UKRAYNA 3. ULUSLARARASI EKONOMİK FORUM

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 14 - 15 Mart 2019 tarihleri arasında Ukrayna'nın Khmelnytskyi şehrinde "Khmelnytskyi Yatırım Fırsatları temalı" 3. Uluslararası Ekonomi Forumu'nun düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
DİJİTAL ÇAĞDA TÜRKİYE İÇİN FIRSAT ARAYIŞLARI

Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) Türkiye Milli Komitesinden Odamıza intikal eden yazıda; 27 Mart 2019 Çarşamba günü İstanbul Swissotel'de Dijital Çağda Türkiye için Fırsat Arayışları: Kamu Politikaları, İnovasyon ve Büyüme” konulu Uluslararası Konferansı düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
AFGANİSTAN MİLLİ TEDARİK İDARESİ TALEBİ

Devamını Oku
İTHALATTA İHRACATÇI KAYIT SİSTEMİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; ithalat denetimlerinin etkinliği ve ülkemize ihracat yapan yurtdışındaki yabancı firmaların izlenebilirliğinin arttırılması amacıyla bu firmalar için "İthalatta İhracatçı Kayıt Sistemi" (İİKS) programının oluşturulduğu belirtilmiştir.

Devamını Oku
GÜNEY AFRİKA PROJELERİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Afrika Cumhuriyeti Ticaret ve Sanayi Bakanlığı bünyesindeki Yatırım Ofisi (InvestSA) tarafından Pretoria Büyükelçiliğimiz ile temasa geçilerek, iki adet yatırım projesine ilişkin ülkemiz ile işbirliği yapma arzusunda oldukları ifade edilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE - RUSYA KEK TOPLANTISI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Türkiye - Ruya Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) 16. Dönem Toplantısının önümüzdeki dönemde gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
AFRİKA KALKINMA BANKASI İŞ FIRSATLARI SEMİNERİ

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) Odamıza intikal eden yazıda; 04 - 05 Nisan 2019 tarihleri arasında Fildişi Sahili’nin başkenti Abidjan şehrindeki Banka merkezinde Afrika Kalkınma Bankası (AfKB) tarafından, Bankanın finanse ettiği projelere ilişkin ihale fırsatları hakkında bilgilendirme yapılması ve iş görüşmeleri gerçekleştirilmesi amacıyla İş Fırsatları Semineri düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
BMGK IRAK YAPTIRIMLAR LİSTESİNİN GÜNCELLENMESİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin (BMGK) 1518 (2003) sayılı kararı uyarınca faaliyet gösteren Irak Yaptırımlar Komitesi'nin 08 Ocak 2019 tarihli bildiriminde özetle, 1483 (2003) sayılı BMGK kararının 19. ve 23. paragrafları çerçevesinde malvarlıkları dondurulan şahıslar ve kuruluşlar listesinden ekte kayıtlı kuruluşların çıkarıldığı belirtilmiştir;

Devamını Oku
ÖZBEKİSTAN ZİYARETİ

Devamını Oku
FİLİSTİN İŞ KONSEYİ HEYETİ

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) Odamıza intikal eden yazıda; 13 – 16 Nisan 2019 tarihleri arasında Filistin'e bir İş Konseyi Heyeti Programı düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
UFUK2020 PROGRAMI ENERJİ ALANI ORTAK ARAMA DUYURUSU

Erciyes Teknopark A.Ş.’den Odamıza intikal eden yazıda; LC-SC3-RES-7-2019: Solar Energy in Industrial Processes” başlığı kapsamında üniversitelerden, araştırma ve sanayi kuruluşlarından ortaklar arandığı belirtilmiştir.

Devamını Oku
ÖZEL EĞİTİM HİZMETLERİNİN KALİTESİNİN ARTTIRILMASI HİBE PROGRAMI

T.C. Kayseri Valiliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; "Bütünleştirici Eğitim için Özel Eğitim Hizmetlerinin Kalitesini Artırılması" operasyonu altında öngörülen hibe programının, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından onaylandığı belirtilmiştir.

Devamını Oku
BREXİT SÜRECİ

ürkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Birleşik Krallık'ın Avrupa Birliğinden ayrılması nedeni ile halihazırda yaşanan Brexit sürecinin araç, aksam, sistem ve ayrı teknik ünitelere yönelik AT tipi onaylarını ve / veya AB-27 ülkelerine ürün satan firmalarımızın olası bir anlaşmazlık çıkış senaryosunun içerdiği riskleri dikkate alması gerektiği açıklanmıştır.

Devamını Oku
TİCARİ İŞBİRLİĞİ VE TEKNOLOJİ TRANSFER DUYURULARI

Erciyes Teknopark Teknoloji Transfer Ofisi’nden Odamıza intikal eden yazıda, Avrupa İşletmeler Ağı (EEN) tarafından dünyanın 54 ülkesinde yayınlanan haftanın güncel ticari işbirliği ve teknoloji transferi duyuruları bildirilmiştir.

Devamını Oku
TÜRKİYE-ÇİN TİCARET VE YATIRIM SEMİNERİ

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) Odamıza intikal eden yazıda; 28 Mart 2019 Perşembe Günü Grand Hyatt Hotel’de “Türkiye-Çin Ticaret ve Yatırım Semineri” düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler