TÜRK DÜNYASI İŞ FORUMU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Türk Devletler Teşkilatı (TDT) Ticaret veya Ekonomiden Sorumlu 12. Bakanlar Toplantısı marjında "Türk Dünyası İş ve Yatırım Forumu" 14 Eylül 2023 tarihinde İstanbul Hilton Bomonti otelinde gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TİCARETİN KOLAYLAŞTIRILMASI TÜRKİYE STRATEJİSİ VE EYLEM PLANI (2024-2028)

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Dünya Ticaret Örgütü Ticaretin Kolaylaştırılması Anlaşması'nın ilgili hükmü gereği Ticaretin Kolaylaştırılması Kurulu, 3 Aralık 2016 tarihli ve 2016/27 sayılı mülga Başbakanlık Genelgesi ile kurulmuştur.

Devamını Oku
ULUSLARARASI İŞ EŞLEŞTİRME FORUMU - KOLOMBİYA AVRUPADA ETKİNLİĞİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Kolombiya Ticaret, Sanayi ve Turizm Bakanlığı ile ProColombia himayeleri altında "Uluslararası İş Eşleştirme Forumu - Kolombiya Avrupa'da " başlıklı etkinliğin, 30-31 Ekim 2023 tarihleri arasında İspanya'nın başkenti olan Madrid'de düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
MOLDOVA SAĞLIK BAKANLIĞININ AÇTIĞI AMBULANS İHALESİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Moldova Sağlık Bakanlığı'na bağlı Kamu Sağlık Hizmetleri Tedariki Merkezi tarafından medikal taşıma aracı (B tipi ambulans) alımı için kamu ihalesi açılacağı belirtilmiştir.

Devamını Oku
ÜLKEMİZDEN MALZEME TALEBİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Dallas'ta yerleşik, telekomünikasyon alanında faaliyet gösteren Versacom firması tarafından Dallas bölgesinde konut, sosyal tesis, okul ve iş merkezini içeren bir yerleşim yeri inşasının planlandığı belirtilmiş, söz konusu yerleşim yerinin inşasında kullanılacak malzemelerin Türkiye'den ithal edilmesinin planlandığı bildirilmiştir.

Devamını Oku
NRF RETAILS BIG SHOW ETKİNLİĞİNE MİLLİ KATILIM

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; NRF Retail's Big Show etkinliğinin, her sene ABD'nin New York şehrinde National Retail Federation (Ulusal Perakende Federasyonu) tarafından düzenlendiği ve önümüzdeki yıl 14-16 Ocak 2024 tarihlerinde gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
AFGANİSTAN TARIM TİCARET VE YATIRIM FORUMU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; İslam Gıda Güvenliği Örgütü tarafından, İslam Ticaret Sanayi ve Tarım Odası ve Faysalabad Tarım Üniversitesi işbirliğinde, 14-15 Eylül 2023 tarihlerinde, Faysalabad Tarım Üniversitesi'nde (Pakistan - Faysalabad), Afganistan Tarım Ticareti ve Yatırım Forumu düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
DEVLET DESTEKLERİ EĞİTİMİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 5-6-7 Eylül 2023 tarihlerinde Ticaret Bakanlığı tarafından İhracat Süreçleri ve Yeni Nesil Devlet Destekleri Eğitim Programının 1000 kişilik kontenjan sınırı ile çevrimiçi olarak gerçekleştirileceği açıklanmıştır.

Devamını Oku
ASEAN ÜLKE TOPLANTILARI MALEZYA VE BRUNEİ DARUSSELAM

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; TOBB öncülüğünde, Adana Sanayi Odası (ADASO), Aydın Ticaret Odası, , Eskişehir Sanayi Odası (ESO) ve Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası ile işbirliğinde devam eden "Güneydoğu Asya Birliği Üye Ülkeleri (ASEAN) ile Türkiye Arasında İş Diyaloğu Platformu Kurulması Projesi kapsamında 23 Ağustos 2023 Çarşamba günü 10:00 -11:30 saatleri arasında "Malezya ve Brunei Darüsselam Ülke Toplantısı" düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
ASEAN HİNT-PASİFİK FORUMU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; ASEAN Dönem Başkanı Endonezya tarafından 5-6 Eylül 2023 tarihlerinde Cakarta'da düzenlenecek olan "ASEAN-Hint Pasifik Forumu (AIPF): ASEAN Hint Pasifik Görünümünün Uygulanması" başlıklı etkinlik kapsamında, ASEAN üye devletlerince hazırlanan 21 somut proje teklifi iletilmiştir.

Devamını Oku
MACARİSTAN MENŞE ŞAHADETNAMESİ VE TİCARİ DOKÜMANLARIN ELEKTRONİK ONAYI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Macaristan'daki Ticaret ve Sanayi Odaları tarafından menşe şahadetnamelerinin elektronik olarak (eCO'lar) onay işlemi ve diğer ticari belgelerin çevrimiçi olarak sertifikalandırılmasına başlandığı bildirilmiştir.

Devamını Oku
KENYA GÜNEŞ ENERJİSİ İHALE DUYURUSU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Kenya'da Mandera, Wajir, Garissa, Tana River, Lamu, Narok, Kilifi ve Kwale Eyaletlerinde 7 yıllık işletme ve bakımı ile beraber olmak üzere güneş fotovoltaik üretim santrallerinin tasarımı, tedariği, kurulumu ve devreye alınması işi ile alakalı ihaleye çıkıldığı bildirilmiştir.

Devamını Oku
ÜRÜN GÜVENLİĞİ ÖDÜLLERİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Avrupa Komisyonu tarafından verilen Ürün Güvenliği Ödülleri ile ilgili bilgilendirme yapılmıştır.

Devamını Oku
IRAK SAĞLIK BAKANLIĞI PROJESİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Irak'taki modern hastanelerin işletilmesine ilişkin "Management and Operation of Newly Constructed Hospitals 492 Beds" isimli bir proje başlatıldığı bildirilmiştir.

Devamını Oku
TİCARET MÜŞAVİRLERİMİZLE ELEKTRONİK SOHBETLER - AVUSTRALYA

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 22 Ağustos 2023 Salı günü saat 14.00’da Avustralya'da görev yapmakta olan Ticaret Müşavirlerimiz ile "Hazır Giyim ve Mobilya" sektörlerine yönelik sektörel e-sohbet toplantısının gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler