ÖZBEKİSTAN INNOWEEK 2021

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 22-23 Kasım 2021 tarihleri arasında Özbekistan'da Uluslararası Yenilikçi Fikirler Haftası'nın hibrit formatta (online ve fiziki) kutlanacağı ve ekteki programa göre, fuar, konferans, yatırım forumu ve bilgilendirici oturumlar düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE - BİRLEŞİK KRALLIK SAĞLIK İŞ FORUMU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; BREXIT sonrasında Birleşik Krallık ile ülkemiz arasında önemli ticaret ve yatırım fırsatları arasında yer alan sağlık alanında işbirliğinin ele alınması amacıyla, 02-03 Aralık 2021 tarihlerinde İstanbul Conrad Boshporus Otel'de, Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin Koca'nın himayelerinde, USHAŞ (Uluslararası Sağlık Hizmetleri A.Ş.) organizasyonu ile Türkiye-Birleşik Krallık Sağlık İş Forumu'nun düzenleneceği belirtilmiştir.

Devamını Oku
İNGİLTERE FINTECH HAFTASI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Birleşik Krallık Uluslararası Ticaret Departmanı (DIT) tarafından 22-26 Kasım 2021 tarihlerinde sanal “İngiltere Fintech Doğu Avrupa ve Orta Asya Haftası” düzenleneceği belirtilmiştir.

Devamını Oku
ÇİN'E YÖNELİK HAZIRLANAN NOTLAR

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; yakın bir gelecekte küresel ekonominin bir numarası haline gelmesi öngörülen Çin ile ilişkilerimizde, ikili ticaret hacmimizin 20 senede 20 kattan fazla artarak 2020'de pandemiye rağmen yaklaşık 26 milyar ABD Doları'na ulaştığı ve Çin'in 2. büyük ticaret ortağımız konumuna geldiği ifade edilmiştir.

Devamını Oku
YEŞİL EKONOMİYE GEÇİŞTE TÜRKİYE - BİRLEŞİK KRALLIK İŞBİRLİĞİ

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan Odamıza intikal eden yazıda; 22 Kasım 2022 Pazartesi günü 15.00-16.30 saatleri arasında “Yeşil Ekonomiye Geçişte Türkiye - Birleşik Krallık İş Birliği: Elektrik-Elektronik Sektörü ve Tedarik Zincirinde Fırsatlar ve Engeller” konulu webinar düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
MORİTYUS İHALE

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Morityus’ta bulunan yatırım fırsatlarına ilişkin ihale ilanları iletilmiştir.

Devamını Oku
BİRLEŞİK KRALLIK’LA İHRACAT PERFORMANSI ÜZERİNE YÜRÜTÜLEN ANKET

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Birleşik Krallık'a ihracat yapan firmaların, ihracatta karşılaştığı engellerin ihracat performansı ile arasındaki ilişkinin bir anket çalışması ile ortaya konulmasının amaçlandığı ifade edilerek, ankete ilişkin bilgilendirme yapılmıştı.

Devamını Oku
AEB ÜLKELERİNE FORM-A BELGESİ DÜZENLENMESİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Menşe ve Dolaşım Belgeleri Otomasyon Sistemi (MEDOS) üzerinden Rusya Federasyonu'na Özel Menşe Şahadetnamesi (FORM-A) Belgesi düzenlenmemesi amacıyla teknik çalışmanın yapıldığı bildirilmişti.

Devamını Oku
TÜRKİYE-IRAK İŞ VE YATIRIM, MÜTEAHHİTLİK FORUMU

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan Odamıza intikal eden yazıda; T.C. Ticaret Bakanlığı ev sahipliğinde, Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) ve Irak Ticaret ve Sanayi Odaları Federasyonu (FCCI) iş birliğinde, DEİK organizasyonunda, "Türkiye-Irak İş, Yatırım ve Müteahhitlik Forumu"nun T.C. Ticaret Bakanı Sn. Mehmet Muş ve Irak Ticaret Bakanı Sn. Dr. Alaa Ahmed Hassan Obaid'in teşrifleriyle, 19 Kasım 2021 tarihinde İstanbul Wyndham Grand Levent Otel'de gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ -TÜRKİYE İŞ FORUMU

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan Odamıza intikal eden yazıda; Türkiye-BAE 10. Dönem KEK Toplantısı vesilesiyle; 23 Kasım 2021 Salı günü Dubai'de T.C. Ticaret Bakanı Sn. Mehmet Muş ve T.C. Hazine ve Maliye Bakanı Sn. Lütfi Elvan'ın teşrifleriyle DEİK/Türkiye-BAE İş Konseyi ve Karşı Kanat Kuruluşu olan BAE Ticaret ve Sanayi Odaları Federasyonu (FCCI) iş birliğinde "Birleşik Arap Emirlikleri - Türkiye İş Forumu" düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TİCARET MÜŞAVİRLERİMİZLE ELEKTRONİK SOHBETLER - IRAK

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 11 Kasım 2021 Perşembe günü 14.00-15.30 saatleri arasında Irak'ta görev yapmakta olan Ticaret Müşavir ve Ataşelerimiz ile bu ülkede iş yapmakta olan iş insanlarımızın konuşmacı olarak katılarak tecrübelerini paylaşacağı e-sohbet toplantısının gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
SANTEK DİJİTAL FUARI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 8-10 Aralık 2021 tarihleri arasında Santek Dijital Fuarı'nın sanal olarak gerçekleştirileceği belirtilmiştir.

Devamını Oku
RF BAŞKORTOSTAN CUMHURİYETİ İKİLİ GÖRÜŞMELER

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Rusya Federasyonu ile Türkiye Cumhuriyeti arasındaki ticari ve ekonomik ilişkilerin gelişmesine katkı sağlamak ve Başkortostan ile Türk iş dünyası arasında doğrudan temas sağlamak amacıyla Rusya Federasyonu'na bağlı olan Başkortostan Cumhuriyeti Lideri Radiy Habirov'un kararıyla, 2020 yılının Eylül ayında, İstanbul'da Başkortostan Daimi Temsilcilik Ofisi kurulduğu bildirilmiştir.

Devamını Oku
LİBYA ELEKTRONİK SOHBET TOPLANTISI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 9 Kasım 2021 Salı günü 14.00 -15.30 saatleri arasında Libya'da görev yapmakta olan Ticaret Müşavirimiz ile bu ülkede iş yapmakta olan iş insanlarımızın konuşmacı olarak katılarak tecrübelerini paylaşacağı e-sohbet toplantısının gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
GERİ GELEN EŞYAYA DOLAŞIM/MENŞE İSPAT BELGESİ DÜZENLENMESİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; İhracat rejimi kapsamında yurtdışı edilmiş; ancak muhtelif sebeplerle geri gelen eşyanın, ülkemizde serbest dolaşıma girmeden tercihli ticaret kapsamında başka bir ülkeye yeniden ihracat işlemine konu olabildiğine dair, TOBB’a iletilmek üzere muhtelif tarihlerde yazılı/şifahi olarak bildirimler yapıldığı belirtilmiştir.

Devamını Oku
Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler
Üye Firmalarımız