UKRAYNA SEMPOZYOMU

İktisadi Araştırmalar Vakfı’ndan Odamıza intikal eden yazıda; 19 Haziran 2019 tarihinde Kiev/Ukrayna’da Türkiye-Ukrayna Ekonomik İşbirliğinin Geliştirmesinde Yeni Ufuklar konulu bir sempozyumun düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
YENİ TÜRK TİCARET MERKEZLERİ'NİN KURULMASI BİLGİ TALEBİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Yurt Dışı Birim, Marka ve Tanıtım Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ (Tebliğ No:2010/6) çerçevesinde Türk Ticaret Merkezleri (TTM);

Devamını Oku
ADIGEY CUMHURİYETİ BAŞKANI'NIN KATILIMIYLA TÜRKİYE - RUSYA İŞ FORUMU

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) Odamıza intikal eden yazıda;  26 Nisan 2019 Cuma günü 14.30 - 18.00 saatleri arasında River Plaza'da "Türkiye-Adıgey İş Forumu ve İkili İş Görüşmeleri" gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
IRAK YAPTIRIMLAR LİSTESİNİN GÜNCELLENMESİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin (BMGK) 1518 (2003) sayılı kararı uyarınca faaliyet gösteren Irak Yaptırımlar Komitesi'nin 08 Ocak 2019 tarihli bildiriminde özetle, 1483 (2003) sayılı BMGK kararının 19. ve 23. paragrafları çerçevesinde malvarlıkları dondurulan şahıslar ve kuruluşlar listesinden ekte kayıtlı kuruluşların çıkarıldığı belirtilmiştir;

Devamını Oku
BPIFRANCE - YATIRIM BİLGİLENDİRME SEMİNERİ

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) Odamıza intikal eden yazıda; Fransız Yatırım ve İhracat Bankası (BPI France) Türkiye’deki aktivitelerini, kredi, garanti ve sigorta gibi ürün ve avantajlarını  tanıtmak üzere Türkiye’ye bir ziyaret gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
SRİ LANKA TIBBİ MALZEMELER İHALESİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; Sri Lanka Sağlık Beslenme ve Yerli Tıp Bakanlığı tarafından Medikal Tedarik Birimi için temin edilmesi istenen tıbbı malzemelere ilişkin bir ihalenin açıldığı belirtilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE - SRİ LANKA 2. DÖNEM KEK TOPLANTISI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; Türkiye - Sri Lanka Ekonomik ve Teknik İşbirliği Ortak Komitesi (KEK) 2. Dönem Toplantısının22-23 Mayıs 2019 tarihleri arasında Kolombo'da gerçekleştirileceği belirtilmiştir.

Devamını Oku
PAKİSTAN TURİZM VE HASTANE PROJELERİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; Pakistan'ın Khyber Pakhtunkhwa (KPK) Vilayeti Hükümeti'nin 5 yeni turizm ve hastane projesi belirlediği ve bu projelere yatırımcılar beklendiği ifade edilmiştir.

Devamını Oku
RUS ENERJİ HAFTASI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; Rus Enerji Haftası (Russian Energy Week) Uluslararası Forumu'nun 02-05 Ekim 2019 tarihleri arasında Moskova'da düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
MOZAMBİK PROJELERİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; Mozambik Hükümeti tarafından öncelikli yatırım araçları olarak enerji, tarım, turizm ve altyapı alanları belirlendiği bildirilmiştir.

Devamını Oku
EXIMBANK ARACILIK UYARISI

Türk Eximbank’tan Odamıza intikal eden yazıda; Eximbank'a kredi başvurusunda bulunan firmalara yardımcı olmak bahanesi ile haksız menfaat sağlama peşinde kişiler olduğu belirtilmiştir.

Devamını Oku
İSPANYA’DA YATIRIM FIRSATLARI VE İŞ ORTAMI

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) Odamıza intikal eden yazıda; 16 Mayıs 2019 Perşembe günü Point Hotel Barbaros’ta “İspanya’da Yatırım Fırsatları ve İş Ortamı” toplantısı gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE - TATARİSTAN İŞ FORUMU

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) Odamıza intikal eden yazıda; 16 Mayıs 2019 Perşembe günü Rusya Federasyonu Tataristan Cumhurbaşkanı Sayın Rustam Minnihanov’un ülkemizi  ziyareti  vesilesi  ile Raffles Hotel İstanbul’da Türkiye – Tataristan İş Forumunun düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE - IRAK İŞ FORUMU

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) Odamıza intikal eden yazıda; 19-21 Haziran 2019 tarihleri arasında Bağdat’a bir iş heyeti ziyareti düzenlenecek olup, ziyaret kapsamında 20 Haziran 2019 Perşembe günü Bağdat’ta “Türkiye-Irak İş Forumu” yapılacağı bildirilmiştir.

Devamını Oku
36. DÖNEM GÜMRÜK BİRLİĞİ ORTAK KOMİTESİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Gümrük Birliği’ni doğrudan ilgilendiren alanlarda ortaya çıkan sorunların çözümü ve Gümrük Birliği’nin düzgün işleyişinin temin edilmesi amacıyla Türkiye-AB Gümrük Birliği Ortak Komitesi (GBOK) toplantılarının gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler