KAYSO’da “Yabancıların İşgücü Piyasasına Katılımları” Konulu Toplantı Düzenlendi

28 Şubat 2024

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) ve Kayseri Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü işbirliğinde, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Uluslararası İşgücü Genel Müdürlüğü yetkililerinin katılımı ile "Yabancıların İşgücü Piyasasına Katılımları” konulu bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Kayseri Sanayi Odası konferans salonunda düzenlen toplantının açılış konuşmasını yapan KAYSO Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Baloğlu, “Bir taraftan yetişmiş iş gücü temini hepimizin ortak sorunu iken, diğer taraftan elimizdeki imkanlardan yeterince yararlanamamak gibi bir problemiz var. Bunların üstesinden gelebilme adına bir takım faaliyetleri yapmak durumundayız. Bu faaliyetleri yürütürken süreçlerin takibi konusunda da bilinmeyen birçok konu karşımıza çıkabiliyor.  Yabancıların işgücü piyasasına katılımları ile ilgili Çalışma Bakanlığımızın değerli temsilcileri bilgiler verecekler. Ben verecekleri bilgilerden ve katılımlarınızdan dolayı siz değerli üyelerimize teşekkür ediyor, toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Uluslararası İşgücü Genel Müdürlüğü Nitelikli İşgücü ve Yatırımlar Daire Başkanı Mehmet Doğan ise, yabancıların işgücü piyasasına katılımları ile ilgili güncel bilgiler vermek, aynı zamanda da talep ve değerlendirmeleri almak üzere böyle bir toplantı düzenlediklerini belirterek, katılımcılara teşekkür etti.

Son olarak kürsüye gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Uluslararası İşgücü Genel Müdürlüğü Çalışma Uzman Yardımcısı Beyza Yayla, uluslararası işgücü kanunu, çalışma izni kriterleri, genel esaslar ve çalışma izni başvurusu gibi konularda katılımcılara sunum yaptı.

Toplantı soru-cevap kısmının ardından sona erdi.

Toplantı sunumu için tıklayınız!

Paylaş

Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler