TEDARİK ZİNCİRİ DURUM TESPİTİ VE TÜRKİYE’DEKİ UYGULAMASI SEMİNERİ

14 Kasım 2023

Sayın Üyemiz,

Türk alman Ticaret Ve Sanayi Odası’ndan alınan yazıda, 22 Haziran 2021 tarihinde Tedarik Zincirlerinde Kurumsal Durum Tespiti Yasasının Federal Hukuk Gazetesinde yayımlandığı belirtilmiştir.

Yasa, Alman şirketlerini insan hakları ve çevre standartlarına saygı gösterme konusundaki küresel sorumluluklarını daha iyi yerine getirmelerini sağlamayı hedeflemektedir. Yasa 1 Ocak 2023 tarihinde yürürlüğe girdi ve Alman şirketleri için bir dizi yeni düzenlemeyi beraberinde getirdi. Bununla birlikte, büyük Alman şirketlerinin yabancı tedarikçileri ve taşeronlarının, kendi büyüklükleri ve konumlarından bağımsız olarak dolaylı olarak etkilendikleri de açıktır.

Yasanın yürürlüğe girmesinin üzerinden yaklaşık bir yıl geçmesiyle birlikte Türk şirketleri için uygulama hangi aşamada olduğunun değerlendirileceği “Tedarik Zinciri Durum Tespiti ve Türkiye’deki Uygulaması” hakkındaki seminer hibrit yöntemiyle 21 Kasım 2023 Salı günü 16:00 - 17:30 saatleri arasında gerçekleşecektir. Seminer detaylarının ekte yer aldığı hususunu,

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

Ek: Tedarik Zinciri Durum Tespiti ve Türkiye’deki Uygulaması Seminer detayları için tıklayınız..

Paylaş

Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler