ASYA KALKINMA BANKASI İŞ FIRSATLARI SEMİNERİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Asya Kalkınma Bankası'nın (ADB) yapısı, faaliyetleri ve finanse edilen projeleri hakkında bilgi vermek amacıyla "Asya Kalkınma Bankası İş Fırsatları Semineri"nin 17 Eylül 2020 tarihinde 10:00-11:40 saatleri arasında ZOOM platformu üzerinden, TOBB ve ADB işbirliğinde düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
FİLİPİNLER'DE NEW CLARK CITY PROJESİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Filipinler Kalkınma İdaresi (Philippines Bases Conversion and Development Authority) tarafından Tarlac eyaletindeki Clark Özel Ekonomik Bölgesinde “New Clark City – NCC” adlı yeni bir şehrin kurulmasının planlandığı bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE - RUSYA 17. DÖNEM KEK TOPLANTISI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Türkiye - Rusya Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) 17. Dönem Toplantısının, 30 Eylül 2020 tarihinde Rusya Federasyonu’nun St. Petersburg kentinde gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
FAS TARAFINDAN GÜMRÜK VERGİLERİNİN ARTTIRILMASI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; ülkemiz ile Fas arasında yürürlükte olan Serbest Ticaret Anlaşması'nın 17'nci maddesine göre; ülkemizden ithali gerçekleşen bazı nihai tekstil ve hazır giyim ürünlerine karşı 31 Aralık 2021 tarihine kadar mevcut MFN oranının % 90'ı oranında gümrük vergisinin Fas tarafından yürürlüğe konulduğu hatırlatılmıştır.

Devamını Oku
ONLINE EXPORT AKADEMİ PROGRAMI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Ticaret Bakanlığı ve UPS Kargo Taşımacılığı A.Ş. işbirliğinde kadın ve genç girişimcilerin ihracata yönlendirilmesi amacıyla oluşturulan "Export Akademi Kadın ve Genç Girişimci İhracatçı Yetiştirme Programı"nın video konferans yöntemiyle gerçekleştirildiği bildirilmiştir.

Devamını Oku
BELUCİSTAN YATIRIM REHBERİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Pakistan'ın eyaletlerinden biri olan Belucistan'ın maden, enerji, hayvancılık, tarım ve turizm sektörlerine yönelik yatırım potansiyeli hakkında genel bilgileri içeren bir rehber hazırlandığı bildirilmiştir.

Devamını Oku
BREZİLYA WEBİNARI

Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) Türkiye Milli Komitesinden Odamıza intikal eden yazıda; ICC Brezilya tarafından, 17 Ağustos 2020 Pazartesi günü 15.00 – 16.00 saatleri arasında, ICC Onursal Başkanı Paul Polman ve Brezilyalı üç CEO’nun katılımıyla, “ekonomik büyüme ve sürdürülebilirlik” konulu bir webinar düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
MEDOS - ISLAK İMZA - MISIR

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Mısır'a yönelik ihracatta düzenlenen EUR.l/EUR.MED Dolaşım Belgelerine Gümrük İdareleri tarafından ıslak imza atılması uygulamasına 6 Ağustos 2020 tarihinden itibaren son verileceği belirtilmiştir.

Devamını Oku
ONLİNE EXPORT AKADEMİ PROGRAMI

T.C. Kayseri Valiliği Ticaret İl Müdürlüğü’nden Odamıza intikal eden yazıda; kadın ve genç girişimcilerimize ihracat desteklerini daha iyi anlatabilmek, onların bu desteklerimizden daha fazla yararlanmalarını sağlayabilmek adına UPS Hızlı Kargo Taşımacılığı A.Ş. (UPS) ile işbirliği içinde "Export Akademi - Kadın ve Genç Girişimci İhracatçı Yetiştirme Programı" oluşturulduğu bildirilmiştir.

Devamını Oku
KAZAKİSTAN'DA SANAYİ PROJELERİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Türk Konseyi (TK) 7. Zirvesinde TK üye/gözlemci devletler arasında yatırımların daha da artırılması ve ortak yatırımların teşviki için yeni mekanizmaların kurulması yönünde çağrıda bulunulduğu belirtilmiştir.

Devamını Oku
DİJİTAL PAZARLAMA 2641 SAYILI KARAR

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle hizmet sektöründe faaliyet gösteren firma, kurum ve kuruluşlar üzerindeki oluşan olumsuz etkilerin azaltılması ve mevcut ihraç pazarlarımızın korunması için ticari faaliyetlerde dijital pazarlama yöntemlerinin önem taşıdığı vurgulanmıştır.

Devamını Oku
TÜRKMENİSTAN YATIRIMLAR WEB SİTESİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Türkmenistan'da başta petrolgaz ve enerji kaynaklarının işlenmesi alanlarında olmak üzere hayata geçirilmesi planlanmış olan projeler ile ilgili olarak yatırımcıların ihtiyaç duyabileceği tüm bilgilerin çevrimiçi derlendiği internet sitesinin faaliyete geçtiği bildirilmiştir.

Devamını Oku
EKVATOR GİNESİ İLE TİCARET

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Malabo Büyükelçiliğimiz ile Ekvator Ginesi Adalar Bölgesi Ticaret, Tarım ve Orman Odası yetkilileri arasında bir görüşme gerçekleştiği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TİCARET MÜŞAVİRLERİMİZLE ELEKTRONİK SOHBETLER SUNUMLARI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 7 Temmuz 2020 tarihinde Cezayir, 8 Temmuz 2020 tarihinde Fas, 14 Temmuz 2020 tarihinde Suudi Arabistan, 16 Temmuz 2020 tarihinde ise Birleşik Arap Emirlikleri'nde görev yapmakta olan Ticaret Müşavirlerimiz ve anılan ülkelerde yerleşik iş insanlarımızın konuşmacı olarak katılmış olduğu e-sohbet toplantılarının sunumları yazımız ekinde yer almaktadır.

Devamını Oku
DIŞİŞLERİ BAKANIMIZIN DOMİNİK CUMHURİYETİ, HAİTİ VE VENEZUELA ZİYARETLERİ GÖRÜŞ TALEBİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu'nun 5-17 Ağustos 2020 tarihleri arasında Dominik Cumhuriyeti, Haiti ve Venezuela'ya resmi ziyaretlerde bulunacağı bildirilmiştir.

Devamını Oku
Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler