ONLINE EXPORT AKADEMİ PROGRAMI

Kayseri Valiliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; kadın ve genç girişimcilerimize ihracat desteklerini daha iyi anlatabilmek, ihracat destekleri anlamında yeni ihtiyaçlar ile kadın ve genç girişimcilerimizin rekabet avantajı sağlayabilecekleri sektörleri tespit etmek, bu sayede de uluslararası rekabetçiliklerini ve e-ihracattan aldıkları payı artırabilmek, bu amaçla eğitimler vermek misyonu ile "Kadın ve Genç Girişimciler İhracat Daire Başkanlığının" oluşturulduğu belirtilmiştir.

Devamını Oku
LİBYA YATIRIM TEŞVİK VE ÖZELLEŞTİRME İŞLERİ GENEL OTORİTESİ İLE MISURATA SERBEST BÖLGESİ İRTİBAT BİLGİLERİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Libya'da 2010 (9) sayılı Yatırım Kanunu şemsiyesi altında faaliyet gösteren Yatırım Teşvik ve Özelleştirme işleri Genel Otoritesi ile promotion@investinlibya.ly e-posta adresi üzerinden iletişime geçilebileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
GAMBİYA FERİBOT HİZMETLERİ İHALESİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Gambiya Nehri kıyısında yer alan BanjulBarra ile Janjanbureh-Bansang şehirleri arasında ulaşım sağlayacak üç adet feribot teminine ilişkin olarak Gambiya Feribot Hizmetleri Şirketleri tarafından ilan verildiği belirtilmiş olup, anılan ilanın Banjul Büyükelçiliğimizden alınan bir örneği yazımız ekinde yer almaktadır.

Devamını Oku
TÜRKİYE -TAYVAN GIDA İÇECEK ELEKTRİK ELEKTRONİK VE BİLGİ TEKNOLOJİLERİ

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) Odamıza intikal eden yazıda; Türkiye-Tayvan İş Konseyi tarafından, 27 Nisan 2021 Salı günü saat 10.00-12.00 saatleri arasında "Interconnected Business Series: Türkiye-Tayvan" toplantısının çevrimiçi olarak gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
27. DÖNEM TÜRKİYE- ROMANYA KEK TOPLANTISI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; yakın zamanda gerçekleştirilmesi planlanan 27. Dönem Romanya-Türkiye KEK Toplantısı hazırlıklarında faydalanılmak ve toplantıda gündeme getirilmek üzere TOBB çalışmalarına ilişkin güncel bilgi notu talep edildiği bildirilmiştir.

Devamını Oku
İDARİ MERKEZLERİN GELİŞTİRİLMESİ OFİSİ'NİN (ODAC) TALEBİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Türkiye ile Libya arasında imzalanan Mutabakat Zaptı'na ilişkin ilgi yazı1arımız daha önce iletilmiştir.

Devamını Oku
KOLAY İHRACAT PLATFORMU BİLGİLENDİRME SEMİNERİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 20 Nisan 2021 Salı günü saat 14:00’te Ticaret Bakanlığı ve TOBB işbirliğinde "Kolay ihracat Platformu" online semineri düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
ABD DİJİTAL HİZMET VERGİSİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Amerika Birleşik Devletleri (ABD) tarafından ülkemizin de aralarında bulunduğu 10 ülkenin dijital hizmet vergisi uygulamalarına yönelik soruşturma başlatıldığı bildirilmiştir.

Devamını Oku
KANADA MONTREAL LİMANINDA KISMİ GREV

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Montreal Liman İdaresi tarafından 17.02.2021 tarihinde yapılan bildirimde Denizcilik İşverenleri Birliği ile Kanada Kamu Çalışanları Birliği arasındaki müzakere sürecinin askıya alınması sebebiyle Montreal Limanı üzerinden Kanada ile ticaret yapan firmalarımızın Limandaki iş ve işlemlerdeki olası gecikmeleri dikkate almaları hususu bildirilmiştir.

Devamını Oku
TİCARET MÜŞAVİRLERİMİZLE ELEKTRONİK SOHBETLER-MOĞOLİSTAN VE BANGLADEŞ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 20 Nisan 2021 Salı günü 14.00-15.30 saatleri arasında Moğolistan'da; 22 Nisan 2021 Perşembe günü 14.00-15.30 saatleri arasında Bangladeş'de görev yapmakta olan Ticaret Müşavirlerimiz ile bu ülkelerde iş yapmakta olan iş insanlarımızın konuşmacı olarak katılarak tecrübelerini paylaşacağı e-sohbet toplantılarının gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
PANDEMİ DÖNEMİNDE TÜRK - ALMAN EKONOMİK İLİŞKİLERİ

Türk – Alman Ticaret ve Sanayi Odası’ndan Odamıza intikal eden yazıda; 22 Nisan 2021 tarihinde saat 11:00'de Türk – Alman Ticaret ve Sanayi Odası ve Düzce Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile "Pandemi Döneminde Türk-Alman Ekonomik İlişkileri" konulu online seminer düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
CONNECTING EURASIA: SMART PORTS AND RAIL FORUM

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; A.B.D. Büyükelçiliği Ticaret Müsteşarlığı tarafından 27-28-29 Nisan 2021 tarihlerinde Azerbaycan, Gürcistan ve Türkiye'deki demiryolu ve liman altyapıları için A.B.D'li firmaların teknolojilerini, A.B.D ve uluslararası finansman kurumlarının ise finans araçlarını sunacağı "Connecting Eurasia: Smart Ports and Rail Forum" isimli sanal etkinliğin gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
AVRUPA PARLAMENTOSUNUN DTÖ İLE UYUMLU SINIRDA KARBON DÜZENLEMESİNE YÖNELİK PARLAMENTO KARARI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Avrupa Komisyonu’nun Sınırda Karbon Düzenleme Mekanizması (SKDM)’nin tasarlanması ve uygulanması sırasında dikkate alınması gereken hususlara ilişkin olarak Avrupa Parlamentosu (AP)’nun görüşlerini içeren tavsiye niteliğindeki "DTÖ ile Uyumlu Sınırda Karbon Düzenlemesine Yönelik Parlamento Kararı"nın kabul edilmiş olduğu belirtilmiştir.

Devamını Oku
TİCARET MÜŞAVİRLERİ İLE ELEKTRONİK SOHBETLER - KAMERUN

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 15 Nisan 2021 Perşembe günü 14.00-15.30 saatleri arasında Kamerun'da görev yapmakta olan Ticaret Müşavirimiz ile bu ülkede iş yapmakta olan iş insanlarımızın konuşmacı olarak katılarak tecrübelerini paylaşacağı bir e-sohbet toplantısı gerçekleştirileceği bildirilmiş olup, toplantı detayları ve katılım linkini içeren program ekte yer almaktadır.

Devamını Oku
TİCARET MÜŞAVİRLERİ İLE ELEKTRONİK SOHBETLER - HİNDİSTAN

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 12 Nisan 2021 Pazartesi günü 13:45-15:00 saatleri arasında Hindistan'da görev yapmakta olan Ticaret Bakanlığı temsilcileri moderatörlüğünde, Amazon Hindistan yetkililerinin konuşmacı olarak katılarak iş insanlarımızı bilgilendireceği "Amazon Hindistan ile Hindistan Pazarında E-Ticaret Fırsatları" isimli e-sohbet toplantısının gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler