KAYSO 15 Temmuz’da Demokrasi Nöbetindeydi

17 Temmuz 2023

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde, tüm yurtta olduğu gibi Kayseri’de de çeşitli programlar ve etkinlikler gerçekleştirildi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) bağlı Kayseri Sanayi Odası (KAYSO), Kayseri Ticaret Odası (KTO) ve Kayseri Ticaret Borsası (KTB) 15 Temmuz hain darbe girişiminin yedinci yıl dönümünde de, Kayseri Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan anma törenlerinde demokrasi çadırı ile yerini aldı.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında yapılan etkinlikler, İl Protokolü ve vatandaşların katılım ile “Türkiye Yüzyılı’nın Kahramanları Demokrasi Yürüyüşü” ile başladı. KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Abdullah Oğuzbaş ve Ahmet Gümüşcü ile Yönetim Kurulu Üyeleri ellerinde Türk Bayraklarıyla vatandaşlarla birlikte kol kola, omuz omuza Kartal Şehitliğinden Cumhuriyet Meydanına kadar yürüdü.

Yürüyüşün ardından KAYSO Başkanı Mehmet Büyüksimitci, KTO Başkanı Ömer Gülsoy, Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın, Mimarsinan OSB Başkanı Lütfi Çarşıbaşı ve İncesu OSB Başkanı İrfan Püsküllü Demokrasi Çadırını ziyaret ederek, meydandaki vatandaşlara ikramlarda bulunuldu.

Daha sonra Cumhuriyet Meydanında ki  “Türkiye Yüzyılı’nın Kahramanları Programı”na katılan Başkanlar, il protokolü ile birlikte yapılan dualara eşlik etti.

Kayserililerin yoğun ilgi gösterdiği program Halk Ozanı Arslanbek Sultanbekov’un konseri ile devam etti.

Paylaş

Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler