E-TİCARETTE UZMANLIK EĞİTİMİ

02 Nisan 2024

Sayın Üyemiz,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; TOBB koordinasyonunda; başta Amazon Türkiye, Trendyol ve Yemeksepeti olmak üzere, Askon Design Center, Hipotenüs, Ideasoft, Ticimax ve TOBB ETÜ Sürekli Eğitim Merkezi (SEM) işbirliği ve katkılarıyla 25 Nisan 2024 tarihinde E-Ticarette Uzmanlık Eğitimi 4. etabı başlatılacağı bildirilmiştir.

 

Çevrimiçi platformda başlatılacak olan E-Ticarette Uzmanlık Eğitimi; e-ticaret sektöründe nitelikli insan kaynağının artırılmasını ve KOBİ'lerin dijitalleşerek e-ticarete başlamasını sağlayacağı, aynı zamanda, kişilerin veya işletmelerin satış kabiliyetinin ve hacminin artırılmasını destekleyeceği ifade edilmiştir.

 

TOBB Türkiye E-Ticaret Meclisi tarafından sahiplenilen bu projede; 1yıl içerisinde toplam 500 kişiye e-ticaret eğitimi verilmesi hedeflenmekte olup bir eğitim grubunda en az 40 kişi olması ve toplam 52 saatlik çevrimiçi eğitimin 34 saatinin TOBB ETÜ SEM eğitmenleri tarafından geri kalanının ise sektörde profesyonel olarak görev alan uzman özel sektör temsilcileri tarafından verilmesi planlandığı vurgulanmıştır.

 

Bu sayede, akademisyen ve sektör temsilcilerinin vereceği dersler ile katılımcılara hem teorik hem de pratik bilgiyi eş zamanlı verilebilmesi hedeflenmekte olduğu ve proje sonunda yapılacak değerlendirmeye göre de başarılı olan katılımcılara TOBB ETÜ SEM tarafından sertifika verileceği bildirilmiştir.

 

Projenin bir diğer önemli katkısı ise 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen ve tüm ülkeyi yasa boğan depremden etkilenen ve e-ticarette uzmanlaşmak isteyenler için TOBB ETÜ SEM tarafından önceden belirlenen kontenjan dâhilinde ücretsiz eğitim imkânı sağlamasıdır.

 

Projeye ait detaylar ve kayıt işlemleri https://www.sem.etu.edu.tr/egitim/e-ticarette-uzmanlik-egitimi link adresinde yer almaktadır.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

Paylaş

Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler