RUSYA ORTAK SANAYİ ÇALIŞMA GRUBU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Türk-Rus Ortak Sanayi Çalışma Grubu 13. Dönem .Toplantısı'nın 20-21 Aralık 2018 tarihleri arasında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayesinde düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TİCARET BAKANI RUHSAR PEKCAN'IN AVUSTURYA ZİYARETİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın, Avusturya Ekonomi ve Dijitalleşme Bakanı Margarete Schramböck'ün daveti üzerine çeşitli temaslar ve müzakerelerde bulunmak üzere 14 Ocak 2019 tarihinde Avusturya'ya bir ziyaret gerçekleştireceği belirtilmiştir.

Devamını Oku
TİCARİ İŞBİRLİĞİ VE TEKNOLOJİ TRANSFER DUYURULARI

Erciyes Teknopark Teknoloji Transfer Ofisi’nden Odamıza intikal eden yazıda, Avrupa İşletmeler Ağı (EEN) tarafından dünyanın 54 ülkesinde yayınlanan haftanın güncel ticari işbirliği ve teknoloji transferi duyuruları bildirilmiştir.

Devamını Oku
KENYA TİCARET HEYETİ PROGRAMI

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) Odamıza intikal eden yazıda; 29 Ocak – 01 Şubat 2019 tarihleri arasında Kenya’ya yönelik bir ticari heyet programı düzenlenecek olup; başkent Nairobi’ye ziyaret kapsamında Türkiye-Kenya İş Konseyi Ortak Toplantısı, ikili iş görüşmeleri, proje sunumları ve ilgili kurum-kuruluşlar ile toplantılar gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
MOLDOVA - GAGAVUZYA YATIRIM FORUMU

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) Odamıza intikal eden yazıda; 20 Aralık 2018 Perşembe günü 10:30-13:00 saatleri arasında River Plaza’da “Gagavuzya Yatırım Forumu” düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
ÜLKE MASALARI BÜLTENİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; ihracatçı firmalarımızın uluslararası rekabet güçlerinin artırılması, ihraç pazarlarındaki fırsatları değerlendirmeleri ve karşılaşabilecekleri engellere hazırlıklı olmalarını sağlamak doğrultusunda başta hedef ve öncelikli ülkeler olmak üzere;

Devamını Oku
AVUSTURYA - TÜRKİYE İŞ KONSEYİ TOPLANTISI

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) Odamıza intikal eden yazıda; Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanı Sayın Ruhsar Pekcan'ın 14 Ocak 2019 tarihinde Viyana'ya gerçekleştireceği resmi ziyaret vesilesiyle Avusturya - Türkiye İş Konseyi Toplantısı gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
CERN İHALE DUYURUSU

Avrupa Nükleer Araştırma Örgütü (CERN) Türkiye Sanayi İrtibat Ofisinden Odamıza intikal eden yazıda; ekte detayları verilen ihale bilgileri iletilmiştir.

Devamını Oku
TİCARİ İŞBİRLİĞİ VE TEKNOLOJİ TRANSFER DUYURULARI

Erciyes Teknopark Teknoloji Transfer Ofisi’nden Odamıza intikal eden yazıda, Avrupa İşletmeler Ağı (EEN) tarafından dünyanın 54 ülkesinde yayınlanan haftanın güncel ticari işbirliği ve teknoloji transferi duyuruları bildirilmiştir.

Devamını Oku
YURT DIŞI YATIRIM ENDEKSİ 2018

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) Odamıza intikal eden yazıda; Yurt Dışı Yatırımlar İş Konseyi ve Bain & Company işbirliği ile hazırlanan Yurt Dışı Yatırım Endeksi raporunun yayımlandığı bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE - FİLİPİNLER İŞ KONSEYİ MANİLA HEYET ZİYARETİ

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) Odamıza intikal eden yazıda; 27-31 Ocak 2019 tarihleri arasında Filipinler'in başkenti Manila'ya ziyaret heyeti düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
A.TR VE MENŞE İSPAT BELGELERİNİN ELEKTRONİK ORTAMDA DÜZENLENMESİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; A.TR ve Menşe İspat Belgelerinin elektronik ortamda düzenlenmesine ilişkin usul ve esaslar bildirilmiştir.

Devamını Oku
PAKİSTAN BAŞBAKANI İLE ÇALIŞMA YEMEĞİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; Pakistan Başbakanı Sayın Imran KHAN'ın ülkemize gerçekleştireceği ziyaret kapsamında, 03 Ocak 2019 Perşembe günü saat 20:00'da bir çalışma yemeğinin gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
JAPONYA EKONOMİ, TİCARET VE SANAYİ BAKANI ZİYARETİ GÖRÜŞ TALEBİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; Japonya Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Bakanı (METl) Sayın Hiroshige Seko'nun 16 Ocak 2019 tarihinde ülkemizi ziyaret edeceği belirtilmiştir.

Devamını Oku
KUŞAK VE YOL ZİRVESİ EYLÜL 2019

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; Hong Kong Özel İdare Bölgesi yönetimi ve Hong Kong Ticareti Geliştirme Konseyi (HKTDC) tarafından 2016 yılından itibaren düzenlenmeye başlanan Kuşak ve Yol Zirvesi'ne ilişkin olarak bir sonraki Zirve'nin 11 - 12 Eylül 2019 tarihinde gerçekleştirileceği belirtilmiştir.

Devamını Oku
Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler
Üye Firmalarımız