GINE-BISSAU İLE KAJU TİCARETİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Gine-Bissau Cumhurbaşkanı Sayın Umaro Sissoco Embalo'nun 19-21 Haziran tarihlerinde ülkemizi ziyaret ettiği, Sayın Cumhurbaşkanımız ile Sayın Embalo arasında gerçekleşen görüşme sırasında konuk heyetçe ülkenin en önemli ihraç ürünü olan kaju fıstığında COVID-19 nedeniyle alıcı bulmakta zorluk yaşandığı belirtilmiştir.

Devamını Oku
MALEZYA- TİCARET MÜŞAVİRLERİMİZLE ELEKTRONİK SOHBETLER

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Ticaret Bakanlığı tarafından ülkemizin ihracat faaliyetlerinin geliştirilmesi amacıyla düzenlenen "Ticaret Müşavirlerimizle Elektronik Sohbetler" kapsamında Malezya'da görev yapmakta olan Ticaret Müşavirleri ile bu ülkede iş yapmakta olan iş insanlarının konuşmacı olarak katılarak tecrübelerini paylaşacağı e-sohbet toplantısının gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
DESTEK YÖNETİM SİSTEMİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Dahilde İşleme Rejimi, Hariçte İşleme Rejimi, Vergi Resim Harç İstisnai Belgeleri ve Belgesiz İhracat Kredileri ile mal ve hizmet ihracatına yönelik devlet desteklerine ilişkin başvuru, değerlendirme ve sonuçlandırma süreçlerinin 01.01.2020 tarihinden itibaren Destek Yönetim Sistemi (DYS) üzerinden yürütülmesi usulüne geçildiği belirtilmiştir.

Devamını Oku
BREZİLYA -TİCARET MÜŞAVİRLERİMİZLE ELEKTRONİK SOHBETLER

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Ticaret Müşaviri ve Ataşelerimizle Türk iş dünyasını bir araya getirmek üzere "Ticaret Müşavirlerimizle Elektronik Sohbetler" adıyla online toplantılar düzenlendiği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE-ÇİN INTERCONNECTED BUSINESS TOPLANTISI

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) Odamıza intikal eden yazıda; DEİK/Türkiye-Çin İş Konseyi’nin 16 Eylül 2020, Çarşamba günü 10.30-12.30 saatleri arasında “Türkiye-Çin Interconnected Business” Toplantısını gerçekleştireceği bildirilmiştir. Toplantıda Türkiye-Çin arasındaki ticaret ve yatırım fırsatlarının detaylandırılacağı sunum ve konuşmaların ardından sektörel görüşmelere geçileceği ifade edilmiştir.

Devamını Oku
RANDEVULU SANAL SIRA SİSTEMİ VİDEO KONFERANSI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 180 Günlük İcraat Programları kapsamında Ticaret Bakanlığı’nın Cumhurbaşkanlığı'nca takip edilen 17 eyleminden biri olan ve ticari eşya taşıyan araçların gümrük kapılarımıza kontrollü erişiminin ve çıkışının sağlanması, zaman zaman kamuoyuna da yansıyan yol kenarlarındaki araç sıralarının oluşturduğu çevresel olumsuzlukların giderilmesi,

Devamını Oku
YURT İÇİNDE FUAR DÜZENLENMESİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Yurt İçinde Fuar Düzenlenmesine Dair Usul ve Esasların 22. Maddesi kapsamında fuarlar, fuar başvurusunun yapıldığı Odalar tarafından denetleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
KOLAY İHRACAT PLATFORMU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Kolay İhracat Platformu’nun, Ticaret Bakanı Sayın Ruhsar Pekcan tarafından 28 Ağustos 2020 tarihinde kamuoyuna açıklandığı duyurulmuştur.

Devamını Oku
MEKSİKA TİCARET MÜŞAVİRİMİZLE ELEKTRONİK SOHBETLER

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Ticaret Müşaviri ve Ataşelerimizle Türk iş dünyasını bir araya getirmek üzere "Ticaret Müşavirlerimizle Elektronik Sohbetler" adıyla online toplantılar düzenlendiği bildirilmiştir.

Devamını Oku
%100 TATARİSTAN ONLINE ETKİNLİĞİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; Tataristan Cumhuriyeti Devlet Kurumları tarafından 30 Ağustos - 10 Eylül 2020 tarihleri arasında "%100 Tataristan" adı altında İş Zekası (BI - Business Intelligence) alanında yaklaşık 2 hafta sürecek online bir etkinliğin düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
MONTREAL LİMAN İŞÇİLERİNİN GREVİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; Montreal Limanı'nda görev yapan 1125 işçinin 9 gündür grevde olduğu, limandaki yükleme, aktarma ve elleçleme işlemlerinde gecikmeler yaşandığı, Kanada'nın doğusunda yer alan eyaletlerin dış ticaret işlemlerini olumsuz etkileyen söz konusu grevin sona erdirilmesi konusunda Kanada Kamu İşçileri Sendikası ile Liman İşverenleri Birliği arasındaki görüşmelerin devam ettiği bildirilmiştir.

Devamını Oku
LETONYA ONLINE İKİLİ GÖRÜŞMELER

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; Letonya Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde, Avrupalı şirketlerin katılımıyla online ikili görüşmeler gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE - HOLLANDA 3. DÖNEM JETCO TOPLANTISI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; 28 Eylül 2020 tarihinde video konferans yöntemiyle Türkiye - Hollanda Ekonomik ve Ticaret Ortak Komitesi (JETCO) 3. Dönem Toplantısının düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
LİBYA MUTABAKAT ZAPTI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Türkiye Ticaret Bakanlığı ve Libya Planlama Bakanlığı tarafından müteahhitlik firmalarımızın geçmişten kaynaklanan sorunlarının firma-işveren idare arasında yapılacak görüşmeler neticesinde çözümünü sağlamak ve gerçekleştirilecek görüşmelerin sonuçlarının ifasını temin etmek üzere 2019 yılının başından itibaren, çeşitli toplantılar, ikili görüşmeler ve taslak metin teatileri yapıldığı bildirilmiştir.

Devamını Oku
BRUNEI'DE KAMPUNG PANDAN SAĞLIK MERKEZİ PROJESİ İÇİN YARDIM ÇAĞRISI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Brunei Sağlık Bakanlığı'nı temsilen Brunei Ekonomik Kalkınma Kurulu'na (BEDB) bağlı "Syarikat P Cube Sendirian Berhad" kuruluşun, Brunei Darussalam'da Kampung Pandan, Kuala Belait bölgesinde kurulacak olan "Kampung Pandan Sağlık Merkezi" projesi için yatırımcı aradığı belirtilmiştir.

Devamını Oku
Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler