TÜRKİYE-AFGANİSTAN EKONOMİK VE TEKNİK İŞBİRLİĞİ ORTAK KOMİTESİ 3. DÖNEM TOPLANTISI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Türkiye-Afganistan Ekonomik ve Teknik İşbirliği Ortak Komitesi 3. Dönem Toplantısı'nın 10-11 Temmuz 2021 tarihlerinde Kabil'de gerçekleştirilmesinin planlandığı bildirilmiştir.

Devamını Oku
ONLINE EXPORT AKADEMİ PROGRAMI

Kayseri Valiliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; kadın ve genç girişimcilerimize ihracat desteklerini daha iyi anlatabilmek, ihracat destekleri anlamında yeni ihtiyaçlar ile kadın ve genç girişimcilerimizin rekabet avantajı sağlayabilecekleri sektörleri tespit etmek, bu sayede de uluslararası rekabetçiliklerini ve e-ihracattan aldıkları payı artırabilmek, bu amaçla eğitimler vermek misyonu ile "Kadın ve Genç Girişimciler İhracat Daire Başkanlığının" oluşturulduğu belirtilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE FİNLANDİYA İŞ TOPLANTISI

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) alınan yazıda, DEİK/Türkiye-Finlandiya İş Konseyi tarafından 23 Haziran 2021 Çarşamba günü saat 14.00’te Interconnected Business Series: Türkiye-Finland "Startup Pitching Series: İnşaat ve Gayrimenkul Teknolojileri (Proptech)" online etkinliği gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRK EXIMBANK VE MACARİSTAN İHRACAT KREDİ SİGORTA KURULUŞU İŞBİRLİĞİ WEBINARI

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) alınan yazıda, DEİK/Türkiye-Macaristan İş Konseyi koordinasyonunda Türk Eximbank ve Macaristan İhracat Kredi Sigorta Kuruluşu (MEHIB) katılımı ile üçüncü ülkelerde iş birliğine yönelik 24 Haziran 2021 saat 14.00'te çevrimiçi olarak webinar düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
FAS'TA BOYA İLE İLGİLİ BAZI STANDARTLARIN ZORUNLU HALE GELMESİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Fas Standartlar Enstitüsü (İMANOR) tarafından boya eşyasının kurşun içeriği ve bütün ağır metallerin varlığı veya yokluğu ile mevcut metallerin miktarlarının belirtilmesine dair uygulamaların yürürlüğe konduğu belirtilmiştir.

Devamını Oku
GLOBAL BUSINESS EXECUTIVE RETREAT 2021

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Bosna Hersek Dış Ticaret ve Ekonomik İlişkiler Bakanlığı, Yabancı Yatırımcılar Konseyi ve BH Yatırım Teşvik ajansı (FİPA) ortaklığında 1-4 Temmuz 2021 tarihleri arasında Jahorina Kayak Merkezi’nde “Global Business Executive Retreat 2021” konferansının düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TURQUALITY DESTEKLERİ EĞİTİMİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; KOBİ yöneticileri ve çalışanlarına yönelik olarak internet üzerinden "Turquality Destekleri Eğitimi" gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
ANGOLA BİLGİ NOTU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Angola Cumhurbaşkanı Joao Manuel Gonçalves Lourenço'rıun 27 Temmuz 2021 tarihinde ülkemize resmi bir ziyaret gerçekleştirmesinin öngörüldüğü bildirilmiştir.

Devamını Oku
IKBY İTHALAT İZİNLERİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; İbrahim Halil Hudut Kapısı'ndaki gümrük işlemlerinde maliyet artışına sebep olan uygulamaların artmasından kaynaklı, ülkemizden Irak'a yapılan sevkiyatlarda İran-Irak sınırındaki noktalardan giriş yapıldığı bilgisi iletilmiştir.

Devamını Oku
FİLİSTİNLİ FİRMA TALEPLERİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Filistinli firmaların Türk ihracatçı firmalardan çeşitli ürünleri ithal etmek istedikleri belirtilmiştir.

Devamını Oku
MISIR-NAFEZA WEBINARI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 16 Haziran 2021 tarihinde saat 13.00'da Mısır'ın 1 Temmuz itibariyle başlayacağı ACID sistemiyle ilgili Kahire Ticaret Müşavirliğimiz tarafından webinar düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
FRANSA AMBALAJ TASARISI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Fransa'nın israfın önlenmesi ve döngüsel iktisat ile ilgili kanun tasarısının, 1 Ocak 2022 tarihinde yürürlüğe girmesinin öngörüldüğü bildirilmiştir.

Devamını Oku
ESTONYA JETCO TOPLANTISI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Ticaret Bakanımız Sayın Mehmet MUŞ'un, 12-13 Temmuz 2021 tarihleri arasında Estonya'yı ziyaret edeceği, söz konusu ziyaret sırasında Türkiye-Estonya Ekonomik ve Ticaret Ortak Komite (JETCO) Kurucu Bildirinin imzalanmasının planlandığı bildirilmiştir.

Devamını Oku
İŞ SÜREÇLERİNİN DİJİTALLEŞMESİ EĞİTİMİ

Akdeniz İhracatçı Birlikleri’nden Odamıza intikal eden yazıda; 16 Haziran 2021 Çarşamba günü 14.00 - 16.00 saatleri arasında Dr. Umut KÖKSAL tarafından "İş Süreçlerinin Dijitalleşmesi" konulu online eğitim düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
ABD -TÜRKİYE HİDROJEN ENERJİSİ VE YAKIT DEPOSU TEKNOLOJİLERİ FORUMU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 15-16 Haziran 2021 tarihlerinde Cisco Webex platformu üzerinden T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, ABD Enerji Bakanlığı, ABD Ticaret Bakanlığı ve ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından desteklenen "ABD - Türkiye Hidrojen Enerjisi ve Yakıt Deposu Teknolojileri Forumu" düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler