Başkan Büyüksimitci, “Çelik Kapı Üretiminde Türkiye’de Birinci Sıradayız”

14 Eylül 2023

KAPEX - Kapı, Pencere ve Aksesuarları Fuarının açılışında konuşan Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, “Yılda yaklaşık 2 milyon 500 bin adetlik üretim kapasitesiyle Türkiye’de birinci sıradayız” dedi.

Nobel Expo Fuarcılık ve Çelik Kapı Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (KAPSİAD) işbirliği ile düzenlenen, kapı ve pencere sektörünün en büyük fuarlarından biri olan KAPEX - Kapı, Pencere ve Aksesuarları Fuarı açıldı.

Fuarın açılışında konuşan KAYSO Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Kayseri’ye böyle bir fuar kazandırdıkları için Çelik Kapı Sanayicileri ve İşadamları Derneği Başkanı Köksal Kaya ve Yönetimine, Kayseri Sanayi Odası ve Kayseri Ticaret Odası Meslek Komitesi Üyelerine ve NOBEL Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Erhan Çelik’e teşekkür etti.

Fuarların üreticilerle müşterileri buluşturan önemli bir köprü olduğunu belirten Başkan Büyüksimitci, “Bulundukları şehirlere önemli ekonomik katkıların yanı sıra, tanıtım, kültürel çeşitlilik ve işbirliği fırsatları sunar. Bu manada bugün şehrimiz ve sektörümüz adına önemli bir gün. Bu fuarı Kayserimizin ve kapı-pencere sektörümüzün tanıtımı için atılmış önemli bir adım olarak görüyorum. O nedenle her geçen gün daha profesyonel, daha güçlü, daha özel organizasyonlarla, hem sektörlerimizi hem şehrimizi hep birlikte tanıtma gayretinde olacağız. Kayserimizin tanıtımı ve özellikle çelik kapı sektörümüzün gücünü ortaya koyması bakımından bu fuarın sürekliliğini oldukça önemli bulduğumu da belirtmek istiyorum” dedi.

TOBB Sanayi Veritabanı kayıtlarına göre şehrimizde metal kapı, kapı eşikleri, pencere ve bunların kasaları konusunda imalat yapan 147 firmada 5 bin kişiye yakın istihdam sağladıklarını açıklayan Büyüksimitci, “Yılda yaklaşık 2 milyon 500 bin adetlik üretim kapasitesiyle Türkiye’de birinci sıradayız. Aynı zamanda çelik kapı sektörü, istihdama ve özellikle cari açığa olumlu katkı sağlayan sektörlerimizin başında geliyor” diye konuştu.

Günümüzde artık sadece mal üretip müşteriye sunmanın yeterli olmadığını ifade eden Büyüksimitci, ihracat pazarlarını genişletmek, kurumsallaşma ve markalaşmaya önem vermek ve kümelenme gibi faktörlerin sektör adına önemli olduğunu söyledi.

Başkan Büyüksimitci, Kayseri Sanayi Odası olarak yalın dönüşüm, yeşil mutabakat, dijital dönüşüm ve kurumsal gelişim gibi konularda sürdürdüğümüz projelere, bu dönem daha da ağırlık vererek sektörlerimizi hak ettiği konuma taşıyıp, ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam edeceğiz” şeklinde sözlerini tamamladı. 

Paylaş

Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler