GUDAURİ-KOBİ YOLUNUN KAR NEDENİYLE KAPANMASI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Gürcistan transit karayolu taşımacılığına ait koridorda önem taşıyan Rusya istikametindeki tek güzergahın Gudauri-Kobi bölümünün, kar ve buzlanma nedeniyle trafiğe kapatıldığı ve ulaşımın doğrudan devriye polisinin kontrolünde sağlanacağı ifade edilmiştir.

Devamını Oku
GENÇLİK VE YENİLİKÇİ GİRİŞİMCİLİK WEBINARI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 16 Aralık 2021 Perşembe günü 13:00-16:00 saatleri arasında Birleşmiş Milletler Batı Asya Ekonomik ve Sosyal Komisyonu (ESCWA) ve D-8 Ekonomik İşbirliği Teşkilatı işbirliğinde çevrimiçi "Tek ulus ve çeşitli gençlik deneyimleri" konulu gençlik ve yenilikçi girişimcilik webinarı düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
Tataristan Ülke Temsilcileri İle İkili Görüşmeler

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Tataristan Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Marat Ahmatov'un başkanlığında iş insanlarından oluşan ve ekte listesi sunulan heyetin Türkiye ziyareti kapsamında 9 Aralık 2021 Perşembe günü 11:00-13:30 saatleri arasında TOBB İstanbul Hizmet Binasında Tataristanlı firmaları ile toplantı ve ikili görüşmeler gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE, GÜRCİSTAN VE AZERBAYCAN TİCARET VE EKONOMİ BAKANLARININ KATILIMIYLA TÜRKİYE-AZERBAYCAN-GÜRCİSTAN 6. İŞ FORUMU

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) Odamıza intikal eden yazıda; 2012 yılından itibaren Türkiye, Gürcistan ve Azerbaycan’ın çeşitli şehirlerinde gerçekleştirilen Türkiye-Azerbaycan-Gürcistan İş Forumunun (TAG İF) altıncısının 14 Aralık 2021 tarihinde Bakü’de yapılacağı bildirilmiştir.

Devamını Oku
IRAK - EK VERGİLERE SON VERİLMESİ & KORUMA SÜRESİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda, IKBY (Irak) gümrük yetkilileri ile yapılan görüşmelerden ve vergi değişiklikleri hakkında bilgi verilmiştir.

Devamını Oku
GÜMRÜK BEYANNAMESİ TESCİL SIRA SAYISI FORMAT DEĞİŞİKLİĞİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; BİLGE sisteminde yer alan gümrük beyannamesi tescil sıra numarasının 8 haneli olarak yeniden düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TİCARET MÜŞAVİRLERİMİZLE ELEKTRONİK SOHBETLER - KONGO DEMOKRATİK CUMHURİYETİ

Sayın Üyemiz, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 02 Aralık 2021 Perşembe günü 14.00-15.30 saatleri arasında Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde görev yapmakta olan Ticaret Müşavirimiz ile bu ülkede iş yapmakta olan iş insanlarımızın konuşmacı olarak katılarak tecrübelerini paylaşacağı e-sohbet toplantısının gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
DIŞ TİCARET BİLGİLENDİRME SEMİNERİ

Sayın Üyemiz, Ticaret Bakanlığı ile TOBB koordinasyonunda ve Odamız ev sahipliğinde düzenlenmekte olan “Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri” programının 2021 yılında da gerçekleştirilmesi için gerekli ön çalışmalar başlatılmıştır.

Devamını Oku
TİCARET MÜŞAVİRLERİMİZLE ELEKTRONİK SOHBETLER- ŞİLİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 25 Kasım 2021 Perşembe günü 16:00-17:30 saatleri arasında Şili’de görev yapmakta olan Ticaret Müşavirlerimiz ile bu ülkede iş yapmakta olan iş insanlarımızın konuşmacı olarak katılarak tecrübelerini paylaşacağı e-sohbet toplantısının gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ TIR NAKLİYATI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) yakın geçmişte TIR Sözleşmesini uygulamaya başladığı, bu sayede TIR Karnesi kapsamında BAE hareket ve varışlı taşımalar yapılması imkânı sağlandığı hatırlatılmıştır.

Devamını Oku
TÜRKİYE NİJER 2. DÖNEM KEK TOPLANTISI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Türkiye - Nijer Karma Ekonomik Komisyon (KEK) 2. Dönem toplantısının 25-27 Ocak 2022 tarihlerinde Niamey'de gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
AEB ÜLKELERİNE FORM-A DÜZENLENMESİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Menşe ve Dolaşım Belgeleri Otomasyon Sistemi (MEDOS) üzerinden Avrasya Ekonomik Birliği üyesi tüm ülkelere (Belarus, Ermenistan, Kazakistan, Kırgızistan, Rusya) FORM-A Belgesi düzenlenmemesi hususunda bir çalışma yapıldığı bildirilmişti.

Devamını Oku
HIRVATİSTAN'A YOLCU TAŞIMACILIĞI YAPAN FİRMALARIMIZIN KDV SİSTEMİNE DAHİL OLMASI ZORUNLULUĞU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Hırvatistan’a münhasıran arızi karayolu taşımacılığı yapan AB ülkesi veya üçüncü ülke firmalarının, KDV numarası temin ederek, Hırvatistan’a yapacakları her ziyaret öncesinde bildirimde bulunmaları ve buna göre vergiye tabi tutulmaları şeklinde bir uygulamaya geçildiği belirtilmiştir.

Devamını Oku
EKONOMİK İŞBİRLİĞİ TEŞKİLATI İŞ FORUMU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 15. Ekonomik İşbirliği Teşkilatı (EİT) Zirvesi kapsamında, 26 Kasım 2021'de, 4. EİT İş Forumu’nun Türkmenistan'ın başkenti Aşkabat kentinde hibrit modda (fiziki ve online) gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
ONLINE EXPORT AKADEMİ

Ticaret Bakanlığı’ndan Odamıza intikal eden yazıda; “Kadın ve Genç Girişimci İhracatçı Yetiştirme Programı” adı altında 23 Kasım 2021 Salı günü saat 9.30'da Online Export Akademi düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler
Üye Firmalarımız