TÜRKİYE - BİRLEŞİK KRALLIK JETCO / ETOK 7. DÖNEM TOPLANTISI

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) Odamıza intikal eden yazıda; Türkiye-Birleşik Krallık Ekonomi ve Ticaret Ortak Komitesi (JETCO/ETOK) VII. Toplantısı’nın 28 Kasım 2023 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
ARJANTİN’DE GERÇEKLEŞTİRİLEN İHALELER

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; yakın tarihte Arjantin'de gerçekleştirilecek ihaleler hakkında bilgi verilmiş ve ilgili internet siteleri iletilmiştir.

Devamını Oku
BULGARİSTAN SINIR GEÇİŞLERİNDEKİ NCTS İŞLEMLERİ VE EORI NUMARALARI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Ortak Transit Sözleşmesine taraf olan ülkelerce NCTS platformunda belirli bir takvim dahilinde Faz-4'den Faz-5'e geçiş yapılmakta olduğu ve Bulgaristan'ın 28.08.2023 tarihinde NCTS platformunda Faz-5'e geçtiği ifade edilmiştir.

Devamını Oku
KAZAKİSTAN E-TİCARET FORUMU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 28 Eylül 2023 tarihinde Kazakistan'ın Almatı şehrinde "E-Ticaret Forumu" düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE - TACİKİSTAN 12. DÖNEM KEK TOPLANTISI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Türkiye-Tacikistan 12. Dönem Karma Ekonomik Komisyon Toplantısı'nın bu yılın Ekim ayında Ankara'da düzenleneceği belirtilmiştir.

Devamını Oku
DEVLET İLAÇ KURUMU TARAFINDAN YAYIMLANAN İHALE DUYURULARI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Sri Lanka Devlet İlaç Kurumunun tıbbi malzeme tedariği için yayımladığı ihale duyuruları iletilmiş ve ihalelerin başvuru sürelerinin 18 Eylül 2023 ile 5 Ekim 2023 tarihleri arasında olduğu ifade edilmiştir.

Devamını Oku
DÜNYA TÜRK İŞ KONSEYİ 10. KURULTAYI

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) Odamıza intikal eden yazıda; 15-16 Eylül 2023 tarihleri arasında Dünya Türk İş Konseyi (DTİK) 10. Kurultayı düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
SRİ LANKA DIŞİŞLERİ BAKANLIĞINDAN İLETİLEN İHALE DUYURULARI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Sri Lanka'da açılan ihale bildirimlerinde; Sri Lanka Liman, Deniz Taşımacılığı ve Havacılık Bakanlığı'nın Sri Lanka Havayolları için bir adet dar gövdeli uçak kiralamak üzere ihale duyurusu yayımladığı bildirilmiştir.

Devamını Oku
7. KONYA SAVUNMA SANAYİ TEDARİKÇİ BULUŞMALARI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; savunma sanayii alanında yerlileştirme ve millileştirme ilkesi doğrultusunda yürütülen çalışmalar neticesinde, 23-25 Kasım 2023 tarihlerinde Konya Selçuklu Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek olan 7. Konya Savunma Sanayi Tedarikçi Buluşmaları programının çağrı metni, yazımız ekinde yer almaktadır.

Devamını Oku
İHRACAT SÜREÇLERİ VE YENİ NESİL DEVLET DESTEKLERİ EĞİTİM PROGRAMI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 19-20-21 Eylül 2023 tarihlerinde Ticaret Bakanlığı tarafından İhracat Süreçleri ve Yeni Nesil Devlet Destekleri Eğitim Programının 1000 kişilik kontenjan sınırı ile çevrimiçi olarak gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
REVİZE BÖLGESEL KONVANSİYONUN KABULÜ HUSUSUNDA ÜLKEMİZİN NİHAİ GÖRÜŞÜ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Pan Avrupa Akdeniz Tercihli Menşe Kurallarına (PAAMK) Dair Bölgesel Konvansiyon'un revizyonu çalışmaları çerçevesinde Avrupa Komisyonu tarafından, gelinen süreçte birçok taraf ülkenin revize metni uygulamaya başlama isteğine cevaben, 2023 yılı Kasım ayında düzenlenecek Pan Avrupa Akdeniz Ortak Komitesi 15. toplantısında, Revize Bölgesel Konvansiyon'un çatı yapı olarak hayata geçirilmesine ilişkin resmi bir oylama gerçekleştiril

Devamını Oku
DIŞ TİCARETTE ÜRÜN GÜVENLİĞİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 7223 sayılı Ürün Güvenliği ve Teknik Düzenlemeler Kanununun yürürlük tarihinden bu yana Ticaret Bakanlığına, yurtdışındaki temsilciliklerinden, medya aracılığıyla veya bireysel şikâyet yoluyla ihraç edilen ürünlerimizin uygun veya güvenli olmadığına ilişkin çok sayıda iddia ulaşmış olduğu bildirilmiştir.

Devamını Oku
FİLDİŞİ SAHİLİ ABİDJAN FİRMA BİLGİLENDİRME

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; King Deco Sarl ünvanlı bir firmanın Abidjan'da çok sayıda Türk firmasıyla ticari ilişki içinde olduğu, mobilya, temizlik malzemeleri, züccaciye, ev tekstili vb. Türk ürünlerinin satışını yapmakta olduğu belirtilmekte ancak ticari ilişkide bulunduğu firmalara borcunu ödemediğine ilişkin bilgi verilmiştir.

Devamını Oku
AMMAN’DA GERÇEKLEŞECEK KERMES

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 7 Ekim 2023 tarihinde Amman'da Kraliyet ailesinin önde gelen isimlerinden Prenses Basmah"ın himayelerinde, "Mabarrat Um Al-Hussein" yetimhanesinde kalan çocuklar yararına gerçekleştirilecek kermese, Amman'da mukim diğer diplomatik misyonlarla birlikte, T.C Amman Büyükelçiliğimizin de katılacağı belirtilmiştir.

Devamını Oku
TÜRK DÜNYASI 2. TARIM İŞ FORUMU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Türk Devletler Teşkilatı (TDT) Tarım ve Hayvancılıktan Sorumlu 2. Bakanlar Toplantısı marjında "Türk Dünyası Tarım İş Forumu" 26 Eylül 2023 tarihinde Azerbaycan Cumhuriyeti'nin başkenti Bakü'de gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler