Kayseri İstihdam Fuarı Açıldı

17 Mayıs 2024

Kayseri Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi himayelerinde, Kayseri Sanayi Odası’nın da katkıları ile İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen, Kayseri İstihdam Fuarı açıldı. Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Fuar Merkezi'nde düzenlenen fuarda 200 firma stant açtı.

Fuarın açılışında konuşan Kayseri Sanayi Odası Meclis Başkanı Abidin Özkaya, iş arayanlar ve işverenler arasında köprü vazifesi görecek bu fuarın düzenlenmesinde emeği geçen, başta Kayseri Valisi Gökmen Çiçek’e olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür etti.

Fuarda 200 firmanın stant açtığını açıklayan Özkaya, “Bugün burada, iş arayanlar için yeni fırsatların kapısını aralamak, işverenler için ise ihtiyaçları doğrultusundaki çalışanları bulmak için bir araya geldik. Sayın Valimizin girişimleri ile tüm sanayicilerimiz ve işverenlerimiz bu fuar için harekete geçti ve 200 firmamız bugün, bu fuarda yerini aldı. Gerek iş arayan vatandaşlarımız, gerekse Üniversitelerimizden ve Meslek Yüksek Okullarımızdan yeni mezun olacak gençlerimiz, bu 200 firmamızı temsilen burada bulunan İnsan Kaynakları temsilcileri ile bire bir görüşme ve istişare etme fırsatı elde edecekler” dedi.

Çağımızın en büyük sorunlarından bir tanesinin de işsizlik olduğunu ifade eden Özkaya, “Kayseri sanayisinin en öncelikli sorunlarının başında da insan kaynağı geliyor. Sanayicilerimiz vasıflı vasıfsız fark etmeksizin, istihdam edecek insan kaynağı bulmakta büyük zorluklar çekiyor. Maalesef Yetersiz iş gücü nedeniyle birçok firmamızın eksik üretim kapasitesiyle çalışmak zorunda kaldığını da biliyoruz. İnşallah bu fuarın sanayimizin insan kaynağı ihtiyacına cevap vermesi ve en asgariye indirmesi için büyük bir fırsat olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

Ülkemizin kalkınmasının yolunun sanayiden ve üretmekten geçtiğini ifade eden Özkaya, “Bizler sanayiciler olarak ülkemizin ve şehrimizin daha da gelişmesi için her türlü zorluğa rağmen üretmeye istihdama ve ihracata var gücümüzle devam edeceğiz” şeklinde konuşmasını tamamladı.

Paylaş

Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler