkiye-Filistin" toplantısının çevrimiçi olarak gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TİCARET MÜŞAVİRLERİMİZLE SEKTÖREL SOHBETLER HOLLANDA VE KUVEYT

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 30 Mart 2021 Salı günü 14.00-15.30 saatleri arasında "E-Ticaret Sektörü" konulu; 1 Nisan 2021 Perşembe günü 14.00-15.30 saatleri arasında ise "Finansal Teknolojiler" konulu sektörel e-sohbet toplantıları gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
SUUDİ ARABİSTAN GÜMRÜKLERİNDE YAŞANAN SORUNLAR

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Suudi Arabistan'a ihracatta gümrüklerde bekletilen konteynerler hakkında sorun yaşayan firmaların, ekte sunulan tabloyu doldurarak Riyad Ticaret Müşavirliği'ne iletmesi gerektiği bildirilmiştir.

Devamını Oku
Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler