TİCARİ İŞBİRLİĞİ VE TEKNOLOJİ TRANSFER DUYURULARI

Erciyes Teknopark Teknoloji Transfer Ofisi’nden Odamıza intikal eden yazıda, Avrupa İşletmeler Ağı (EEN) tarafından dünyanın 54 ülkesinde yayınlanan haftanın güncel ticari işbirliği ve teknoloji transferi duyuruları bildirilmiştir.

Devamını Oku
KIRGIZİSTAN CUMHURİYETİ’NDE TARIMSAL ÜRETİM VE ENERJİ ALANINDA YATIRIM OLANAKLARI

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) Odamıza intikal eden yazıda; 20 Şubat 2019 Çarşamba günü saat 13:30 – 16:00 arasında DEİK ofisinde (River Plaza, İstanbul) “Kırgızistan Cumhuriyeti’nde Tarımsal Üretim ve Enerji Alanında Yatırım Olanakları” başlıklı toplantı gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKMEN KİMYA İHALESİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; Türkmenistan'ın Ahal Vilayeti Tecen şehrinde Türkmen Kimya Devlet Kurumu tarafından "Azot-Sülfat Gübreleri (Urea-ES)" üretim tesisinin inşaatı için anahtar teslim uluslararası bir ihalenin açıldığı bildirilmiştir.

Devamını Oku
EKVATOR STA GÖRÜŞ TALEBİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; Türkiye - Ekvator Serbest Ticaret Anlaşması (STA) müzakerelerinin canlandırılması amacıyla, Ekvator Üretim, Dış Ticaret, Yatırımlar ve Balıkçılık Bakanı Pablo Campana Saenz'in Ülkemize bir ziyaret gerçekleştireceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
MALEZYA'NIN KELANTAN EYALETİNDE YATIRIM FIRSATLARI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; Malezya'nın 13 Eyaletinden biri olan Kelantan Eyalet Yönetiminin, aşağıda belirtilen alanlarda yatırım yapmaya ilgi duyan Türk yatırımcılarını anılan eyalete davet ettiği belirtilmiştir.

Devamını Oku
10. SARAYBOSNA YATIRIM FORUMU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; 17-19 Nisan 2019 tarihleri arasında Saraybosna'da 10. Saraybosna Yatırım Forumu düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
PERU ORTAK FİNANSMANLI ÖZEL GİRİŞİM PROJELERİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; Peru Ulaştırma ve Haberleşme Bakanlığı tarafından hazırlanan Ulaşım Altyapısı alanındaki Ortak Finansmanlı Özel Girişim projeleri bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE - POLONYA 4. DÖNEM DÜZENLİ İSTİŞARE TOPLANTISI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; Türkiye - Polonya Düzenli İstişare Toplantılarının dördüncüsünün 07 Mart 2019 tarihinde Varşova'da gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
IRAK ULUSAL KALKINMA PLANI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; Irak'ta yatırım ve ticaret fırsatlarının yer aldığı "Irak Cumhuriyeti Ulusal Kalkınma Planı 2018-2022"nin yayımlandığı bildirilmiştir.

Devamını Oku
TİCARİ İŞBİRLİĞİ VE TEKNOLOJİ TRANSFER DUYURULARI

Erciyes Teknopark Teknoloji Transfer Ofisi’nden Odamıza intikal eden yazıda, Avrupa İşletmeler Ağı (EEN) tarafından dünyanın 54 ülkesinde yayınlanan haftanın güncel ticari işbirliği ve teknoloji transferi duyuruları bildirilmiştir.

Devamını Oku
ADR ÇALIŞMA GRUBU GÖRÜŞ TALEBİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; Ülkemizin Tehlikeli Malların Karayolu ile Uluslararası taşımacılığına ilişkin Avrupa Anlaşması’na (ADR) 22 Mart 2010 itibariyle, Uluslararası demiryolu taşımacılığına ilişkin sözleşme (COTIF) ve C Eki olan  Uluslararası demiryolu taşımacılığına ilişkin Yönetmelik (RID)’e ise 01 Haziran 1985 itibariyle taraf olduğu ve söz konusu anlaşmalara ilişkin mevzuat çalışmalarının tamamlandığı bildirilmiştir.

Devamını Oku
ÇAD'DA YATIRIM İMKANLARI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; Encemine Büyükelçiliğimizin Çad Ekonomi ve Planlama Bakanı Sayın Issa Doubragne ile bir görüşme gerçekleştirdiği, adı geçen Bakan tarafından ülkemizde miktarda susam ithal edildiği belirtilmiştir.

Devamını Oku
SRİ LANKA'DA SERBEST BÖLGE PROJESİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; Sri Lanka Yatırım Kurulunun Sri Lanka Kalkınma Stratejileri ve Uluslararası Ticaret Bakanlığı ile birlikte Sri Lanka'nın Bingiriya bölgesinde, Serbest Üretim Bölgesi / Organize Sanayi Bölgesi kurulmasına ilişkin proje için teklif çağrısı yaptığı belirtilmiştir.

Devamını Oku
BELARUS FİRMALARI HAKKINDA

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; Tüyap İstanbul Kongre Merkezi'nde 28 Şubat - 02 Mart 2019 tarihleri arasında düzenlenecek olan 16. Uluslararası İplik Fuarı'na, elyaf ve iplik üreticisi beş Belarus Firmasının katılacağı bildirilmiştir.

Devamını Oku
HİNDİSTAN ÜLKE GÜNÜ

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) Odamıza intikal eden yazıda; 28 Şubat 2019 Perşembe günü 10.00-11.30 saatleri arasında Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nda, 01 Mart 2019 Cuma günü saat 16:00’da Adana Sanayi Odası’nda Hindistan Ülke Günü toplantısı gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler
Üye Firmalarımız